Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vélekedik így édesanyám?...

Miért vélekedik így édesanyám? (1956)

Figyelt kérdés

Egy elég liberális nézeteket valló családban élek. 18 éves vagyok. Anyai nagypapám 4 éve meghalt, így őt már nem tudom megkérdezni, így hát gondoltam, hozzátok fordulok. 1956-ban a forradalom idején nagypapám az orosz tankokat kövekkel dobálta, fegyverhez akart jutni, lázadt. Az én szememben ezért hős. Édesanyám mégis - ha erről mesél -, úgy mondja, mintha ez valami óriási butaság lett volna. (Ezek a cselekedetek.)


Nem tudom, hogy engem nem tanítottak meg jól az '56-os eseményekre, vagy édesanyámat (utóbbira van ám esély, mivel, mikor ő tanult ez tiltott téma volt. ellenforradalomnak hívták, stb. ugyanakkor anyum tudását tisztelem és a nézetei miatt biztos vagyok benne ,hogy teljes mértékben a kommunizmus ellen van... de szóval összezavarodtam.), csak azt tudom, hogy pont ellenkezőképp látjuk ezt. Valakinek van valami ötlete, hogy miért van ez?

Mit tudok rosszul? Én el tudom képzelni, hogy hiányosak az ismereteim, amire azonban semmi esetben sem vagyok büszke, mert fontosnak találom a történelmet. Remélem valaki tud segíteni :)

18L



2012. okt. 23. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kővel dobálni a tankot tényleg butaság. Az akkori időben lázadni nem volt az.
2012. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Apukám az orosz tankba dobta az orosz könyvét akkor. Semmi értelme nem volt, nem vitte előrébb az eseményeket semmilyen irányba, csak magát sodorta veszélybe. 12-13 éves volt akkor. Azt gondold át szerintem, hogy amit a nagypapád csinált, az valamiféle lázadás volt, vagy tényleg nem értett egyet a rendszerrel, és szeretett volna tenni valamit ellene. Ha ez utóbbi az igaz, akkor hős, igen, még akkor is, ha nem ért célt!
2012. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyapád azért dobta meg kövel a harckocsikat mert ez akadt a keze ügyébe.Ha Molotov koktél lett volna a kezében azt vágta volna a szovjetekhez.
2012. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!