Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen nyílt és arcátlan...

Ilyen nyílt és arcátlan szabálytalanság mostanában mindennapos a kedves munkáltatók részéről? Vagy csak megont sikerült kifognom?

Figyelt kérdés

Munkát keresek és ugyebár manapság nincs nagy választási lehetőség, tehát mindenre jelentkezem, amire csak lehetséges, ez az oka annak is, hogy lejjebb adva igényeimből, egy kínai ruházati üzletbe is elsétáltam szerencsét próbálni, mivel éppen eladót keresnek.

És mi volt az első két kérdésük?Nem fogjátok elhinni!

"Hány éves VAGY?","Van gyereked?".....

Nos, én pár másodperces hatásszünet után közöltem, hogy van, 18 éves.Szinte hallottam, amint nagy koppanással leesik a kő a szívükről.Ó, az már nagy, mondták megkönnyebbülten....

Tudom, hogy a mai munkáltatók zöménél a legfőbb szempont, hogy a munkavállaló ne öregedjen és gyereke se legyen, de hogy rögtön köszönés után ezzel kezdik, mintha más szempont nem is lenne lényeges, az azért már durva.Ráadásul szabálytalan is ilyesmire rákérdezni elvileg.Már egyáltalán nem léteznek normális munkahelyek?

Álláskeresésem során egyre bunkóbb és pofátlanabb munkáltatókkal találkozom.Az egyik parkolóban akar állásinterjút adni, a másik ovisoknak való teszteket rak elém és sorolhatnám.Agyrém?!


2012. aug. 27. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból jogos, hogy dolgozni veszi fel az embert, mert a munkájára van szüksége. Gyereknél meg sajnos sűrűn fordul elő betegség. Ilyenkor ugye kiesik az az ember a munkából, és vagy helyettesítő kell a kieső időre, vagy a többieknek kell az ő munkáját is elvégezni. Emiatt persze a (kis)gyerekes anyuka hátrányba kerül(het).
2012. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem csak manapság van így. Én 20 éve dolgozom ugyanazon a helyen és amikor állásinterjún voltam, akkor is megkérdezték. Ez- ha tetszik, ha nem- egy munkáltató részéről lényeges szempont. Lehet őket elítélni, de ha megfordítod a helyzetet és elképzeled, hogy te vagy a munkaadó, akkor kit vennél fel szívesebben? Egy független embert, akire ha szükség van túlórát is tudsz bízni vagy egy olyan nőt, akinek adott esetben 3 kicsi gyereke van, akikkel nagy valószínűséggel sokat lesz táppénzen?
2012. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!