Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az elmúlt 22...

Mit gondoltok az elmúlt 22 évről? 2002-2010 MSZP kormányzásról? És a mostani Fidesz kormányról? (Kérem aki hozzászól olvassa el bővebben. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fel vagyok készülve,hogy többségében negatív véleménye lesz a kedves hozzászólóknak erről(tisztelet a kivételnek..)!

Nos elmondanám, én hogy látom...!

A rendszerváltás előtt az MDF,SZDSZ,FIDESZ együtt harcoltak azért,hogy legyen egy demokratikus országunk!!! (Ellenzéki kerekasztal stb..) 1990-ben megvolt az első szabad parlamenti választás az újkori MAGYAR demokráciában! A rendszerváltás után Magyarország nagyon hamar elkezdett olyan értelemben (..is...) fejlődni,hogy bejöttek a multik megépültek a multinacionális cégeg, fejlesztettek, lett tesco, auchan stb...!!! Az első kormánynak nagyon nehéz dolga volt, mert hatalmas államadósságot hagytak rá...!!! Az MDF volt ekkor kormányon...!!! Ellenzékben a FIDESZ szinte testvérpártja volt az akkori SZDSZ-nek...annak az SZDSZ-nek,aki akkoriban tána LEGNAGYOBB kommunistaellenes párt volt Magyarországon...! Kijelentette,hogy nem áll össze az MSZMP jogutódpártjával az MSZP-vel..!!! Mégis összeállt...!!! Az MSZP-SZDSZ kormány fájdalmas intézkedésekkel (BOKROS-CSOMAG), de leszorította az államadósságot, nem is kicsit...! Utána jött Az Első Orbán-kormány, amely kormány alatt nagyon sok jó intézkedés volt, és volt sok olyan is amelyet negatívan ítélték meg, de véleményem szerint előbbi jóval több volt..!( családtámogatás, diákhitel stb...) 2002-ben a Fidesz ismét tudott valamelyest csökkenteni az államadósságon, és 2002-re valahol 53% volt az államadósság!!! 2002-ben ismét kormányváltás következett be! Az MSZP lett a kormányzó párt, és Medgyessi Péter lett a Miniszterelnök! Medgyessi elismerte,hogy az ország a gazdaság JÓ ÁLLAPOTBAN VAN!!!!!! 2002 után 2010-ig MSZP kormány volt!!! Ha 2002-ben Medgyessi Péter az MSZP Miniszterelnöke/jelöltje azt állítja,hogy a gazdaságot jó állapotban vették át, és utána csak MSZP kormány volt(2010-ig) akkor tán kijelenthetjük,hogy az MSZP a nagyobb felelős,hogy az ország 2010-re ilyen olyan állapotba jutott!!!! Persze azért ez nem ilyen egyszerű..!

Az MSZP kormány megemelte a fizetéseket, adott 13.havi nyugdíjat stb...!!! Jóléti dolgok történtek...! A lakosság elkezdett hiteleket felvenni, és ez (és még azért sok más..)azzal járt,hogy 2010-re az államadósság felment 80% fölé!!!! 2002-ben kb 53% volt 2010-ben 80% fölött!!!! A Gyurcsány-kormány próbált korrigálni, de utána rájött egy világválság..!!!!! Onnantól kedzve pedig leejtő..!!!! 2010-ben 2/3-hoz jutott a Fidesz! Az emberek jelentős része nagyon bizakodott...!!! A Második Orbán-kormány nem egy virágzó gazdaságot vett át,pedig Ő 2002-ben egy jobb állapotú országot adott át, mint 2010-ben kapott!!!! Nagyon sok dologgal egyetértek, nagy sok dologgal meg nem...!!!! Egyetértek pl: a Trianon emléknappal, és hogy ha már valahonnan pénzt ,,kell,, elvenni, akkor a multiktól vették el(persze ilyen olyan formában tőlünk is...) stb...! És nagyon nem értek egyet azzal,hogy pl: az áfát felvitték 27%-ra, amikor pont ők kritizálták az MSZP-t,hogy felvitte 25%-ra stb.....!!!

Ez a gazdasági része az elmúlt 22 évnek persze csak lerövidítve..! Sok minden történt az elmúlt 22 évben...!!! Antal József elhalálozása, az SZDSZ összeállt az MSZP-vel, a Fidesz összeállt az MDF-el és a Kisgazdákkal,beléptünk a NATO-ba, és az EU-ba,volt egy öszödi-beszéd,egy világválság stb stb stb...!!!

Na Ti mit gondoltok??????



2012. szept. 8. 14:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kicsit el vagy tévedve, az államadósság nem az emberek adóssága hanem az ÁLLAMÉ.

A mostani, reformok utáni MSZP egy modern, európai középbal párt lett. Mesterházy Attilával az élen méltó lenne a kormányzásra. A "vén komcsikat" is hátraállították, Gyurcsány kilépett, mi kell még?

2012. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hmm.. nekem egyelőre nem tűnt fel, hogy egy friss, polkorrekt, európai balközép pártunk lenne .



"Mi kell még ?"


Sok minden..

2012. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"az államadósság nem az emberek adóssága hanem az ÁLLAMÉ"


Ezt remélem nem gondoltad komolyan! Az államnak szerinted miből van pénze? Többnyire az adókból, azt meg ugyebár az emberek fizetik.

2012. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én szerintem nem csak a pénzzel van a baj...illetve a másik nagy baj is a pénzre vezethető vissza..a kisebbség. Nincs pénz, vagy nem jön a segély, akkor mennek az utcára rabolni, szurkálni, verekedni, kötekedni, fenyegetőzni....itt az egyik probléma...a másik meg az hogy nem vagyunk képesek összefogni. Ha ez meglenne, akkor közbiztonság javulni, kevesebbe kerülnének azok a tetvek az utcán. De ez nem csak a népen múlik.....azokon legfőképpen akik abban a kupolás épületben vannak.


u.i.: Azért hogy megszavazták maguknak a fizetés emelést. :D Na akkor minden párt tapsolt mindenkinek. Tetszett nekik...de a nép....:D Külföldre kell menni! kész.

2012. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Neked is köszönöm!

Mindenben egyetértek, kivéve az utolsó mondatoddal..

Én itt születtem, és itt is fogok meghalni..! :D :D

Jár a zöld kéz!

2012. szept. 9. 22:28
 16/20 anonim ***** válasza:

Volt egy nagyon nagy magyar töri tanárom. Amikor Trianont tanultuk, hát eléggé szidott minden szomszédos államot. Egy dolgot megjegyeztem azonban! Legyünk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk. Mert Európában két olyan nép van, akik nagyon tehetségesek. Egyik a német, akik 10 év alatt (1990 október 3 - 2001 január 1) újjá építették az országot, és sikerült a 10(!) évben az €-t bevezetni. A másik tehetséges a magyar, mert olyan kreatív és okos, tehetséges kis nemzetez, mint mi vagyunk...nincs. Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, de mivel azt látom, hogy a semmiért dolgoznék (18 éves vagyok), mert az adómat nem a nyugdíjasokra, egészség ügyre, utak javítására, BKV rendbetételére fordítják(egy két probléma a sok közül), hanem a honatyák különböző fizetésekre...na ezt velem ne! Vagy azért vonják le a pénzt, hogy mást segítsenek, vagy fejlesszenek, vagy felejtsenek el. Idén érettségizek, miután megszereztem azt a kis kék könyvet, anyuék után költözök Ausztriába, ott megbecsülnek legalább.


u.i.: Schmitt Pál azért kapja a fizetését, a legújabb Skodákat sofőrrel....a nagy ló*aszt Skoda..! Audit, a házat, ami mellesleg luxus....és semmit nem csinál??? Ja de, írja a diplomáját újra, mert merő "véletlenségből" PONT ugyan olyat írt, mint egy másik ember...:D

2012. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Nagyon sok mindenben egyetértek veled.!

Viszont engedj meg,hogy egy picikét biztassalak!

MARADJ ITT VELÜNK! :d

Én rohadtul nem élek jól, el vagyok keseredve, de soha nem mennék ki! De hozzáteszem megértelek!

És,amikor az emberek nem élnek jól, akkor jön elő a harag, az indulat, sok lopás, csalás, és sajnos a gyilkosság is! EZEKET el kell ítélni!!!

Ha keresnél havi fél milliót, akkor nem foglalkoznál vele,hogy mennyit kap a volt Köztársasági elnök. Az emberek jelentős része Orbán Viktort teszi felelőssé a jelenlegi helyzetért. Ugye mindig a mindenkori kormány a hibás. De aki jobban ott van a politikában, és nem elfogult, az tudja, hogy nagy részben nem Orbán Viktor miatt tartunk itt! Ennek nagyon sok oka van. De hidd el, én is élnék inkább egy olyan Magyarországban,ahol a minimálbér 200.000.ft.(persze minél több, annál jobb!). De most sajnos ez a helyzet. Remélem hamarosan jobb lesz, bár tegyük hozzá, hogy azért annyira nem rossz a helyzet,mint az ellenzék, és a sajtó minden nap elmond, vagy leír! DE ROSSZ A HELYZET, sajnos, de remélem jobb lesz!

Adom a zöld kezet!

2012. szept. 10. 15:24
 18/20 anonim ***** válasza:

Dearanyos vagy, kérdező : )

ÉS egyet is értünk nagyrészt.

2012. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm, ez nagyon jól esett, ha tehetném adnék 100 zöld kezet, de sajnos csak egyet tudok adni, de az neked is jár! :D .D xd xd
2012. szept. 10. 15:40
 20/20 anonim válasza:

Teljesen egyetértek veled!

1989-ben a Magyar Köztársaság kikiáltása és a közép-kelet európai blokkban végbemenő rendszerváltozások / rendszerváltoztatások, és a szabad demokratikus választások után létrejövő kormányok közül a leginkább a szavazóit eláruló azaz SZDSZ volt 1994-ben.

Annak ellenére, hogy 1995 és 2002 első fele között folyamatosan csökkent Magyarország államadóssága.

1990-ben 64%, 1994-ben 85%, 2002-ben 53%. Aztán jött az újabb negatív plattform ahol 53%-ról 84%-ra "tornázták" fel az államadósságot. 2010 második felétől persze újra csökkenő pályán van az államadósság (ami úgy látszik, hogy sem az EU-nak sem az IMF-nek nem tetszik), hiszen jelenleg 76,8%.

Persze a kormány ennél jóval nagyobb csökkenést akart elérni az elmúlt 2,5 évben, de sajnos látván a helyzetet meg azt, hogy milyen módon akarják külföldi segítséggel a magyar kormányt megbuktatni a MSZP, SZDSZ, (LMP, DK) azok után hogy belföldön a magyar választók egy Európában nem túl gyakori méretű felhatalmazást adtak a kezébe.


A választások másnapján már a román sajtó a következőt írta: "Orbánt Magyarország királyává koronázták". (Ilyet szerintem csak egy a saját országa történelmét sem ismerő újságíró írhat, hiszen el ne feledjük, hogy Erdély kb. 300 évig a Magyar Királysághoz tartozott. A mai Romániát lényegében Trianonnak köszönhetjük.)

2012. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!