Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy feminizmus? Mi...

Mi ez a nagy feminizmus? Mi értelme van már manapság?!

Figyelt kérdés

A feminizmus lényege, hogy a nők egyenlőek legyenek a férfiakkal, számítsanak ők is embereknek. De ez manapság már teljesen így van a fejlettebb országokban! Hiszen van szavazati jogunk, nem? Nem tiltják meg, hogy jelentkezz orvosi/mérnöki/jogi egyetemre, betölthetsz szellemi foglalkozásokat is, lehet karriered, senki nem gátol meg benne. Ha nem akarsz férjhez menni, senki nem erőszakol, és csak a legbunkóbb emberek mondják: ,,Mars a konyhába, büdös nő!"


Akkor mi a baj? Miért vagytok ennyire elégedetlenek még mindig?! Már lassan ti akartok felsőbbrendű lenni! Ja, hogy nem akartok gyereket vállalni? Hmm. Talán kihalna az emberiség vagy nem tudom, de ebben nincs igazatok. Kevesebb a fizetés? Bocs, de te mész el GYES-re, nem a férjed, és egy átlag nő amúgy is tovább él, tovább kap nyugdíjat, míg egy átlag férfi, azért az államot is meg lehet érteni.


Személy szerint - nő létemre - úgy gondolom, egy átlag férfi okosabb, őt bíznám meg azzal, hogy vigye fel a TV-t a 8.-ra, és vészhelyzetben is jobban számítanék egy férfira, hogy megvédjen. Nem tudom, lehet én vagyok a rossz, de én így gondolom. Nem vagyok megsértődve, mert kinyitják előttem az ajtót vagy mert kedveskednek, mert NŐ vagyok. Nem lázadok az ellen, hogy a férfiak a dominánsak, gyakran "felsőbb rendűek", nekem egy igazi pasi kell! Nem kell nyámnyila, akinek én parancsolok és lesi minden szavam...de mondom, lehet, én vagyok a rossz, azért elnézést :/


Szerintem amúgy az a nő, aki ennyire férfigyűlölő, vagy nagyon csúnya és senki nem akar összejönni vele, vagy kiállhatatlan a természete, vagy szerencsétlen és bunkó pasikkal hozta össze a sors. Na mind1, a lényeg, hogy egy átlag férfi rendes, aranyos is tud lenni, és egy idő után a legtöbbjük vágyik a társaságra, utálja a magányt, és keresi a megfelelő párt. És egy intelligens férfi számára nem egy szolga kell, hanem partner, társ, akivel egyenlően megoszthatja az életét, aki mellett férfinek érzi magát...


20/N



2012. szept. 7. 17:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

"betölthetsz szellemi foglalkozásokat is, lehet karriered, senki nem gátol meg benne. "



Ez nagyrészt így van , de ne feledjük a társadalom egyrészében élnek sztereotípiák . Van amikor egy cigányt csak a származása miatt nem vesznek fel , pedig nem követet el semmit . A nőknél is így van , én is merek olyat aki nem tartja teljesen egyenlőnek a nőket . Arról nem is beszélve , hogy a nőknek nehezebb munkát válalnia , mert csomó munkahelynél kizáró ok ,ha valaki a közeljövőben gyermeknevelésre adja a fejét .



"egy átlag férfi okosabb, őt bíznám meg azzal, hogy vigye fel a TV-t a 8.-ra,"



A férfiak nem okosabbak , csak domináns szerepre vagyunk nevelve . Ahoz hogy felvigye valaki a TV-t , ahoz nem okosság , hanem fizikai erő kell , amiben tényleg segítenie kell egy férfinak .


"Na ez az! Az én legjobb barátnőm is gépészmérnök akar lenni, és pont hogy értene is nagyon hozzá! Ő egy zseni :D Én pedig orvosira jelentkezek majd, habár ott több a nő."



Nézd meg az orvosprofesszorokat vagy más szakmák vezető rétegeit , nem csak az eszük miatt kerülhetnek oda , hanem a társadalmi helyzetük is közbejátszat , amiben szerepe van a nemiségnek . A női kvótát bevezetését a politikában viszont hülyeségnek tartom , mert az a ló másik oldala , eddig csak azért nem kerülhetet oda mert nő , és most egy másik meg csak azért kerülne oda mert nő .



Az átlag férfiak szerintem sem bunkók ,de azért azok is vannak akik csak szexuális eszközként tekintenek rájuk .



Az abortusz kérdéskörét nem említetted meg , pedig a mai feminizmus abortusz párti . Amúgy a nagyrésze amit leírtál az iagz , az átlag férfi nem himsoviniszta , de az átlag nő sem feminista.

2012. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Abortuszt csak bizonyos esetekben. Van, amikor kifejezetten javasolják, például amikor már látni lehet az ultrahangon, hogy a gyerek teljesen nyomorék lesz vagy agyi sérült, akkor már korán kiveszik a babát...Még azt is megértem, ha valakit megerőszakolnak.


De amikor egyes nők lusták fogamzásgátlót szedni és rendszeresen (mondjuk 3 évente) elvégeztetnek egy abortuszt, mert hopp becsúszott mégis egy gyerek, azok már szánalmasak. ha valaki ennyire nem akar gyereket, köttesse el magát vagy nem tudom...


Amúgy meg ha egy nő igazán okos, tud érvényesülni. Csak ugye a nőknél az intelligencia általában eloszlik, kutatások igazolják, hogy több átlagos IQ-jú nő van, kevesebb a nagyon okos vagy nagyon buta, míg a férfiak között nagyobbak a különbségek. Mondom egy példát, Prof. Ádám Veronika a Semmelweis Egyetemen volt előadó, a férje az MTA igazgatója volt, és volt gyerekük is. Most már nyugdíjas mind2, de akkoriban még nem volt kvóta, hogy oda kerüljön, ráadásul szép is, tehát nem azért tanult sokat, mert egy helyes pasi sem akarta elvenni :D Példaképem amúgy :)

2012. szept. 7. 20:35
 13/40 anonim ***** válasza:
44%

Üdv!


Csak hogy megmutassam, hogy mennyire van "tapasztalatom" a témában, az apám nemrég lett öngyilkos a "nők hatalommániája" miatt.


A feminizmus gyakorlatilag az első világháborútól indult, ahol a brit nők kénytelen voltak átvenni a munkások helyét, amikor a férfiakat besorozták katonának. Célja a teljes esélyegyenlőség és jogegyenlőség (jogegyenlőség akkor már papíron rég megvalósult). Ami defektes, az a mindenféle megkülönböztetés. Egy nő hamarabb megy nyugdíjba, GYES is jár nekik, ahogy a kérdező említette. Szándékosan a munkahely hatékonyságának ellenére létrehoznak kvótákat kifejezetten csak nőknek. Lovagiasság, udvariasság is azért volt/van, hogy a nők törékenysége és a férfiaktól eltérő szerepük miatt kapjanak valami jutalmat, kárpótlást (ami a feminizmussal lényegében elveszett). Eddig nem lenne olyan nagy baj, de amiben igazán túloznak, az a szabadságjogaik, ahol gátlástalanok. Lehet ellenem érvelni, hogy sok férj veri a feleségét és azt, hogy a rendőrök nem jönnek ki...ez nem igaz, az egyik ismerősömet megverte a férje, mégis azonnal kijöttek a rendőrök és bíróságon találkoztak legközelebb.


Számos esetet említhetnék, ahol a nők jogai egyszerűen földbe döngölik a férfiakat, de én inkább csak egyet mondanék. Emlékszünk még Dominique Strauss-Kahn-ra, az IMF korábbi vezetőjére? Egy prostituált feljelentette, hogy megerőszakolta, a reptéren elfogták és a börtönbe, a rablógyilkosok közé vetették. Természetesen később kiderült (habár nem sokon múlott), hogy a nő csak pénzszerzési célból hazudott. Ez a legjobb példája annak, hogy a legkevésbé tisztelhető nő is pillanatok alatt börtönbüntetésre ítéltetheti a világ egyik legbefolyásosabb férfiát olyan eset miatt, ami meg sem történt. Mellesleg a nő sem kapott büntetést.


Végére csak hozzáfűzném, egy jogász ismerősöm mondta: "Ha a nők tisztában lennének a jogaikkal, a férfiak levegőt se tudnának venni."

2012. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Nagyon jó dolgot írt most az utolsó! Igen, egy kicsit bele kéne gondolni, milyen jó dolgunk van :D
2012. szept. 7. 22:02
 15/40 anonim ***** válasza:
68%
# 13: DSK esetét nem épp venném példának. Az az ember egy gazember. Az egész eset egy politikai csapda volt, hogy Franciaországnak ne legyen zsidó elnöke. Egyébként Strauss-Kahn előzőleg már molesztált néhány nőt, pl. Tristane Baront. Megérdemelte, hogy végre kiderült, még akkor is, ha ilyen mocskosul. Csapdát állítottak neki, ő pedig belelépett. Egy házas férfi... Viszont különben kb. egyetértek veled. A nők túlzásokba esnek, de csak a butábbja, viszont belőlük van sajnos több.
2012. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
79%

A férfiak jóval okosabbak, ezért cipeljék ők a tévét ?


LOL


Sztem amúgy nem sok köze van a feminizmushoz azoknak, amiket összehordtatok. Ahhoz meg kellően naívnak és fiatalnak kell lenni, hogy valaki tényleg úgy gondolja, hogy a nők már rég baromi egyenlők ..


Meg a felhozott példák is, a férfiverésekről meg Strauss-Kahn-ról...agybaj..

Most nem azért , de látott már valamelyikőtök életében egyetlen statisztikát is arról, hogy egyes munkakörökben milyen a két nem eloszlása, vagy a tettlegességi ügyekben, bántalmazásokban meg a többiben milyen gyakran szenvedő alanyok a nők és milyen gyakran a férfiak..stb. ?


Kérdező, tök jó neked, hogy valószínűleg stabil az életed, jó életkilátásaid vannak, megteheted, hogy továbbtanulj, normális, értelmes emberek vesznek körül, akik felvilágosultan és modern módon gondolkoznak, csak az a baj, hogy nem biztos, hogy más emberek számára is ez jelenti a valóságot és ennyire szerencsések, hogy feltehetnek egy olyan kérdést, hogy "Mi ez a nagy feminizmus? Mi értelme van már manapság?!" .

2012. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
42%

"Szándékosan a munkahely hatékonyságának ellenére létrehoznak kvótákat kifejezetten csak nőknek"


Igen, nyilván szándékosan teszik, hát persze. Nyilván azért, hogy a világ visszafelé fejlődjön, visszasüllyedjünk a sötét középkorba és férfiüldözések legyenek, hogy kiszúrjanak a férfiakkal és ellehetetlenítsék az életüket, hogy nehezebben menjen mindenhol a munka, hogy a nyolcáltalánost végzett Marikát is beültethessék az okos férfiak közé az igazgatótanácsba, hogy tönkretegyék a fejlett világot. Nyilván ezért csinálják, igen, igazad lehet.


Csak azt nem értem, hogy ha egyszer a legtöbb vezető pozícióban manapság is férfiak vannak, akkor ők miért találhatták ezt ki. Biztos a feministák megzsarolták őket és azért ..

2012. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, gondolkodtam egy kicsit, hogy mi motiválhatta pszichológiailag a kérdésedet (viccen kívül ,nem beszólásból vagy heccből írom, hanem szimpla véleményként ): a nők - és ennek elég sok biológiai és evolúciós oka van - valahogy úgy programzva, hogy a másik nőben a vetélytársat, ellenfelet lássanak, hamar meglátják a hibáikat, míg a férfiak hibáit sokszor hajlamosak nem észrevenni.

Szerintem ezért láthatod így ezeket a dolgokat ebben az életkorban, ami egyébként teljesen normális is , csak a világ nem biztos hogy valójában ilyen.

2012. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
61%

Azért olyan fene nagy egyenlőség még nincs, ma is jellemzően a nőknek alacsonyabb a fizetésük, állásinterjún hátrányban vannak (ha szültek azért, ha nem szültek akkor azért mert majd biztos fognak), és a fele-fele munkamegosztás sem érvényesül a mindennapokban.


"És egy intelligens férfi számára nem egy szolga kell, hanem partner, társ, akivel egyenlően megoszthatja az életét,"


Igen, ezzel egyetértek. A másik oldalról meg ott van, hogy ha a nő szül, akkor a férfi a segítség helyett durcáskodik, hogy a feleség már fáradt, nem tud vele annyit foglalkozni, stb és úgy viselkedik, mint egy hisztis kisgyerek.

2012. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
65%

13:" Egy nő hamarabb megy nyugdíjba, GYES is jár nekik, ahogy a kérdező említette. "


Hűűű de szuper! Akkor persze nem is baj, ha egy huszonéves nőt megkérdeznek az állásinterjún, hogy mikor akar szülni, azért választanak helyette férfit, mert az nem megy el szülni, ha felveszik mégis, akkor kevesebbet keres, ha kisgyerekes anyukaként a GYES (mennyi is most? 28 ezer?) után visszamennél dolgozni, akkor a volt munkahelyed közli, hogy úgyis kirúgnak mert a pozíciódat betöltötték... Ha máshol keresnél állást, van hogy be sem hívnak interjúra, mert úgyis biztos hiányzol majd a gyerek miatt és feltételezik, hogy folyton lógsz majd a munkából.. Tényleg tök jó, hogy van GYES nekünk.

2012. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!