Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aláírásgyűjtés indul a "Liszt...

Aláírásgyűjtés indul a "Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér" eredeti nevének visszaállítása érdekében. Személy szerint támogatnál-e egy ilyen népszavazást, illetve részt vennél-e rajta?

Figyelt kérdés
Milyen elhamarkodott és értelmetlen névváltoztatásokat állítanál még vissza? (A Münnich Ferenc, Kun Béla, Csanády György neveket én sem szeretném újra látni!))
2012. szept. 30. 10:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valamiért a csengése miatt hiányzik a Moszkva és a Felszab. tér. Bár tudom, hogy ezek is okkal lettek lecserélve :)
2012. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%
Annakidején itt problémzott mindenki, hogy "minek lecserélni, mekkora költséggel jár". Most visszafelé ugyanakkora lenne, sőt mégnagyobb (infláció és társai). Mostmár belefér? Mostmár nincs olyan, akinek jól jönne az a pár forint inkább? Mert ha nincs, akkor itt valaki a sok szidás ellenére marha jól végzi a dolgát.
2012. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

2012-09-30 10:32-nek: Ezek szerint a "Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér" elnevezés tetszik.

2012-09-30 10:38-nak: ez pontosan így volt, de nem tudtam meg véleményedet a repülőtérrel, illetve az apró-betűsben leírt kérdésemmel kapcsolatban.

2012. szept. 30. 10:43
 4/29 anonim ***** válasza:
72%

"Annakidején itt problémzott mindenki, hogy "minek lecserélni, mekkora költséggel jár". Most visszafelé ugyanakkora lenne, sőt mégnagyobb (infláció és társai). "


Vagy nem, csak elő kell venni a régi táblákat.

2012. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

Moszkva tér;

Köztársaság tér /túl hosszú a II. János .../;

Felszab tér /legtöbben ma is úgy hívják/;

2012. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Természetesen támogatnám. Mélységesen felháborítottak az átnevezések.
2012. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

"Annakidején itt problémzott mindenki, hogy "minek lecserélni, mekkora költséggel jár". Most visszafelé ugyanakkora lenne, sőt mégnagyobb (infláció és társai). Mostmár belefér? Mostmár nincs olyan, akinek jól jönne az a pár forint inkább?"


Visszafelé nem kerül annyiba te marha! Még megvannak a régi utcanév táblák és a régi térképek is. Egyébként sem a költségekkel volt bajom, hanem magával az átnevezéssel.

2012. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Csilla 0701-nek:

a.) Ez ugyan - sajnos - nem ilyen egyszerű, de tetszett a válaszod.

b.)

- Moszkva tér - egyetértek. Érzelmi oka van. Nem voltam MSZMP tag, és nem is Moszkvában végeztem., egyszerűen úgy szocializálódtunk.

- Köztársaság tér - Nem az az alapvető baj vele, hogy túl hosszú. Anomália, hogy egy "Köztársaság"-ban pont a "Köztársaság" nevét viselő tér veszíti el már 1945 előtt is meglévő nevét.

- A "Felszabadulás" is lehetne rendszer-semleges, ha nem kívánnánk belemagyarázni semmit sem. Elnevezése egyébként sem közvetlenül a szovjet megszállás vagy a Népköztársaság kikiáltása után történt, csak 1953-ban, két tér - az Apponyi tér /tulajdonképpen a Kossuth Lajos utca és a Szabad sajtó út összeköttetése/ és a Ferenciek tere /Ez pedig a Károlyi Mihály utca folytatása volt/ összevonásával.

A Liszt Ferenc elnevezést ezek szerint mindenki elfogadja?

2012. szept. 30. 11:34
 9/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem támogatnám. Liszt Ferenc az egyik (ha nem a) legismertebb magyar. Zseniális zeneszerző, világutazó, de mindenhol vállaltan magyar. Méltóbb elnevezés ez Magyarország legnagyobb repülőteréhez, mint a semmitmondó Ferihegy.
2012. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Közben megérkezett a 11:27, 11:30-as kedves hozzászólás is. Remélem, a "támogatom" alatt a fő kérdést, a Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtér jelenlegi nevének visszaállítását is érted!


Ferihegy párti vagyok, és egy másik névre történő átkeresztelést sem támogatnék, de ha már elkerülhetetlen - vagy kompromisszum tárgya lenne -, mit szólnátok a Guido Prodam /vagy Prodám Guidó/ névhez. Ő legalább magyar volt, és volt köze a repüléshez, nem is kevés!!

2012. szept. 30. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!