Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország jóléti államnak...

Magyarország jóléti államnak számít?

Figyelt kérdés
Ti szerettek Magyarországon élni?
2012. okt. 15. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tanzániából nézve igen, Luxembourgból már nem éppen.
2012. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Jóléti államok alacsonyabb fejlettségű szegmensébe tartozunk, életszínvonal tekintetében az első ötven ország listáján szereplünk, azonban több országhoz képest korlátozottabb anyagi forrásokkal rendelkezünk. Én szeretek itt élni, mivel mindenem megvan, ami kell, a kilátásaim nagyon kedvezőek, nem kell hitelt felvegyek még lakásra sem, a kezdőfizetésem magas lesz és nem lesz problémám a munkahely keresésével. Tudom, hogy ez nem dicsőség, hanem inkább szégyen, de kapcsolataim révén jobb állást találhatok itthon kezdőként, mint bárhol máshol külföldön protekció nélkül.
2012. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, a mai gazdasági helyzetben már az is jólétnek számítha támogatjuk azt akinek nincs munkája. A multi cégek megjelenésével komoly adóbevételektől esett el az állam... ugyanis a korábban több száz vállalkozás és család megélhetését, most egy nagy multi vette át, aki ráadásul még kedvezőbben is adózik és kevesebb embert kell foglalkoztatnia.. A másik állandó probléma,h. itthoni vállalkozásoktól elvették a lehetőséget h. emeljenek a béreken 7-10% kamat teher mellett nehéz még 0% is kihozni, mert egy veszteséges évben az biztos csődöt jelentene ...
2012. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nem értem.. németországban is ugyanúgy vannak multik mégis sokkal jobban működik a gazdaság..hogy van ez?
2012. okt. 15. 12:57
 5/14 anonim ***** válasza:
En csak szeretnék ujra otthon élni. 2-es válaszoló jó neked.
2012. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kiki01 válasza:
Éppen nem rossz, én mégsem otthon élek. Kislányommal GYES-en vagyok, sajna a párom fizetéséből nem lehetne megélni ha otthon dolgozna, ezért jöttünk külföldre, mert itt meg megélünk. Ha meg visszamegyek dolgozni, itt kint jobbak az esélyeim arra hogy munkát találjak, mert nekem otthon sincs protekcióm:)
2012. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Németországban arányaiban kevesebb a külföldi multi, mint Magyarországon! A nyugati cégeknek sok külföldi kapcsolata van felvásárlója, kelete és nyugaton is, így több lábon áll.. egy kisemmizett magyar gazdaság, egy Mercedes gyárnak is tud örülni. mind emellett a németnek továbbra is érdeke lesz fenntartani ezt a bérkülönbséget, h. olcsón termeljenek itthon... ez nagyon összetett folyamat, de egyik legkárosabb intézkedés valószínűleg az alapkamat mesterségesen magasan tartása, hiszen így a gazdasági nyereségünket folyamatosan elvesztettük.
2012. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A jóléti állam nem attól jóléti, hogy jó lét van.

[link]

2012. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"De nem értem.. németországban is ugyanúgy vannak multik mégis sokkal jobban működik a gazdaság..hogy van ez?"


Nagyon egyszerű. Egy német multinak az egész világon szinte mindenütt van piaca, míg egy magyar multi már akkor is nagyon sikeresnek számít, ha éppen 10-15 országban van piaca. A másik pedíg az, hogy a német multikat napestig sorolhatnám, magyar multiból meg van 4-5 és csókolom. Itt van a probléma.

2012. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!