Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem hajlandóak az...

Miért nem hajlandóak az emberek az új nemzedékekkel megosztani a politikai tapasztalataikat?

Figyelt kérdés
A szüleim és rokonaim nem hajlandóak felvilágosítani saját állásfoglalásukról, sőt szinte nincs is véleményük. A probléma az hogy bennük megbízom és szeretném megismerni nézeteiket de nem mondanak semmit. Ez valamiféle politikai kiábrándulás? Persze próbálok tájékozódni de az internet és média nagyon elvihet egyik vagy másik oldalra. Objektív embert meg nem sokat ismerek.

2012. okt. 16. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Talán mert a Kádár korszak és a rendszerváltás környéke egy olyan esemény, amiről nem lehet szépet mesélni, csak rosszat vagy fájót. Ha az öcsém kérdezne róla én is inkább hallgatnék, pedig én csak a legvégét láttam. Igen, ez kiábrándultság
2012. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
na nehogy már az mszps nyuggerektől várjunk segítséget!
2012. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azok az MSZP-s nyuggerek építették fel a háború után a szétbombázott országot. Ők még hittek valamiben. Tisztesség, a munka becsülete, összefogás. Ők még ismerik ezeket a fogalmakat. (Ezek a tisztességben megöregedett emberek nem keverendők össze a kiemelt pártnyugdíjat kapó Biszku Béla féle káderekkel.) Ha ők nem lettek volna, akkor nem lett volna mit ellopni a rendszerváltáskor a rendszerváltó uraknak. Ezeket az nyuggereket hányinger kerülgeti a sok köpönyegfogató hazudozó politikustól.

Milyen politikai tapasztalatról akarsz hallani ?

Dolgozzunk többet, jobban és hamarosan jobb lesz.

Hatvan éve válságot kezelünk. Hatvan éve lopják a vezetők az ország pénzét. Az átlagembernek nem lett jobb. MSZMP, MSZP, Fidesz ? Egyik kutya másik eb.

Ennek az országnak vége. Aki tisztességes munkából akar megélni keresse máshol a boldogulását. Semmi esély a változásra.

A múltkor egy tizenéves srác felvilágosított, hogy akinek nincs Facebook profilja, az nem is létezik. Ezek szerint én nem is létezem. Furcsa irányba megy a világ.

2012. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
5%

Kb elsővel értek egyet.

A szüleinknek igenis van véleménye de az átkosban annyira beleverték az emberekbe hogy nem nyilváníthatnak szabad véleményt hogy még most is félnek őszintén beszélni. A társadalmi sebek sajnos csak lassan gyógyulnak be.


Na meg erre még rájött az elmúlt 20 év csalódása és kiábrándulása, most már az úgynevezett demokráciából is (ami szerintem sosem jött el, ez csak látszat volt). Az előző választás és az azt megelőző botránysorozat óta/miatt valami azért elmozdultunk már erről a holtpontról, a változás szelei fújnak. Jó és rossz irányt egyaránt lehet tapasztalni. (De nem tudni most sem igazán merre tartunk, majd az idő eldönti).


Viszont sajnos az emberek türelmetlenek, és azt várják hogy 8-20-60 évnyi kontárkodás után 2 év alatt elhozza akárki a kánaánt. Hát erre a legjobb szándék mellett sincs esély, ilyen eladósítottság/kiraboltság mellett örüljünk hogy nem ott tartunk mint a Görögök ez is kész csoda. Olyan 10 év múlva már erősen látszanak majd a mostani intézkedések eredményei (vagy nem, de a baloldal üres ígéretei a problémák megoldására nevetségesebbek mint valaha, nem tudnak azok mást csak fikázni meg lejáratni a nem baloldaliakat, miközben ők idézték elő a helyzetet, durva lejárató Hazaáruló kampányaikról nem is beszélve).

Szóval nincs igazán alternatíva csak néhány jobboldali és jobbközép párt. (Jobbik, Fidesz+KDNP, Civil mozgalom)


Konzekvenciák:

Igenis merjük kinyitni a pofánk (függetlenül hova álltunk) ha valami bánt de akkor is ha valakivel egyet értünk, nyilvánítsunk véleményt. Szimpátia tüntetésre éppúgy eljárjunk mint ellentüntetésekre.

Menjünk el szavazni mindig!

Ha kell szervezzünk érdekvédelmi csoportokat...

Mert:

Ebben a nyamvadt globalizált (neoszoclib) világban az ég adta világon SENKI rajtunk kívül nem fogja Magyarország vagy a Magyarok érdekeit képviselni, csak mi itt.

2012. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Kádár- korszakról nem szabad ma jót mondani. Nem szabad elmondani, hogy akkor mindenkinek volt munkája, biztos megélhetése, ingyen tanulhattak a gyerekeik, tudtak házat építeni. Egy-két évente mehettek üdülni, a 70-es évek után akár nyugatra is.

Ha valaki ezt mondja, az kommunista.

A rendszerváltás óta a politikusok mindent ellopnak, van aki meggazdagodott, a többség pedig egyre szegényebb lesz.

2012. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Na azért nem kell ennyire fényezni a Fideszt.

Amit mondd azzal teljesen egyetértek. Amit csinál az viszont felháborító. Földügyek, tanácsadói szerződések, Közgép, stb.

2012. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"A múltkor egy tizenéves srác felvilágosított, hogy akinek nincs Facebook profilja, az nem is létezik."


Akkor kellett volna jól fejberúgni.

2012. okt. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-es! Tudom, te nem vársz senkitől segítséget. Te szeretsz a megnyugtató sötétségben lenni. Még azt sem képzeled, hogy nem kell ide semmiféle segítség. Majd te! Látom az eredményét. Én még látom.


Kedves kérdező barátom. A családod fél. Lehet, hogy 30 évvel ezelőtt is félt, lehet, hogy nem. Nem tudom. De azt igen, hogy rengeteg barátság ment széjjel a mai megosztottságban. Rengeteg szülő-gyerek kapcsolat mérgesedett gyűlölködéssé, mert itt ma az a szemlélet: vagy azt gondolod, amit én, vagy szemét állat, idegen, nem magyar, hazaáruló, netán ilyen olyan bérenc vagy. És a tettlegesség sem ritka, ha más véleményen vagy. Ezt bátorítják. A szüleid ezért félnek. Vannak tapasztalataik, hová vezet ez. És nem szeretnének oda jutni, de a kiutat sem látják.


Pedig csak egyféle kiút van, a felvilágosítás. Hogy mindenki lássa, megértse a körülötte zajló eseményeket. És a helyükre tegye őket. Ehhez persze rendnek kell lenni a fejében.

A politika nem olyan, mint a fizika, vagy kémia. Leülsz, olvasol, számolgatsz, megérted szép sorban. Nem, ez össze vissza jön, hol nyilvánvalóan és jól láthatóan, hol rejtetten. A megértése a hétköznapi ismeretek elsajátításán múlik. A fizika, kémia, a matek, történelem, földrajz és a többiek. Eleinte úgy tűnik, csak tudományok. Aztán megtanulsz tanulni. Észre sem veszed, de földrajzi, történelmi, számtani ismereteid megadják a választ arra, mitől van munkanélküliség, miért rossz a gazdaság, vagy milyen természetű a válság. És ez már vaskos politika.


Nem baj, ha eleinte minden kusza. Ha megvan az igényed a tisztánlátásra, a helyére tudod tenni az egyes vélemények ellentmondásait azok összevetésével, a tudásod felhasználásával. Az "okos" és "objektív" emberek is így kezdték.

2012. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És még valami. Ha tudni szeretnél valamit, mindig gondold végig először magad. Majd pedig konkrétan, célzottan kérdezz. Nem menj tovább, míg meg nem értetted.
2012. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sajnos úgy tűnik nem fogalmaztam elég konkrétan, mivel rossz korosztályt említetek. Én 17 éves vagyok a szüleim pedig a negyvenes éveikben vannak. Bár az tény hogy nagyszüleim sem hajlandóak politizálni. Mindenesetre köszönöm a válaszokat
2012. okt. 20. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!