Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi határozza meg egy ország...

Mi határozza meg egy ország pénznemének értékét?

Figyelt kérdés

Tehát az mitől függ, hogy most egy svájci frank épp 264 forintot ér, 2 perc múlva már 266?

Miért csökken attól a forint értéke, ha valamelyik politikus mond valami hülyeséget?

Miért "omlanak" össze a tőzsdék, amikor egy hitelminősítő-intézet lefokoz egy adós országot?


Ezeket szeretném tudni és nagyon szépen kérek mindenkit mellőzzük az ilyenek mint: a zsidók manipuláljak világot..., a szabadkőművesek..., a neonáci, kommunista, anarchista, hippi, globalizáció-ellenes, nyugatgyűlölő stb. szövegeket.


2011. aug. 30. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg, mivel piacgazdaság van (kivételekkel persze, pl. állam által fenntartott egészségügy, közlekedés...), ezért kizárólag piaci mechanizmusok határozzák meg.


Ugyanakkor tudjuk, hogy sok manipuláció is van a dologban. (Nem olyasmire gondolok, amiket felsoroltál, abszolút nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek)

Olyasmiről van szó, hogy pl. egy nagy beruházó vesz nagy mennyiségben egy adott állampapírt, akkor rögtön elindul a spekuláció, hogy vajon miért, és ennek következménye lesz... Láncreakcióként minden mindenre hat.


Pl. valaki, akinek sok magyar állampapírja van, úgy ítéli meg, hogy érdemesebb lenne svájcit venni. Eladja a magyart. Ha ez olyan mértékű, hogy már feltűnő, akkor másik is követik ("biztos oka van"), és ők is eladják. Ilyenkor a piac szabálya, hogy nagy kínálat-kis kereslet= olcsó lesz. És így tovább.

2011. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ebből sajnos nem igazán értettem meg. Valaki, talán aki ilyesmiben dolgozik?
2011. aug. 30. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nehéz az előzőnél egyértelműbb választ adni. Keresleg és kínálat. Ha valamit többet akarnak megvásárolni, mint eladni, akkor annak emelkedik az ára, és fordítva.
2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a baj a válasszal? (Első vagyok) Elég részletesen leírtam...

A közgazdaságtan fogalmainak olvass utána kicsit, és megérted. Az egész a kereslet-kínálaton múlik. Az meg, hogy ezeket mi befolyásolja, összetett: van benne "tömeghisztéria", spekuláció, manipuláció, meg igazi számítások is. Elvileg ez a tőzsdézés lényege is, kitalálni, hogy mire lehet számítani. Más kérdés, hogy vajon mikor okról és mikor okozatról van szó? Ezt nehéz megmondani.

Mindenesetre ehhez nagyon kell ismerni egy adott állam gazdaságát, politikáját.

2011. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát a magyar befektető azért vesz svájci frankot, mert az a várható, hogy továbbra is nő az értéke, ami miatt itthon többet fog érni.

Tehát ha azt akarom, hogy erősödjön a forint a frankkal szemben, akkor rengeteg forintot kellene vennem vagy frankot eladnom, ugye?

A rengeteg alatt rengeteget értek, tehát sokat. :D

2011. aug. 30. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha ez olyan mértékű, hogy már feltűnő"


Nem lesz feltűnő, mert szétdarabolják és úgy adják el, nem egyszerre. Amatőr dolog lenne, de ahol nagy pénz mozog, ott külön algoritmus van rá, hogy szétszórja és ne vegye észre senki, hogy éppen nagy mennyiséget vett vagy eladott valaki.

2011. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem magánemberekről beszéltem elsősorban, ők tényleg nem tudnak feltűnő dolgot csinálni.

Itt leginkább államok nemzeti bankjai (mind tart devizát), óriás vállalatok, stb. játszanak igazán.


És nem egyvalaki lesz feltűnő, nem úgy gondoltam, hanem egy trend.

És igen, nyilván olyan devizát éri meg venni, amiről úgy gondolod, hogy legalábbis stabil, de lehetőleg nő az értéke. Mivel ebben az esetben, ha később visszaváltod forintra, akkor nyerhetsz vele. Már az is elég sokszor, ha csak stabilabb, mint a forint, hiszen már akkor is jól jársz.

2011. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!