Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért foglalkoznak azzal emberek, hogy mindenáron tagadják a holokausztot?

Figyelt kérdés

Nemrég megnéztem pár filmet, illetve dokumentum-filmet a témával kapcsolatban és ezekután nem értem miért vannak mégis emberek, akik mindenáron tagadni akarják.

Oké, a filmek nagy része fikció, viszont van igazságmagva is. A dokumentumfilmek más tészta, hisz a túlélők és a régi SS tisztek mesélnek. Van egy 6 részes dokumentumfilm: A nácik végdő megoldása címmel, ahol még régi sS tisztek is beismerik a gázkamrákat.

Kérdem én, ezekután hogy merik mégis bizonyos emberek tagadni a holokausztot. Miért ebben lelik örömüket, hogy ezt tagadják?

Mások nem tagadják , csak a meggyilkoltak számába kötnek bele...

Ennek is mi értelme? Nem az a lényeg, hogy egymillió embert gázosítottak-e el,m vagy 6 milliót, hanem maga a tény, hogy megtörtént. mások azzal jönnek, hogy a történelem kegyetlenkedései közül miért mindig ez köszön a leggyakrabban vissza, miért ez a téma jön elő a legtöbb filmen...

Talán azért, mert a brutalitás és az embertelenség tetőfoka volt, az a mód, ahogyan megölték őket. Elgázosítás, elhitetve hogy scak zuhanyoznak, majd elégetés. És ez napi szinten. Arról nem beszélve, hogy ártatlan gyerekek százait ölték így meg, nemcsak a felnőtteket.

A zsidókon kívül más etnikai csoportokkal is ezt tették, szóval nemcsak a zsidók szenvedtek, hanem mások is.

Én sem szeretem például, hogy a holokauszt kapcsán csak a zsidókat emlegetik, mert ez sem helyes. Attól függetlenül nem vitatom a megtörténtét a dolognak..


2011. márc. 27. 16:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%

Annyi a probléma, hogy a csapból is ez folyik, emiatt sokaknak elegünk van belőle, bár én elolvastam a Sorstalanságot, és tényleg fantasztikus a könyv, de szörnyű és megalázó élmény lehetett.

Akik meg tagadják alapvetően a zsidók iránti utálatból táplálkoznak. Elterjedt valamit, aztán azt hangoztatják.

Persze a teljes igazságot sosem fogjuk megtudni.

2011. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem magát a holokausztot nem tagadja senki. Tény, hogy a zsidókat és más kisebbségeket munkatáborokba hurcolták szervezetten, ahol fogva tartották őket. A "tagadás" a halálok okait és a feltételezések lehetőségeit cáfolja. Tehát még csak azt sem tagadja senki, hogy zsidók haltak meg.
2011. márc. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
78%

Minden napra jut már egy holokauszt ünnep. Napról napra többet öltek meg. Annyian haltak meg magyar cigányok pl, hogy elméletileg egynek sem szabadna lenni.


DE ARRÓL, AMIT AZ OROSZOK CSINÁLTAK, ARRÓL EGY SZÓ SINCS!!! CSAK A NÁCIKAT SZIDJÁK, MIKÖZBEN A MOCSKOS OROSZOK UGYAN AZT CSINÁLTÁK A GÁZOSÍTÁS KIVÉTELÉVEL!!!! ERRŐL MÉRT NINCS SZÓ MINDENHOL????????

2011. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Mert te attol jobban éreznéd magad, ha az oroszok is napi téma lennének? nem értelek....

A mód volt brutális, ahogyan ártatlan embrek százait ölték meg, vagyis az elgázosítás, amire a történelem folyamán nem volt példa és kiemelkedik a a többi kivégzéstől vagy az agyonlövéstől!!

Talán ezért emlegetett téma. Arról nem beszélve hogy már megint a számokkal jössz...

Nem ez a lényeg, természetes, hogy a számok változnak, mert ki ezt gondolja-ki pedig azt. A léyneg nem ez, hanem maga az hogy megtörtént és hogy ily módon történt meg...

2011. márc. 27. 17:13
 5/43 anonim ***** válasza:
80%

Mert szerintük hazugság és megtévesztés az, amit állítanak ezzel kapcsolatban és egy egészséges gondolkodású ember megveti a hazugság és megtévesztés akármelyik formáját és küzd ellene. Ezért vitatják a holokauszt részleteit egyesek.


Például itt van az a tény, hogy a holokausztcáfolók szerint nem is voltak gázkamrák és bizonyítékuk is van rá, hogy nem voltak. Akkor miért hinnének abban, hogy voltak, amikor azt látják igaznak, hogy nem voltak?


Neked is jogod van hinni benne és nekik is joguk van nem hinni benne. Ha nekik ez esik jól és ezt látják igaznak, akkor ebben higgyenek. Nekem semmi bajom nincs velük.

2011. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló!

Te tagadó vagy vagy csupán toleráns vagy és te sem vitatod a népírtás eme modjának valódiságát??

2011. márc. 27. 17:24
 7/43 anonim ***** válasza:
19%
Gázosítást nem a nácik találták ki nagy tévedésben vagy, csak mondjuk továbbfejlesztették. A történelem folyamán sokkal brutálisabb kivégzési módok is voltak. Itt az volt "szörnyű", hogy etnikai és vallási alapon különböztették meg az embereket. És azzal én is egyet értek, hogy legyen már szó az orosz gulágokról is. Sokaknak személy szerint nekem is fontos az, hogy essen szó az ott elhunytakról, és azokról akik túlélték. Nagyapám túlélte, és mesélt sok mindent. Amit mesélt azokból kiindulva nem hinném, hogy annyira más volt. Végre lekéne már szálni a zsidókról.
2011. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
71%

Nem tagadják,csak elegük van abból az embereknek,hogy több mint 60 évvel később még mindig komoly kártérítést,bocsánatot követelnek a "túlélők" JA!! Hiszen már túlélők nincsenek is,csak a leszármazottak akik át sem élték..

Szerinted nem az a lényeg hogy 1 millió vagy 6 millió embert gázosítottak el,Pedig ez A LÉNYEG. MA már olyan számokkal/adatokkal dobálóznak,hogyha igaz lenne,akkor ma a világon jóval kevesebb zsidónak kéne lennie mint amennyi van.De nem csak ezért lényeges a számadat..Ugyanis még ma is 6-8 10 milliós áldozat után akarják a kártérítéseket bezsebelni..Írod,hogy más etnikai csoportú emberek is átélték,De ők nem hogy kártérítést ne követelhetnek,de még az etnikai csoport neve sem merülhet fel..

Ha ennyire lovagolunk a sok zsidó ki irtásán akkor emlékezzünk meg a sok "nem kívánatos személyek" irtásáról..De hát kit érdekel,hogy melegeket,cigányokat, politikai ellenzőket,értelmiségieket is irtottak..AZ már nem olyan érdekes mi??

Eltelt több mint 60 év..Már ideje lenne túl lépni rajta,és ha elfelejteni nem is,de véget vetni az állandó pereskedéseknek..

A háborúban mindenkinek megvan a maga halottja,fájdalma,Mégsem kap mindenki bocsánatkérést,és anyagi kártérítést..

2011. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Akkor ez kicsit olyan, mint a melegellenesség hazánkban.

Konkrétan arra gondolok, hogy a melegfelvonulással még csak olajat öntenek a tűzre, nemhogy elfogadást érnének el. Ugyanez lehet ezekszerint a zsidókérdésben is, vagyis túl sok film van már a témában és túl gyakran jön ez elő. Lehet, hogy így van, de attól még megtörtént. Személy szerint elsősorban engem is a faji megkülönböztetés miatt ráz meg a legjobban, illetve, hogy ártatlan gyerekek is mentek "zuhanyozni" majd szemrebbenés nélkül égették az ő kis testüket is.

Nem tudok a történelem során olyan példát mondani, ahol egy népcsoportnak még a gyermekeit sem kímélték!!! Talán ezért is emlékezetes a holokauszt!

Nem vitatom az oroszok bűneit sem, de ők legalább nem öltek le ártatlan gyermekeket is pusztán faji alapon....

2011. márc. 27. 17:37
 10/43 A kérdező kommentje:

Hiába írsz itt a kártérítésről!!!

Attól még a sok ártatlan embert kivégezték a gázkamrákban, arról meg már nem ők tehetnek, hogy a leszármazottak ebből akarnak hasznot húzni...

Attól még a sok ember ártatlanul és brutális módon halt meg

akkor ....

2011. márc. 27. 17:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!