Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a hazai...

Mi a véleményed a hazai közmunkaprogramokról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt van abban igazság, hogy mindenki dolgozzon meg a pénzért, a munkanélküliek is (tudok olyanokat, akik direkt nem mennek el dolgozni, felveszik a munkanélküli segélyt, mert így a semmire kapnak pénzt)...


De ha arról lenne, szó, hogy nekem megszűnne a munkahelyem és önhibámon kívül kerülnék munkanélküli segélyre, akkor felháborítónak tartanám, hogy az Önkormányzat kivezényelhetne szemetet szedni a parkba, vagy kutyakakát, vagy utcát söpörni?!... 8-[


Vannak tanárok és többdiplomások is munkanélküli segélyen és nem azért, mert kerülik a munkát, hanem mert hónap/évek óta nem találnak munkát!!!


Ha engem köteleznének kutyaszart szedni "közmunka" címmel, akkor inkább lemondanék arról a 20ezer Ft-ról (vagy ami a munkanélküli segély), nem tudom, miből élnék meg, de nem tűrném el, hogy megalázzanak!

2009. aug. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Én voltam munkanélküli kétszer,nem önszántamból .Így is azt mondom hogy nem lehet probléma ha a segélyért cserébe van egy kis mozgatás.Én a legnagyobb problémát ott látom amikor több évtizede nem talál magának valaki munkát és a segélyt fizetésnek tekinti.felháborítónak tartom amit sokszor látok a tv-ben hogy kihízott cigányok állnak az önkormányzatnál és balhéznak hogy"afizetésünket mérnem aggyák má"Ezeket kilehetne hajtani parlagfüvet szedni utcát söpörni természetesen fizetés norma szerint.



.Ezeket már unaloműzésből is ki kell hajtani ha másért nem hogy mozogjanak egy kicsit,

2009. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
44%

Katasztrófális.

A sógornőmék faluijában azt adták ki közmunkának a c.gányoknak, hogy a saját kertjüket tegyék rendbe.

Szerintem ez felháborító, mert egyrészt büntetni kellen, ha nem tartja rendben, nemhogy még fizetni is neki.

Viszont ha végigmész az országon, mindenhol gazt és rendetlenséget lát az ember, tehát bőven lenne mit tenni.

2009. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ne pontozzátok már le a másik válaszát, annyira gyerekes...

2009. aug. 16. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom budapesti vagy-e. Ha igen, akkor tegyél egy sétát a belvárosban és meg fogsz lepődni, mennyi épületen van tábla, mely szerint az az épület közmunkából épült fel. Nem csak értelmi fogyatékosok által is elvégezhető munkákat lehet közmunkában elvégeztetni. Persze, ilyen módon kiesnének a közpénzből a vállalkozók, közvetítők. Viszont több jutna normális bérre és értelmes munkára. Nem akarom bántani a tisztességes vállalkozókat, rájuk ez nem vonatkozik. És nem szeretném bántani az értelmi fogyatékkal élőket sem, hidd el, ők is szívesen dolgoznának, de nincs munka.
2009. okt. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem a közmunkáról, hogy a bűnözőket kellene közmunkára ítélni, nem pedig azt a szerencsétlent, aki elvesztette az állását és nem talál másikat.

Az meg mindennek a teteje, hogy diplomásnak segédmunkát is kötelező elvállalnia.

A világ egy kissé felborult, a kutyaszaratók röhögnek a diplomás munkanélkülieken, hogy utánuk ganajoznak.

Azokat ítélném közmunkára és pénzbüntetésre, akik szemetelnek, kutyát szaratnak, dohányoznak tiltott helyen.

2011. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!