Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azoktól kérdezem akik jártak...

Azoktól kérdezem akik jártak már Oroszországban:Hogy állnak az oroszok a magyarokhoz, mi az általános vélemény rólunk?

Figyelt kérdés

2012. szept. 29. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a megitélésünk nem rossz-de mindenképpen függ attól,hogyan viselkedik valaki és természetesen a közeg kulturáltságától is!önmagában az még nem elég a szimpátiához,hogy valaki magyar.a befogadó közeg nyilván más egy szibériai zárt közösségben és más egy nagyvárosban.hidd el főként a viselkedésből itél minden ember!és helyesen.te sem vagy elájulva attól,ha valaki amerikai/olasz/stb....ez még kevés ehhez (remélem)
2012. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze én is szemtől szemben,a természete alapján ítélek meg személyesen egy embert.Ennek ellenére vannak kialakult vélt-valós elképzelések különféle nemzetek tagjairól,főleg a történelmi sérelmekre gondolok.Pl egy franciával,szlovákkal vagy románnal nagyobb gyanakvással ismerkednék mint pl egy spanyollal vagy amerikaival.

Így értettem a kérdést,vannak-e ilyen általános vélekedések rólunk.Mert az közismert hogy Nyugat-Európában nem igazán pozitív a kép.

2012. szept. 30. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
első mondatomban a válasz.én nem csak ott jártam hanem ott is dolgoztam.részleteket azért nem irok,mert a reagálásodból az okoskodást vélem kiolvasni-annak ellenére,hogy neked lett volna szükséged valamire.
2012. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azt pedig elfogadni nem tudom ha valaki nemzetség alapján dönti el,hogy "eleve"ki az aki szerethető ki pedig szóba sem jöhet.aki ennyire befolyásolható mint te és ilyen módon mossák az agyát az a legjobb ha nem kérdez semmit hanem a készen kapott(bár sosem ellenőrzött)"tudást"használja de úgy ahogy azt a készitők előirják:))

igy már teljesen értem a kérdés feltevésének hátterét is.

nincs könnyű dolgod-egy végtelenül rendes és tisztességes ámde szlovák és egy link gazember átverős ámde spanyol között szimpátia esetén.azt meg honnan veszed,hogy nyugat-europába rossz a megitélésünk?ezért dolgozik ennyi magyar kint?és kedvelik őket és alkalmazzák?tegyél rendet a fejedben-,majd nézz körül.

2012. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt itt semmi okoskodás,a fejemben pedig rend van.Az ellenség az ellenség marad nemzeti szinten addig míg nem hajlandó olyan komgpromisszumokra ami mindkét fél számára elfogadhatóak,ellenség az a nép amelyik kormányzati módon ártani akar nekünk,a szlovák pl ilyen ezt bizonyítja hogy hallani sem akarnak a származási alapon diszkrimináló benes dekrétumok és az asszimilációt szolgáló nacionalista és pánszlávista nyelvtörvény eltörléséről.Innentől kezdve ezt a népet teljes joggal ellenségnek tekintem.Ettől még előfordulhat hogy vannak emberieg rendes szlovákok mint egyedi emberek.Orosz politikusok részéről voltak már korábban olyan megnyilvánulások amivel kiálltak Csehország és szlovákia mellett a benes dekrétumok jogrendben tartását illetően,ezt nem tudom másképp értelmezni mint a pánszláv cinkosság nyíltan magyar és németellenes megnyilvánulását.
2012. okt. 4. 17:28
 6/7 A kérdező kommentje:
De kiváncsi lennék akkor arra hogy te hogyan értékeled pl a benes dekrétumok ügyét vagy a nyelvtörvényt,szerinted létezik vagy nem létezik olyan hogy ellenséges nemzet?
2012. okt. 4. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
megtisztelt,hogy a véleményemet kérdezed,röviden annyit mondanék,hogy nem tartozom a manipulálható emberek közé.a feltett kérdés lényege a "létezik-e ellenséges nemzet"nem nem lézetik csak mocskos politika az létezik aminek a mozgatója vagy a területszerzés vagy a javak megszerzése háborúval bármivel.. de mindenképpen embereket egymás ellen forditani mert akkor érvényesül a nagyon jól bevált kiválóan működő oszd meg és uralkodj.aki ezt jól alkalmazza az tud akár nagyobb tömegeket is befolyásolni.mindegy milyen cimkét alkalmaz erre-a lényeg az agymosás.és az ellenségkép minden áron való frissen tartása.itt nem 2 nemzet ül egymással szemben és utálja egymást:)))ilyen ugye nincsen hanem a kellően felhergelt és felületesen informált sőt jóhiszemű emberek tömege akiket lehet macerálni és nem arra rábirni,hogy békésen éljenek egymással.miért?mert nekem nem ez az érdekem!a nekem-ezt értsd ugy,hogy nem egy ember...hanem akár kisebb csoport akik minden áron erre törekednek mellőzve a tisztességet.1ccerű ez,csak mögé kell látni.
2012. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!