Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Németország nyeri meg a...

Ha Németország nyeri meg a II. világháborút, akkor milyen lenne most? Megmaradt volna a félig-Nagy-Magyarország?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 19:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
61%

akkor Hitler talpát nyalogatnánk láncra verve :)

mert a magyaroknak kb ezt a sorsot szánta.

2009. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%

Jajjdejó h mindenki hogy tudja h Hitler milyen sorsot szánt volna nekünk, csak írásos bizonyítéka senkinek nincs egyik eszeveszett baromságra sem! Mármint amik itt elhangzottak!

Azt nem tudom h Hitlernek voltak e kitelepitési tervei velünk (sztem nem), de Sztálinnak voltak...és azt sem Hitler mondta h "a magyarkérdés csak vagonkérdés", hanem a "nagy és hős koba", úgyhogy nemtudom miért nem inkább ez szúrja a szemeteket? Az egyikre bizonyíték van minden mennyiségben, a másikra meg semmi, és a többség mégis azt hiszi el, amire ugymond semmi bizonyíték, adat nem létezik.


Amúgy h a kérdésre is válaszoljak: Igen, Magyarország nagyobb lenne, mint most, de nem biztos h az egész királyo Mo.-t visszakaptuk volna (ez attól is függött volna pl. h mi vagy a környező népek vállaltak vlna nagyobb szerepet a végső győzelemben, s aszerint lettek vlna leosztva a területek)...Ezenkívül, a német győzelem esetén Mo.-n valószínűleg nem lett volna hungarista állam (mivel a hungarizmus és a német NS szemben állt egymással, mindkettő nacionalista imperialistának tartva a másikat, s különben is maga Hitler mondta: "az NS nem exportra való", ezért egyik államra sem erőltette volna rá a német államformát, ha csak nem önként vállalták volna, de nem örült volna neki túlságosan)....Ja, és minden bizonnyal királyság lenne ma Mo. ("szimpatikusabb nekem a jelen (Horthy) kormány mint egy NS" - Hitler)....

Ennél pontosabban nem igen lehet meghatározni hogy mi lett vonla....


Azt már végre fel kéne fogni, h amikor azt tömik a fejünkbe h "így kiirtott volna minket" meg "ilyen szolganépek, olyan mocskos szlávok" az nem a valóságot tükrözi, hanem rémhírpropaganda, amit egyébknét már a háború alatt is alkalmaztak, hogy így keltsenek irigységet, bizalmatlanságot és félelmet a németek iránt. Sikerült is nekik eléggé.....

2009. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%
Az előző válaszolónak:a 40 év "felszabadítás" még csak tetézte a dolgokat propaganda fronton.
2009. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%

21:55-ös vagyok, és amúgy egyetértek az utolsóval....

A rémhírpropaganda a legmocskosabb dolog a világon.


Az első világháború idején a britek azt terjesztették a németekről, hogy belga csecsemőket ettek (!). Nyilvánvaló hazugság volt. A háború befejezése után a brit kormány bocsánatot kért, elismerte, propaganda volt az egész, hogy Németország szövetségeseit így demoralizálja.


A második világháború után ez a bocsánatkérés valahogy elmaradt (és gondol most mindenki arra amire akar)...


Félreértés ne essék, nem vagyok én germanofil, a hátam közepére sem kívánnék a Kárpát-medencébe német uralmat, csak felháborító, hogy Európa egyik legtehetségesebb nemzetét ilyen sületlen hazugságokkal mocskolják, még a mai napig is...Ahogy rémhírpropaganda az is, amit a filmeken látni, a sztereotípia: a német repülős belegéppuskáz a menekülők közé, lelövi a fegyvertelent, stb...Ezt is megsúgom, az entente katonáira ez inkább volt jellemző. Ez a német szellem a 2. világháborúban is megmaradt, és akárki akármit mond, a német katonák igenis lovagias harcosok voltak! Egy német nem lőtt egy angolra, akinek kifogyott a lőszere a repülőben...számtalan példa van erre.


A nagyszüleimnél (mivel módos parasztok voltak) volt beszállásolva egy kisebb német raj, és ők meséltek pár dolgot. Nyoma nem volt a "rabló németeknek", semmit nem vettek el, a tejet is úgy kérték szép szóval (a háború végén is!), s cserébe kávét és benzint hoztak....Pedig egy gramm német vér nem volt ám nagyszüleimben. Ellenben amikor jöttek az oroszok....hónapokig ki sem engedték a lányokat, ugye nem kell részleteznem hogy mitől tartottak......Hát ennyit a "barbár németekről", százszor tisztesebb és becsületesebb katonák voltak, mint bárki bármelyik túloldalon....

2009. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%
Az előző előtti vagyok.Az én nagyszüleimnek azért volt rossz tapasztalata a németekről(azért volt köztük is tisztességtelen)Amikor jöttek az oroszok vitték a németek a borjút meg a tyúkot a tankban.Az átlőtt lábú társukat pedig a könyörgése ellenére sem vitték magukkal...A házunk előtt lőtték agyon a németek egy fánál.Az oroszok viszont igazi állatok voltak kaptak is kenyérbe sütött patkánymérget :D
2009. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%
Mármint a ruszkik lőtték agyon a németet.Írni se tudok már este
2009. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%
na, igen, alja ember mindenhol van, és egyik hadsereg sem grál-lovagok közössége, hisz az egész a gyilkolásról szól....de ha az arányokat nézzük, és a százalékokat, azaz h melyik seregben volt több bestia, primitív aljaember, akkor a német és szovjet sereget össze sem lehet hasonlítani....és azt kell mondani, a szövetségesek sem voltak ártatlanok teljesen (Eisenhower parancsa többek közt, h minden elesett katona helyébe 200 németet kell leölni).....csak hát ugye a történelmet a győztesek írják, senki nem mosdat szerecsent, a németek közt is voltak bűnösök, de ami bán A-nak, az bűn B-nek is....csak nem ez érvényesül...A-t a porig átkozzák és hazudják, B-t az egekbe emelik...kettős mérce...
2009. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
93%

hát én csak anynit füznéék hozzá h rémhírek ide v oda... aki egy kcisit is ismeri a német népnek a történelmét az látja h talán a világ legleleményesebb és tehetségesebb népe...egyik népnek se sikerült még ilyen mint nekik h mind az elsö és második vilaghaboruutn pár éévtized alatt A SEMMIBÖL a vilag élvonalába huzzák fel magukat!szoval ezek utan lehet találgatni ha mi a szövetségesei voltunk mennyivel jobban állnánk most...

és igen azt aláirom..vannak bizonyitékok h Hitler magánbezsélgetésseiben elhangzottak olyanok hogy amagyarokat vissza kéne telepiteni az ural mögé...és nem is bizott a magyarokban(föleg azer mer kezdetben lazánn kezelte azsido kérdést) de ha beleognodlunk... ez a visszatelepités kivitelezhetetlen lett volna..másrészt szüksége lett volna amygarok támogatására hisz a kevés szövetségese közül mi voltunk az egyik..... ugyhogy ennnyi..

U.I.: sztem még akkor is jobban jártunk volna ha ma osztrák magyar monarchia lenne az államforma...akkor valszeg ma már Euroval fizetnénk:D:D

2009. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

utolsó válaszolónak:

sztem ha Monarchia maradt volna (amit nem feltétlenül bánnék) akkor nem lenne sehol se euró...

de nem tudom, nem értek ezekhez a dolgokhoz ez az én véleményem...

2009. júl. 20. 08:28
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

De van aki tehetségesebb, mint a németek, és ez a magyar.;-) Nem tagadom, ez kicsit érdekes felfogás, hiszen magyarnak lenni kb. olyan, mint amerikainak, hiszen mindenkiben van innen is, onnan is. De ne feledjétek, a magyarok a belsö ellentétek ellenére is saját erejükböl álltak mindig talpra, mindamellett, hogy szinte kivülröl soha nem kaptunk segítséget. A németek talpra álltak az elsö világháború után? Persze. Annyi USA kölcsönböl éb is talpra állnékegy óra alatt. Ugyanez a második világháború után, csak itt már sokkal jobban figyelemmel lehet kísérni a tehetséges német nemzet talpra állását az NSZK vs. NDK párhuzamán. Az egyiket talpra állították, eröteljes külsö segítséget kaptak. A másik rész igen nagy hányadán pedig még ma is alacsonyabb az életszinvonal, mint nálunk Dunántúlon. Ök nem tiltakoztak olyan eröteljesen, mint mi 56-ban. Gyakorlatilag a Trabanton kívül semmi fantasztikusat nem tettek le az asztalra. A Nyugati területek pedig most több kevesebb sikerrel próbálják rendbehozni, ez az egyik oka a már évek óta tartó német gazdasági recessziónak. Nem tagadom, hogy a német vér többnyire becsületes és szorgalmas emberben folyik, ellenben az angolok és franciák kétszinüségével. Olaszokat azert nem említem, mert azok is fent németek inkább.

Elvileg Európában Franciaország a szabadságot, Olaszország az elökelöséget, Németország az erkölcsösséget, Magyarország a hösiességet jelképezi. Szerintem ez sokat mondd.

Èn így írnám le; a német intelligens, de nem okos. A magyar nagyon okos, de nem feltétlenül intelligens.

2009. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!