Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bűntudatot kéne éreznem,...

Bűntudatot kéne éreznem, amiért nem szeretem a hazámat?

Figyelt kérdés

Nem volt ez mindig így, amikor tizenéves voltam, még szerettem magyarnak lenni. Akkoriban nem igen értettem meg a politikát, és főleg gyerekekkel voltam kapcsolatban. Ahogy felnőttem, leérettségiztem, egyetemre jártam, dolgoztam, egyre több társadalmi réteggel kerültem kapcsolatba, és a hazaszeretetem úgy illant el. Ma már rosszul vagyok a magyar politikától, a tipikus magyarkodó műveletlen emberektől, a rendezetlen, koszos magyar falvaktól, a kilátástalan és tehetetlen egyszerű emberektől, de legjobban attól, hogy szinte minden más nemzet képes érvényesíteni valahogy az akaratát, de mi örökké csak kullogunk, utánzunk mindenkit. Hogy miért kell a mai napig bolsevik pártokkal beérnünk, miért nem kezdünk semmit a közel 10%-os munkanélküli kisebbséggel, miért vagyunk ilyen erőtlenek a nemzetközi politikában, miért nincsen semmifajta koncepció a politikusok részéről. Persze ezekre nem könnyű megoldást találni, de idehaza a kísérletét se látom (nem úgy mint északi szomszédunknál).

Ma már nem szeretek magyarnak lenni, inkább szégyenlem a dolgot, és egyre büszkébb vagyok az osztrák, német felmenőimre. A legrosszabb, hogy nincs is bűntudatom, kéne hogy legyen?


2012. aug. 27. 13:25
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
És ennek mind mi köze van a hazához? Attól illant el a hazaszereteted, hogy megismerted a társadalmi rétegeket? Egyébként az én falum kifejezetten rendezett és tiszta, és amit elmondtál, az mind a politikáról, és nem a hazáról szól.
2012. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ég a fejem attól, ami itt folyik, és herótom van a politikától. De attól még szeretem a hazám, mert Magyarország nem azonos az éppen hatalmon lévő réteggel, vagy az agymenéseikkel. A haza az a föld, amin járok, és nem azért haltak meg itt nem kevesen, hogy sok év után a magyarok hátat fordítsanak neki, mert épp nem tetszik nekik valami.


Szóval nem kell bűntudatot érezned, de mindenképpen tedd helyre magadban, hogy mit jelent a haza.

2012. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Való igaz, hogy sokan a magyar politika, gazdasági helyzet, műveletlen emberek miatt szégyenli, hogy magyar. De uram bocsáss, még így is van mire büszkének lennünk.


Történelmünk, kultúránk, hagyományain vagy akár a hungarikumok.


Én úgy tartom, hogy ebben a helyzetben kéne igazán magyarnak lenni, nem csak akkor, mikor minden szép és jó.


"Jó időben, rossz ínségben ezt a hazát szolgálom!"

/Kárpátia-Árpád apánk/

2012. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el nyaralni .. keress egy csajt .. menj ki dolgozni külföldre stb akkor ismeri fel az ember az értékeit, ha megismeri másokét.. Egy ír ember olyan dolgokra büszke, amit itthon már észre se vesznek (legyen az sport teljesítmény v. törtélem v. kultúra .. konyha stb ... befásultál ez a baj szerintem.
2012. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

"A haza az a föld, amin járok"

Ezt én írtam, de nem szó szerint értem, csak szimbólikus, nehogy félreértés legyen. :)


Amúgy Petőfi is mondhatta volna, hogy elege van a Habsburgokból meg a sok magyar parasztból, ő inkább kimegy Angliába, mert ott mennyivel jobb. :DD

2012. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
teljesen együtt tudok érezni veled. Én is szégyellem, hogy magyar vagyok, sőt, amit külföldön művelnek a kivándorló magyarok, az is szégyenteljes. Így azoknak is elrontják az esélyét, akik külföldre készülnek, de már eleve meg lesznek bélyegezve a nyelvet nem tudó, kultúrát lenéző külföldön élő magyarok miatt. Mi a párommal Angliába készülünk (nem úgy mint sokan, hogy kimegyünk aztán kolbászból van a kerítés). Felsőfokon beszéljük a nyelvet, a kultúrával pedig már most jobban tudunk azonosulni, mint az itthonival. Múltkor pedig az angol himnuszt hallva sokkal több érzés fogott el mindkettőnket, mint a magyart. Furcsállom, de nem szégyellem, hiszen nem én tehetek róla.
2012. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
13:38, sok szerencsét, maradjatok is kint. Nem a kiutazás miatt, hanem a himnusz dolog miatt.
2012. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

,,Persze ezekre nem könnyű megoldást találni, de idehaza a kísérletét se látom (nem úgy mint északi szomszédunknál)."


Jaj! Újabb bezzegszlovákia!...


Gondolom, nem hallottál a Gorilla-ügyről sem. Meg azt sem tudod, hogy mekkora egy maffiaállam az egész. A falvakban sehol egy virágcserép, díszlámpa, stb. csak töredezett beton, és por mindenhol. A magyarokat ellehetetlenítik, ha átutazóban segítségkéréskor a nyelvtudás iránt érdeklődve felteszed a kérdést, ,,Do you speak English? Spechen Sie Deutsch? Beszél magyarul?" a magyarhoz érve az arcodba röhögnek (de kitérhetnék pl. a nyugatias, európai, és modern nyelvtörvényükre is). Turistáktól is többször elvárnák a szlovák nyelvtudást. A lakosság 75%-a szerint közterületen nem illik magyarul beszélni (de azért a megkérdezettek jó részének tutira vannak magyar dédszülei, rosszabb esetben magyarul is beszél velük). A közbiztonság botrányos, a vidéki közlekedés szintén.


Én elhiszem, hogy látod Magyarország hibáit (ki nem...), de azért ne egy soviniszta, igénytelen állam legyen már a példa.


(Kéretik nem példálózni a szlovák gazdasági növekedésről, ugyanis érdekesebb lenne a helyzetük, ha nem lenne ott az a pár külföldi autó + építőipari gyár)

2012. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

*Spechen Sie Deutsch?


Sprechen, bocsi, elgépeltem.

2012. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes jelenség ez ... nyugati nyugdíjasok áramlanak ide (kis falukba) h. itt éljék meg öreg napjaikat ... emellett áramlik a nyugati tőke, jönnének földeket venni az osztrák barátaink .. mi meg menekülünk innen. De nem csodálom hogy ennyi "turista" között, nem érzi otthon magát az ember..
2012. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!