Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nagymamám Észak-Korea mániás....

Nagymamám Észak-Korea mániás. Lehet, hogy mégis igaza van?

Figyelt kérdés
Hiába mondtam,hogy ott mekkora nyomor van,a kevés szemtanú,beszámoló szerint az emberek rettegésben élnek,és éheznek,miközben a vezető réteg dúskál..szerinte ott jó és becsületes élet van,"nincs megfertőzve amerikai mocsokkal",és ezeket csak a kapitalista lejárató propaganda terjeszti..nem komcsi,de ezt őszintèn hiszi és semmilyen adat sem tudja meggyőzni ennek az ellenkezőjéről.Mit tegyek most?

2012. aug. 11. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Kérd meg, hogy inkább lekvárt főzzön politizálás helyett.
2012. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem mond ostobaságokat részben.Valóban meg vannak a kímélve a nyugati "laza erkölcs"-öktől és ezáltal attól a hibás-beteg életszemlélettől.Persze milyen áron!?

Én nem próbálnám meggyőzni mivel részben igenis nagy igazság amit mond,amit a maiak akik ebbe a nyugati módiba nőnek bele fel sem foghatják.

2012. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Úristen! Az öregeknek kéne a leginkább emlékezniük arra a borzalomra, ami akkoriban - pláne az '50-es '60-as években - zajlott.


Nagymamád valószínűleg már élt az '50-es években. Elfelejtette már, mit csinált az ÁVH?

Amúgy volt nagymamád párttag?

2012. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

A tipikus esete annak ha valaki túl okosnak képzeli magát ahhoz,hogy csendben maradjon,de túl tájékozatlan ahhoz,hogy írjon MÉGIS MEGTESZI.

Én is a kommunizmusban nőttem fel és igen is rossz volt.De itt főleg olyanok dobálóznak vele akik csak olvasnak-hallanak róla.Itt pedig nem konkrétan erről van szó.Soha nem kérnék a komcsikból.Azonban tartom azt,hogy minden jóban van valami rossz,és minden rosszban van valami jó.Így volt ez anno is figyelembe véve a mai állapotokat.Legalább akkor nem voltak ilyen szinte bunkó-beteg-abnormális-ostoba emberek mint most.Most meg mindenhonnan ez folyik(TV,internet,újság).

2012. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Koreába hosszú ideje FOLYAMATOSAN élelmiszesegélyeket küldenek. Ez tény, nem rágalmazás.
2012. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shai-Hulud ***** válasza:
76%
Szerintem hagyd kivándorolni... :-)
2012. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem is cáfoltam.De a nyugatiasodásnak is ára van.
2012. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Semmit, ne foglalkozz vele. Ha ez a véleménye, legyen. Attól még hülyeség.
2012. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit. Meggyőzni úgy sem fogod. Nyilván nem fog odaköltözni, így meg, hogy csak beszél róla, nem árt senkinek. :D Nem hiszem, hogy Észak-Korea jelenlegi állapota összehasonlítható lenne mondjuk az '50-es évek Magyarországával (későbbivel meg főleg nem). Persze történtek itt is borzalmak, de ott a mai napig sokkal durvább az élet. Szerintem nagymamád valószínűleg gyorsan éhen halna vagy valami ilyesmi, kivéve, ha a phenjani "elithez" tartozna.
2012. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"De itt főleg olyanok dobálóznak vele akik csak olvasnak-hallanak róla."


Ja, és olyan emberek is csak beszélnek róla, akiknek a szeme láttára verték rokkanttá a rokonait. K*rvára feledékenyek az emberek, és még mindig élnek agymosott nyomorultak!

2012. aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!