Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Viszonylag sok országban...

Viszonylag sok országban legális a marihuána néhány grammig személyes használatra. Magyarországon miért nem?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 15:25
 1/10 Komplikato ***** válasza:
54%

Nem támogatnám, nem elég nekünk a 800.000 alkoholista, mellé 1 millió kényszer ívó, meg a kb. 400.000 gyógyszerfüggő?


Viszont de-kriminalizálnám. Ellenben drogárusokat ezer évre varratnám a börtönbe, de legalább is 10x ekkora büntetésekkel, aki meg 18 év alatti személynek árul, az kapásból életfogytiglanra ítéltetném.


Ez az ország azért olyan amilyen, mert senki nem akar a valósággal szembenézni, hát hülye lennék támogatni ennek a helyzetnek a további rontását.

2012. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Igen, a dekriminalizációra kérdeztem.


Ahol ebben a listában az első sorban az van, hogy decriminalized, vagy depenalized, ott mindenhol szabad, amit a kérdésben megfogalmaztam. Ha meg zárójelben van, akkor értelemszerűen az ország néhány részében szabad.


Szóval elég sok országban engedélyezett, nem értem, itt miért ekkora az ellenállás. Szerintem a szokásos "féljünk mindentől ami ismeretlen, jobb ha inkább maradunk a komfortzónában és nem teszünk semmit" gondolkodás lehet a háttérben.


Csak jelzem, ez a viselkedés jellemző a sikertelen embereknél is.

2012. nov. 8. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
De az érem másik oldala ,hogy rohadt sok pénz jönne be az adóból
2012. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hát egyáltalán nem sok országban legális. Európában csak Svájc, Csehország és Hollandia ahol legális a marihuána.
2012. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Ahol legálissá tették fogyasztását, ott nőtt fekete piac és a vele járó háttér hatalom .. Ebből bejövő adó, pedig nem számottevő ... Még a rehabok fenntartására és megelőzésre se elég.

Ráadásul én úgy látom, h. már csak a gimiben divat fűhöz nyúlni ... Egyetemeken már egyáltalán nincs divatja, úgy mint régen szal egy lecsengő téma ez ...

Nyugaton sokkal több ember fogyasztja, de nálunk nincs divatja ...

2012. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

#5 totál nem igaz amit írsz gyakorlatilag egyetlen ponton sem.


amerikában most legalizáltak egy államban egyébként. innentől szerintem nincs visszaút. az a kérdés, hol mikor lesz legális.

2012. nov. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
1# lehet annak a 400000 gyógyszerfüggőnek egy része kellemesen ellene a fűvel. és mellesleg az ország gazdaságának is jót tenne, hogy nem kellene külföldről beszerezni a rengeteg nyugtatót, hanem megtermelnék maguknak otthon.
2012. nov. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

B@z@mg ne kbítószerből akarjuk már fejleszteni a gazdaságot. Ha valaki akar, akkor most is tud szerezni, és szívni. Plusz még a sok magyar h@ly@ tuti, hogy ráállna. Esetleg, ha nem lenne rá pénze lopna, és tönkre tenné magát.

Ez a dolog, csak olyan országokban működik, ahol a nép megtudja érteni, hogy miből mennyit, és a rendvédelem is olyan fejlett, hogy megakadályozza az ebből fakadó bűncselekményeket, vagy fent tudnak tartani egy város részt, ahova mehetnek a tróg@rek.

2013. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert Magyarországon érdekesen gondolkoznak a nagyokosok.. Inkább dögöljön meg több ezer fiatal a LEGÁLIS **ar szintetikus fűutánzatokba, minthogy legalizálják.. Ez a magyar felfogás. :)


A fű nem drog!!

2014. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Az a baj, hogy az összes drogos a fűvel kezdte, nem pedig egyből egy szippantásnyi kokóval. Lehet, hogy nem drog, de a potenciális drogosok legelső lépcsőfoka. Nem magára a fűre szoknak rá, hanem a kellemes érzésre, amit nyújt. S ebből sosem elég, főleg a mai világban.
2016. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!