Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van valakitek, aki átélte a...

Van valakitek, aki átélte a II. vh-t/holokausztot? Ha igen, mit mesélt róla?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 07:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Azért érzed a hibát hogy kb 80 éves emberek válaszát várod...
2012. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Zoli! Ha valakinek pl. a nagyapja volt túlélő, mesélhetett róla. A kérdező nem túlélőt keres, hanem történetet.
2012. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindenkinek van vagy volt valakije, aki átélte a második világháborút. De lehet, hogy már nem élnek a rokonok, de történet minden családban maradt. A miénkben is. Volt a családban horthysta vezérkari tiszt, orosz hadifogoly, nyilas levente, párttitkár, Amerikába menekült rokon, ÁVH-s sofőr, vasutas, szóval elég érdekes a kép. Ja, és holokauszt-túlélő is akad! És még csak a töredékét említettem a családomnak.
2012. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Így van, természetesen nem 80-asoktól várok kommentet. Nekem senki nem beszélt a családban személyes élményekről, a nagyszüleim mind később születtek. Viszont nagyon érdekel a történelem, és épp tegnap néztem A zongorista c. filmet, ebből kifolyólag jött az ötlet. Célszerű egy dolgot minél több forrásból szemlélni. Ebből kifolyólag érdekelnének a történetek.
2012. aug. 2. 08:47
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
A háború az egy rohadt mocskos dolog! remélem hogy soha többé nem lesz Magyarország ilyen helyzetben.
2012. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

Ajánlom az alábbi videót: nagyon elgondolkodtató.

A dokumentum filmet egy zsidó ember készítette!

"David Cole Interviews Dr. Franciszek Piper"


http://www.youtube.com/watch?v=3dZ34oeZMGo

2012. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Nagyapám mesélte, hogy un "rókavermeket" vájtak a magyar katonák, így próbálva kihúzni a szovjet páncélosrohamot.

Egyik reggel fülsiketítő csikorgásra ébredtek. Tudták, hogy közelednek a tankok.

Szorosan bebújtak a rókavermekbe és várták a rohamot, azt mesélte, hogy dehogy is volt bátorságuk felvenni velük a harcot, inkább a vakszerencsében bíztak hátha túlélik. Amikor a tankok elérték a vermeket, nem pazaroltak rá lőszert vagy ilyesmi, mivel kb 2 m hótakaró fedte a vidéket egyszerűen kétszer háromszor körbefordultak a vermek körül és a hó betemette a szerencsétlen embereket.

NAgyapámék is kaptak belőle, ő annyira megijedt, hogy megőszült... szó szerint. Egyszerűen az ijedelemtől "kiment" a hajából a szín.

Egy korábbi alkalomkor elküldték őket, felderíteni az egyik közeli erdőt amelyet előzőleg gránátokkal megtisztítottak az ellenségtől. A legérdekesebb számára az orosz katona felszerelése volt. Az ugyanis nem állt másból, mint egy száll fegyverből, egy ásóból és egy furcsa kis oldalra akasztott tubusból amiben burizs volt, vodkával keverve.

2012. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
nekem nagyszüleim meséltek. le leszek pontozva, meg le leszek izélve, de én akárkit kérdeztem, azt mesélték, hogy például amikor jöttek román katonák, rombolni, meg nőket megerőszakolni, a náci katonák védték meg őket. a németek senkit nem bántottak, egymás közt le is lőtték volna azt, aki egy civilt bánt, vagy rombol. kértek szállást, meg kaját, de cserébe védték az embereket. aztán jöttek a szovjetek ugye, ők is sorra erőszakolták a nőket, gyerekeket öltek, és amit csak lehetett, leromboltak. néha itt maradt 1-1 náci katona, és az egész város őket ünnepelte, mert biztonságot jelentett, ha páran védték őket.
2012. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Oké félrenéztem. Mea culpa.

Azt olvastam hogy "van valaki aki átélte..."

Bocs.

Ha hibázok, elismerem...

És igen a nagyapám átélte, harcolt, fogságban is volt de szerintem hagyom a témát ekkora zakó után...

2012. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

"A legérdekesebb számára az orosz katona felszerelése volt. Az ugyanis nem állt másból, mint egy száll fegyverből, egy ásóból és egy furcsa kis oldalra akasztott tubusból amiben burizs volt, vodkával keverve."


Nekem nagyapám pont azt mesélte, hogy az oroszoknak nemhogy vodkájuk nem volt, de élelmiszerük se.

2012. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!