Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a nemzeti...

Mit gondoltok a nemzeti szocializmusról?

Figyelt kérdés

Most nem Hitler nemzeti szocializmusára gondolok.

Rendesen az eszméről... Mit tartotok benne jónak és rossznak?



2012. aug. 18. 02:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Olvassátok el vagy nézzétek meg Orwell: Állatfarm c. könyvét / filmjét, és kicsit talán okosabban válaszolnátok.


A szocializmus - amilyennek indult - sokkal igazságosabb és élhetőbb eszmerendszer, mint amilyennek a rossz és kapzsi vezetők tették.

2012. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ez egy paradox szó, a szocializmus az osztályharcról szól, nem lehet nemzeti szintre zsugorítani, egy normálisan működő, politika eszmében nincs értelme beszélni a nemzetről, mindenki az aminek vallja magát, ha akarja őrzi a hagyományokat (otthon és rendezvényeken) és habár én nem tulajdonítok neki jelentőséget, azért én is elvárom, hogy mindenki tiszteletben tartsa mások ilyen irányú döntését, érzelmeit, de politikai szempontból nem lehet senkit megkülönböztetni, semmilyen téren a nemzetisége alapján, ha épeszű a kormányzás.
2012. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Akkor talán válaszoljunk a kérdésre.

A nemzeti szocializmus egy kicsavart, "személyre szabott" formája az eredeti ideológiának. Annak teljesen ellent mond, ezáltal szerintem hosszútávon élhetetlen rendszer. Marx kommunizmusában az internacionalizmus, a proletárok nemzetektől függetlenül való összefogása fontos szerepet játszik. Itt ez - már csak nemzetiességéből adódóan is- kivitelezhetetlen.


A jó oldala az, hogy -ha csak nemzeti szinten is- Marx ideológiáját veszi valamilyen szinten alapul. Az osztályok közti különbséget csökkentené, stb.

A rossz oldala pedig a többi része. A nacionalizmus, a nemzetiesség túlzott, elavult eszméjét helyezi a középpontba.

2012. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A nacionalizmus miért rossz, kedves utolsó?
2012. aug. 18. 17:37
 15/23 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem vezet semmire. Kialakulásakor még hasznos volt, jól érezték magukat a kedves franciák, erős nemzeti összetartás volt, semmi több. Amint viszont a franciákat valami sérelem érte, ez a nacionalizmus erőszakká fajult, és egy más etnikumra (mondjuk a németek) irányult.

Ez az eszme a tömegek időleges összefogására alkalmas, de eddig csak háborúkhoz és viszályokhoz vezetett.


Ne érts félre, az ember tisztelje a hazáját. De ne úgy, ahogy azt sok nacionalista nagymagyarkodó gondolja. Nem kell zászlókat eregetni, és felvágni a magyarságoddal. Sőt, más nemzetekből valókat sem kell elítélni.

Számomra, a magyarság tisztelete irodalmunk, művészetünk és történelmünk ismeretével és tiszteletével véget is ér. Szerintem ez így egészséges.


Mennyivel jobb lenne, ha mindenki Montesquieu "Előbb vagyok ember, s csak aztán francia" idézete alapján élne?

Tehát ne veszítsük el a nemzeti identitásunkat, de ez alapján ne érezzük magunkat jobbnak/rosszabbnak mint bárki más a földgolyón.

Túl sokszor hallom még a saját környezetemben is a "az csak egy román", "mocskos szlovák", vagy hasonló más nemzetiségűekre irányuló mondatokat. Nekem ez egyáltalán nem hiányzik...

2012. aug. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"De ami nemzeti, amiben van egy kis hazaszeretet, azt a globális tőke nem szereti, ezért mocskolja, ahol csak lehet, és Hitlerrel azonosítja."


Osztom ezt a véleményt.

2012. aug. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Ne érts félre, az ember tisztelje a hazáját. De ne úgy, ahogy azt sok nacionalista nagymagyarkodó gondolja. Nem kell zászlókat eregetni, és felvágni a magyarságoddal. Sőt, más nemzetekből valókat sem kell elítélni.

Számomra, a magyarság tisztelete irodalmunk, művészetünk és történelmünk ismeretével és tiszteletével véget is ér. Szerintem ez így egészséges."


Szerintem abban semmi rossz nincs, ha a magyar zászlót lengeted, vagy büszke vagy arra, hogy magyarnak születtél. Jogosnak tartom, hogy ennyivel véget is kéne érnie, csak mindig van aki kicsit többet érez. Én sem érem be ennyivel. Néha, jól esik a zászlót lengetni a szobám közepén, nacionalista dalokat hallgatni. Persze ezt sem kell túlzásba vinni.


Ezt én még mindig sokkal jobbnak tartom, mint azt, ha valaki szégyenli, hogy magyar. Szóval, számomra ez sokkal több, mint tisztelet.

2012. aug. 19. 03:27
 18/23 anonim ***** válasza:

Nincs is baj a nacionalista dalok éneklésével, sőt, kicsit sután fogalmaztam az előző hozzászólásommal, lengess zászlót a szobád közepén nyugodtan.

Viszont ne provokálj direkt senkit. Ne próbálj meggyőzni senkit erről. Vannak emberek, akiket (például engem is) kiráz a hideg, ha egy fekete bőrdzsekis kopasz csávó 20 Nagy-magyarországos kitűzővel járkál a téren. Engem ez irritál. Miért kell így direkt provokálni az embereket?


Amennyire engem érdekel, ez az ember otthon felőlem piros-fehér-zöldre festheti a falat, meg Szent Korona alakú tányérokból ehet, de nekem ezt miért kell látnom?


Aki meg szégyelli, hogy magyar, az meg had szégyellje. Annak is biztos meg van rá minden oka. Körbenézve őszintén megmondva én sem lennék túl büszke rá. De ez csak egy tény, egy véletlen, hogy hova születtem, ezért nem tagadom le, csupán megtartom.

2012. aug. 19. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Viszont ne provokálj direkt senkit. Ne próbálj meggyőzni senkit erről. Vannak emberek, akiket (például engem is) kiráz a hideg, ha egy fekete bőrdzsekis kopasz csávó 20 Nagy-magyarországos kitűzővel járkál a téren. Engem ez irritál. Miért kell így direkt provokálni az embereket?"


Szerintem ez nem provokáció. Hisz egy Nagy-Magyarországos kitűző, kit irritál? Ez nem horogkereszt, vagy sarló és kalapács. De mindenkinek más veri ki a biztosítékot, és erről is lehetne oldalakat vitázni. Bár ebben igazad van, hogy nem kell a kabátjának tele lenni, de szerintem 1-2 még igazán belefér.

2012. aug. 19. 20:29
 20/23 anonim ***** válasza:

"De mindenkinek más veri ki a biztosítékot, és erről is lehetne oldalakat vitázni."

Pontosan. Ezért ne viseljünk lehetségesen provokatív dolgokat nyilvánosság előtt. Ha én kommunista lennék, nem járnék vörös csillaggal vagy sarló kalapáccsal a nyakamban. Vagy ha zsidó lennék, nem járnék Dávid csillaggal a mellényemen. Ha úgy gondolnám, hogy a trianoni döntés nekem nem tetszik (ahogy az az úriember nyilván gondolta), akkor nem viselnék olyan kitűzőt.

Persze, tele lenne a szobám fala hasonló dolgokkal, de nem hirdetném magamon.

Olyan világban élünk, ahol nincs két egyforma indivídum. Több ezer eszme, mindenki másban hisz, mást tart helyesnek. Ne keltsünk már feszültséget a semmiért, ennek semmi értelme. Az átlagember úgy sétáljon el a bevásárlóközpontig meg haza, hogy ne lehessen látni rajta a meggyőződéseit.

Vannak rendezvények, társalgók, klubbok vagy amit csak akarsz, ahol viselheted a kitűzőidet. Ott mindenki kíváncsi rá, és kész.

2012. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!