Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet abból bajom, ha valakit...

Lehet abból bajom, ha valakit bejelentek a saját lakcímemre?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy neki tartózkodási helyként szerepeljen a címem a lakcímkártyáján.

Csak a leendő munkahelye miatt kell, ugyanis csak környékbelieket alkalmaz a cég, ahol állást kapna... Viszont nem fog nálam lakni, nem is akar, a bejárást meg tudja oldani.


Kérdésem, hogy visszaélhet ezzel bármiféle módon? Egy barátom mondta, hogy ezzel azt írom alá, hogy itt is lakhasson, és ha majd nem engedem be, akkor ki tudja mi lesz. Meg hogy ha bármiféle kérelemhez a háztartásban lakók adatai és jövedelemviszonyai kellenek, akkor majd ő is beleszámít. Meg hogy még szemétdíjat is kell fizetni utána, ha be van jelentve...


Ez komoly, vagy csak a barátom van rosszul tájékozódva?


Mi a valóság?


Esetleg valamelyikőtökkel történt már olyan, hogy baj lett egy ilyen tartózkodási hely bejelentésből?



2012. szept. 24. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:

"Meg hogy ha bármiféle kérelemhez a háztartásban lakók adatai és jövedelemviszonyai kellenek, akkor majd ő is beleszámít. "


Ez biztos, hogy így van. A többit nem tudom. Ha adóssága lesz, ami behajtásra kerül, akkor hozzád mennek ki.

2012. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet. És nem kevés, ha az illető nem túl becsületesen él.
2012. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy ez az állandót jelenti?Mert ha igen,akkor javaslom,hogy ne jelents be senkit.Én három évig nem tudtam kijelenteni az egyik kedves ismerősömet,mivel ő ezt nem akarta.Még engem marasztaltak el,és velem beszéltek úgy mint a kutyával az önkormányzatban.Pedig nem lakott nálam,csak egy időben vendégként feljárt.A 100 éves szomszéd néniket kérdezték meg,akik állították,hogy igenis nálam lakik.Ezzel bezárult minden lehetőségem a kijelentésre,végül a kormányhivatalnál kötöttem ki a fellebbezésemmel.
2012. szept. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem állandóra jelentenénk be!!! Csak tartózkodási helyként (korábban ideiglenes lakcímnek nevezték)!

Állandó lakcíme van mucsaröcsögén, ott is lakik. Onnan járna be dolgozni. De úgy nem vennék fel. Ha viszont van közelebbi tartózkodási címe, akkor felveszik. Azt pedig már nem kell tudnia a munkaadójának, hogy nem nálam lakik, hanem mégis mucsaröcsögére jár haza aludni.


Állami, jogi, stb ügyekben nem az állandó lakcím az elsődleges?


Már csak abból is gondolom, hogy egy csomóan kiadják albérletbe a lakásukat, és jó esetben be is jelentik a bérlőt, hogy az a tartózkodási helye! Na most pl amit az 1#-es válaszoló ír, hogy ha valami adóssága keletkezik az illetőnek... Ha a lakás tulajához mennének ki, esetleg az ő kiadott lakására terhelnék az adósságot, akkor szerintem nem lenne ember az országban, aki idegennek kiadná a lakását albérletbe...


Tehát ideglenes/ tartózkodási cím a téma!


Szerintetek?

2012. szept. 25. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!