Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy feminizmus? Mi...

Mi ez a nagy feminizmus? Mi értelme van már manapság?!

Figyelt kérdés

A feminizmus lényege, hogy a nők egyenlőek legyenek a férfiakkal, számítsanak ők is embereknek. De ez manapság már teljesen így van a fejlettebb országokban! Hiszen van szavazati jogunk, nem? Nem tiltják meg, hogy jelentkezz orvosi/mérnöki/jogi egyetemre, betölthetsz szellemi foglalkozásokat is, lehet karriered, senki nem gátol meg benne. Ha nem akarsz férjhez menni, senki nem erőszakol, és csak a legbunkóbb emberek mondják: ,,Mars a konyhába, büdös nő!"


Akkor mi a baj? Miért vagytok ennyire elégedetlenek még mindig?! Már lassan ti akartok felsőbbrendű lenni! Ja, hogy nem akartok gyereket vállalni? Hmm. Talán kihalna az emberiség vagy nem tudom, de ebben nincs igazatok. Kevesebb a fizetés? Bocs, de te mész el GYES-re, nem a férjed, és egy átlag nő amúgy is tovább él, tovább kap nyugdíjat, míg egy átlag férfi, azért az államot is meg lehet érteni.


Személy szerint - nő létemre - úgy gondolom, egy átlag férfi okosabb, őt bíznám meg azzal, hogy vigye fel a TV-t a 8.-ra, és vészhelyzetben is jobban számítanék egy férfira, hogy megvédjen. Nem tudom, lehet én vagyok a rossz, de én így gondolom. Nem vagyok megsértődve, mert kinyitják előttem az ajtót vagy mert kedveskednek, mert NŐ vagyok. Nem lázadok az ellen, hogy a férfiak a dominánsak, gyakran "felsőbb rendűek", nekem egy igazi pasi kell! Nem kell nyámnyila, akinek én parancsolok és lesi minden szavam...de mondom, lehet, én vagyok a rossz, azért elnézést :/


Szerintem amúgy az a nő, aki ennyire férfigyűlölő, vagy nagyon csúnya és senki nem akar összejönni vele, vagy kiállhatatlan a természete, vagy szerencsétlen és bunkó pasikkal hozta össze a sors. Na mind1, a lényeg, hogy egy átlag férfi rendes, aranyos is tud lenni, és egy idő után a legtöbbjük vágyik a társaságra, utálja a magányt, és keresi a megfelelő párt. És egy intelligens férfi számára nem egy szolga kell, hanem partner, társ, akivel egyenlően megoszthatja az életét, aki mellett férfinek érzi magát...


20/N



2012. szept. 7. 17:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
63%
Talán törődés kell nekik, vagy a tehetségtelenség helyett férfiakra akarják kenni hogy nem jutnak feljebb azon a bizonyos ranglétrán. Köztünk "műszakiak" közt is alig van nő, pedig a mérnök asszony ugyanolyan jól cseng megnevezésként mint a mérnök úr. És a kolléganőimen látom hogy ugyanúgy boldogulnak.
2012. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Na ez az! Az én legjobb barátnőm is gépészmérnök akar lenni, és pont hogy értene is nagyon hozzá! Ő egy zseni :D Én pedig orvosira jelentkezek majd, habár ott több a nő.
2012. szept. 7. 18:10
 3/40 anonim ***** válasza:
67%

A feministák álszentek és sunyik, nekik is csak a jogok kellenek, a kötelességek, na azok már nem! Nagyon tudnak harsogni amikor a fizetésről, meg autóról meg ilyenekről van szó, bezzeg ahhoz már nyomorékok hogy ők hívjanak randira engem, vagy hogy fizikai munkát végezzenek esetleg! Tipikus hugyotprédikálós-borivós banda.


Teljesen olyan a helyzet mint az Aladdin végén, mikor Jaffar dzsinné akart válni, és Aladdin megjegyezte: "Te akartál dzsinn lenni, megkaptad! Azzal más is együtt jár!"

Na ami vele jár, arról nem óhajtanak tudomást venni.

2012. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
61%
Tökéletesen egyetértek minden, a kérdésben szereplő leírt szóval.
2012. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
96%
Nem az általad leírtakkal, azok igazságtartalmával akarok vitába szállni ,csak megjegyezném, hogy szerintem a feminizmus történetét érdemes lenne előbb tanulmányozni, aztán véleményt alkotni róla, illetve ha nem létezett volna, nem biztos, hogy kiköthetnél az orvosinál.
2012. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, kedves 4. hozzászóló, hogy régen baj volt, hogy létezett, hanem azt, hogy manapság már egyenlőek a nők (a világ felvilágosult részein), és nem kéne verni a mellüket! Már van lehetőség, felesleges feministának lenni! Legalábbis itt, Magyarországon biztos, hogy az. Ha egy arab nő harcol a jogaiért, megértem. De mi már szinte el vagyunk kényeztetve, mégis több kéne.
2012. szept. 7. 19:46
 7/40 anonim ***** válasza:
70%

De figyelj, nem hiszem, hogy a mai feministák köteleznének Téged arra, hogy az legyél és mindenben úgy gondolkodj, ahogy ők.

Ha nem akarsz az lenni, nem leszel.


Azt nem értem igazából, hogy mikből vontad le azt a következtetést, hogy "valami bazi nagy feminizmus" van nálunk.

Illetve lehet, hogy neked (20évesen) ilyen tapasztalataid vannak, másnak meg 40évesen a szöges ellentéte - mármint az, hogy hátrányos megkülönböztetés érte őket a munkahelyükön vagy otthon.

2012. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Mondjuk abból, hogy kb. minden harmadik hozzászólás a politika, kultúra-közösség és családi kapcsolatok rovatban az, hogy:

- ezek a férfiak mit képzelnek magukról, hogy...

- olyan nehéz egy nőnek manapság állást találnia!

- miért gondolják a férfiak h egy nő nem lehet okos?!

- hogy hogy nem a pasi van otthon a gyerekkel?

- a pasik idióták..


és hasonló férfigyűlölő gondolatok alapján gondoltam...

2012. szept. 7. 20:11
 9/40 anonim ***** válasza:
57%
Ezt én sem értem! Szerintem szánalmas és röhejes az ilyen "nők" hozzáállása. Én is a karrieremre fókuszálok most, viszont alapvetően úgy gondolom, hogy a férfi kell, hogy a dominánsabb legyen. 21/N.
2012. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
65%
De amiket írsz, meg hogy férfigyűlölő valaki, nem feltétlenül azonos a feministával, attól, hogy egy nő házsártos - akarnok - erőszakos...stb. személyiségjegyekkel bír, nem feltétlenül feminista. Egyébként tök ellentétes fórumokat is lehet a neten találni (bántalmazott nő, elnyomott nő, munkahelyéről kirúgott vagy fel sem vett nő ...stb.), ez elég sarkos, hogy az lenne a sztenderd helyzet Magyarországon, amit írsz.
2012. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!