Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A második világháború kitörésé...

A második világháború kitörésének legfőbb okai mik voltak szerinted?

Figyelt kérdés
Tényleg csak Hitler tehetett róla egyedül?

2012. aug. 22. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

- az igazságtalan békerendszer, a legyőzött nemzetek önérzetének durva megsértése;

- a nagy nyomor és kizsákmányolás, benne a gazdasági világválság;

- az hogy akkoriban az emberek még tapasztalat híján nem féltek annyira a háború pusztításától, természetes, elfogadható, vállalható dolognak tartották;

- a demokratikus hagyomány hiánya, az együttműködés és a demokrácia értékei helyett a tekintélyuralom elfogadása a világ egyik felén;

- az elvakult, beteges német nemzetkarakter.

2012. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a Hitleres sztori csak egy kitalált mese


Itt a legfőbb ok az volt hogy rengeteg pénzt lekaszáljanak a hadiparnak köszönhetően

2012. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem volt beteges nemzetkarakter se a németeknél, se máshol .Te komolyan elhiszed, hogy a németek pikkpakk gombnyomásra rasszisták lettek és felsőbbrendűnek kezdték érezni magukat a többi embertől ? Ez nem így történt.
2012. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A németek mindig is felsőbbrendűeknek érezték és érzik magukat a többi néphez képest. Én ehhez még azt is hozzá merem tenni, hogy joggal. Dolgoztam sok némettel (egy szobában is, ahol hallottam minden rezdülésüket) az elmúlt években, és innen is tudom. Ma már persze megtanulták, hogy politikailag korrektnek kell lenni, ezért nyíltan, direktbe kimondva ezt nem igen hangoztatják, de kicsit körbeírva, sejtetve szinte állandóan. És nem kell sok hozzá, hogy kisebb társaságban nyíltan is kijöjjön belőlük, hogy lenézik az olaszokat, a magyarokat, az akárkiket. Szinte mindenkit az angolokon kívül.


És erre az alapból jövő a felsőbbrendűségre és mások lenézésére rá lehet építeni egy gyűlöletpolitikát, egy háborút. Ma szerencsére nem ez a trend, az állam nem ösztönzi, nem bátorítja ezeket az érzéseket, sőt elég hatékonyan le is nyomja. De attól még ott volt és ott van.


Egyébként én is a németek csodálói közé tartozom, lenyűgöz az ottani rend, tisztaság és hatékonyság, az emberek munkaszeretete, korrektsége. De tudom, hogy azért engem is, mint magyart valamennyire lenéznek, de én ezt meg is értem.

2012. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy akkora baromság, amikkel érvelsz.. én is tapasztaltam már, amikről mesélsz, de ennek vajmi köze volt a háború kitöréséhez
2012. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon is sok köze van. Az, hogy én felsőbbrendűnek érzem magam, az lehet egy pozitív érzés, lehet alapja. De ha ezt hergelik, gerjesztik, akkor abból nagyon könnyen gyűlölet lesz. Ha pedig aktív gyűlölet van, könnyebb egy népet belevinni egy háborúba, könnyebb elfogadtatni, legitimációt szerezni. És még a legkeményebb diktatúráknak is szükségük van legitimációra.
2012. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!