Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokan diploma után rögtön...

Sokan diploma után rögtön pattanának külföldre? (NAPLopÓ riportja) Te mennél, maradnál?

Figyelt kérdés
Téged mi motivál külföldre? Új világ, nagyobb fizu, menekülés a magyar mentalitástól?
2012. aug. 6. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Napló film: [link]
2012. aug. 6. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-Kalandvágy

-Más kultúra megismerése

-Az adott nyelvben jobban elmélyülni!

-Nyugodt életet élni, és nem félni attól,hogy lesz-e arra pénzem,hogy ételt tegyek az asztalra, és mikor veszik el a házam/lakásom!

2012. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én maradtam nem bántam meg szerencsém van megélek viszonylag jól.A legtöbb diplomás inkább parkolóőr vagy egyéb nyalánksággal üti el idejét idehaza.Akiket meg ismerek és kimentek külföldre hamar dobták "idegen kultúra" megismerése maszlagot mert ott sem jött be nekik:))
2012. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat:


Este 11 kor holt sötétben át mertem menni egyik falubol a másikba

A kutyát sétáltató embereken a JÁRDÁN volt villogó illetve a kutyán is egy.

Az idős emberek ilyen roller szerű matyival közlekedtek akár este 9 kor is.

A garázs ajtókat volt aki be sem csukta.

Amikor megkérdeztük miért nincs kerítés nagy csodálkozva válaszoltak ,hogy "de itt nincsenek rénszarvasok"

Kocsit nem zártuk egyszer sem

A bicajt csak letámasztottam a bolt mellett

Az emberek nyugodtan kivárták a sort.

A magyar minimálbér kb 8x osát kapja egy szakember.


A boltban kevesebbet fizetek, többet vásárolok és sokkal többet keresek nyugodt körülmények közt.


21/f érettségi/szakmunkás/Finnország

2012. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy év múlva végzek, bizony pár évre mindenképp kimegyek. Sajnos a szüleim nem igazán tudnak támogatni anyagilag, csak erkölcsileg. Szeretnék családot alapítani, de ehhez kell egzisztencia. A legszörnyűbb idehaza azt megélni, hogy folyamatosan romlik a helyzeted, nem történik semmi, ugyan az van mint 10 éve, 10 éve ugyan az volt, mint 20 éve... Az emberek egyre inkább kifordulnak magukból. Hihetetlen, de a nagy kinti bizonytalanságban biztosabb jövőt látok.
2012. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy ráérek egy bizonyos kor után kimenni. Szerzek pár extra év munkatapasztalatot a meglévő mellé, levelezőn elvégzek esetleg egy szakmát, és nagyobb esélyekkel indulok.
2012. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szeretnék egyszer saját házat, ez Nyugat-Európában elérhetetlennek tűnik.

Szerintem néhány évre kimenni, pénzt összespórolni és hazajönni a legjobb megoldás.

2012. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

15:04-nek teljesen iagaza van


Tudni hogy lesz jovod, hogy nem kell ehezned, ha szuletik gyermeked nem kell neki azt mondanod mondjuk egy kis tabla csokira hogy most nem megy... majd maskor. Tudni hogy neki nem kell eheznie egyszer sem mint ahogy en tettem.

2012. aug. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!