Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Trianon után külföldre...

A Trianon után külföldre került mai magyarok valóban nem akarnak már Magyarországhoz tartozni?

Figyelt kérdés

Akikkel én megismerkedtem Erdélyben ők mind azt mondták,hogy örülnének ha Magyarországhoz tartoznának,viszont sok helyen többek között itt is állítólagos erdélyi magyarok illetve határon túliak azt állítják,hogy ők nem akarnak ide tartozni,Magyarországhoz.

Gondolom a vélemények megoszlanak,de a többség mit gondol?


Kissé furcsállom hisz a mai napig lehet a híradóban hallani,hogy magyarokat vertek mert magyarok, meg a szlovák nyelvtörvények, stb...tehát,hogy jelen van a hátrányos megkülönböztetés sok helyütt és én szerencsére nem tudom milyen kisebbségként élni,de nem lehet valami jó,nem tűnik jó dolognak bárhogy is nézzük.



2012. szept. 12. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én erdélyiként tudom azt, hogy sokan azt mondják, hogy nem akarnak Magyarországhoz tartozni. DE ezt nem azért mondják, mert komolyan gondolják, hanem azért, mert ha ezt mondják nem fáj nekik ennyire.

DE ha lenne lehetőség, akkor minden külföldi azt szeretné, hogy megint legyen Nagy Magyarország.

2012. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Az ember addig él kisebbségben, amíg kisebbségnek tekinti magát. Én például most szörnyen szenvedhetnék, hogy szláv és germán őseim vannak, és de rohadt nekem itt, de nem gondolok erre, mert egyszerűen itt születem, magyarnak érzem magam és sehová nem akarok tartozni, csak ide.
2012. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért az egészen más,hogy milyen felmenőid vannak,akkor most minden ember azon szenvedhetne,hogy hazaakart kerülni Afrikába.

Na meg "Szlávia" nincsen, tehát attól még,hogy szláv származású vagy lehetsz szlovák,szerb,szlovén,cseh stb....a germánnal lehetsz osztrák,német, svájci, vagy akár magyar is-.

2012. szept. 12. 20:37
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Jó lenne az anyaországhoz tartozni, mert elmaradna némi megkülönböztetés, de másik oldalról meg olyan kormányzás alá kerülni, mint bármelyik magyar kormány, amely nem védi az övéit, akkor csöbörből vödörbe kerülsz. Itt meg viszont már értjük a dörgést.
2012. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát erről van szó. Afrikába sem vágyom vissza. Megint jött pár félkegyelmű lepontozó, az embernek már írni sincs kedve ezekre az oldalakra... de sebaj. Szóval, sokat járok én is határon túlra, nyilván mások is. A Felvidéken például még senkivel sem találkoztam, aki annyira ide akarna fenekedni. pedig pár hete voltam egy kis falusi mulatságon. Nem akarnak és kész. Jó ott nekik. És sok erdélyi ismerősöm is van, akinek meg jó ott. Így ját hol ők jönnek ide, hol én megyek ode, de nem költözünk egymáshoz. Lehet lepontozni megint. Mit csináljak, így van. És már egyre kevesebbet trianonozunk. Még 10 éve veszettül ordítottuk a Székely Himnuszt a Hargita lábánál, ma már nem. Ja, tíz éve még mindenkinek csak rozsdás Dácsiája volt, ma meg már majdnem minden ház előtt új terepjárók állnak ugyanott. Tíz éve még erdélyi barátnőm elsírta magát nálunk a Tesco-ban. Ma már minden nagyváros körül ugyanolyan bevásárlóközpontok vannak ott is. Változott a világ.
2012. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
??? Ennyi volt a nagy nemzeti összetartozás téma??
2012. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk enyhén szólva hülyeség. Egyrészt nem merik és nem illik kimondani. Például a Felvidéken sem, hanem az általános elfogadott vélemény egyfajta langyos semmi, illetve nem kell róla beszélni. Ez még gyakran olyan helyeken is így van, ahol csak nyernének vele.

Szerintem egyszerűen el sem tudják képzelni, hogy ez bekövetkezhet.

A másik, hogy Magyarországon is ez a többi magyar téma azért csak néhány éve elfogadott. Volt itt minden hülyeség 2004 - től kezdve a 30 millió románig és ezeket szajkózták.

Ez a nem is akarnak Magyarországhoz tartozni, az újvidéki egyetem "magyar" tanszékének műve a '80 - as évek első feléből. Ők viszont nem elfogulatlanok és megbízhatóak ebben a témában, aztán később ezt átvette az azóta megérdemelten elpusztult SzDSz, de van annak egy túlélő "értelmiségi" (valójában III/x főcsoportfőnokségi) része, amelyik ezt szajkózza. Már csak megszokásból is.

2012. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik,hogy valakinek nem tetszik a véleményed valóban jobb ha nem is írsz.
2012. szept. 12. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát tényleg öcsi, a legjobb, ha csak az szól, aki úgy szól, ahogy mink! Aki meg nem úgy szól, az meg elmehet a jó büdös... brávó! Pici tapsocska...
2012. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy többféle odatartozás létezik?

Erdély - rövid időszakoktól eltekintve - nem volt Magyarország része közigazgatásilag. Akkor sem, amikor erre volt elvi lehetőség. Akik nem akarnak Magyarországhoz tartozni Erdélyben, mindössze ismerik a történelmet és a realitásokat.

Sokkal fontosabb, hogy lélekben hová tartozunk. Előfordulhat, hogy egyes hozzátartozóimhoz nem akarok lélekben tartozni. Az a színvonal nekem nem felel meg, az ő számukra pedig az én vélekedésem elfogadhatatlan. De az nem igaz, hogy tisztességes erdélyi ember nem akarna a magyarsághoz tartozni. Viszont ma a politika teszi olyan ocsmánnyá ezt a kérdést, hogy elfogadom erdélyi barátaim ilyen vélekedését. Azt meg magamtól is tudom, hogy ilyenkor nem rám gondolnak.


Még egy apróság. Nem az számít, mit gondol a többség. Csak az számít, ki gondolja helyesen. Akkor is neki van igaza, ha egyedül gondolja. Legfeljebb a többség a hatalmánál fogva elnyomja. Ezért - ha lehet - ne a többséghez, hanem az igazmondókhoz próbálj tartozni. Ez néha nagyon nehéz.

2012. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!