Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az indiai...

Mi a véleményetek az indiai emberekről? Ezenkívül, szerintetek milyen az általános megítélésük Magyarországon?

Figyelt kérdés
Legfőképp olyanok válaszát várom, aki legalább eggyel találkozott már! :)

2012. aug. 30. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább írásban és telefonon találkozok velük, de van amelyikkel már személyesen is találkoztam. Nagyon kedvesek, nagy aranyosak, segítőkészek, de egy kicsit buták néha. Szakmailag többé-kevésbé rendben vannak, illetve angolul is el lehet velük társalogni - mégpedig hosszasan, mert beszélni azt szeretnek. Akikkel én találkoztam, azok esküszöm tényleg úgy néztek ki mint a majmok :) Sötétbarna bőr (messze nem fekete azért), nagyon fehér szemek, fehér fogak. Kicsit ijesztő volt :) Üzleti életben amúgy korrektek és többnyire jól tartják a határidőket (legalábbis az a 2 cég, aki szállít nekünk).
2012. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted, hogy buták néha? Naivak, vagy lexikális tudásban van hiányosság vagy milyen téren jelentkezik ez?
2012. aug. 30. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak indiai kollégáim. Tök jó fejek és szakmailag magas szintűek voltak, bár a kulturális különbségek elég hamar kiütköztek. Pl evési szokások. Sok mindent meséltek az otthoni társadalmukról, érdekes volt hallgatni.
2012. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hogy érted, hogy buták néha?"


Naivak, ugyanakkor erősen gyanakvóak (hogy mi, mint parner mennyire vagyunk megbízhatóak - szerencsére ezzel nincs probléma). Vagy csak nagyon más az értékrendjük. Néha kicsit nehezen értik meg, hogy mit szeretnénk, azt mondják rendben, aztán meg mégsem. De végül minden oké lesz velük.

2012. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több munkatásam indiai vagy pakisztáni (az is u.a, csak a vallása más). Pont olyanok, mint a mi romáink: ügyesek, eszesek, de lusták, koszosak. Amikor nálunk a számítógépes-2000-évi átállás volt egy csomó gonddal Kelet- és Nyugat-Európa-szerte, akkor az indiai számítógépes-szakemberek oldották meg. Sem az amerikai, nyugat-európai vagy magyar szakemberek nem voltak képesek rá.
2012. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően vidám életfelfogású emberek de nyilván ahány ember annyi szokás.

Étkezési szokásaik viszont elég undorítóak európai szemmel :D

2020. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Világbékét akarna minden hajnalban a világbékéért imádkoznak vallási rítusok szerint.
2020. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!