Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérné az országnak ha...

Megérné az országnak ha legális lenne a marihuána?

Figyelt kérdés

2011. okt. 31. 09:00
1 2 3 4
 1/37 .:Laci:. ***** válasza:
34%
szerintem meg mert azt is megadóztatnák, rengeteg pénzhez jutnának ezzel, ugyanakkor szabályozni kellene úgy mint a cigit meg az alkoholt, de szigorúbban. közintézményeknek még a közelében sem lehetne sztem szívni és hát...több elvonót építeni amivel lenne egy csomó munkahely még :D
2011. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%
Semiképpen. Még több degenerált lenne az országban, és még több a gyakorikérdések.hu-n is! Az a kis plusz bevétel nem fedezné a plusz egészségügyi kiadásokat. Azok az "új munkahelyek" amik nem hoznak profitot, de a működési költségét az állam fizeti nem lendítik az ország gazdaságát, hanem éppenhogy terhelik azt.
2011. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%
Természetesen meg.
2011. okt. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
55%

Honnan jön elő ez a sok drogos? Múltkor facebookon is hirdetés: Drogriporter, a TASZ (!!!) drogokkal foglalkozó alszervezete. Hát az eszem megáll. Lehet talán kivégezni kéne a dílereket mint Iránban, az elég erő volna ahhoz, hogy többet ne szívjanak/terjesszék.


Hogy megérné-e az országnak? Természetesen nem. Csak tudod a drogosok beszívva mind gazdaságelemzők, akik természetesen csak az ország javát akarják ezzel, semmiképpen sem az önérdek vezérli őket.


Egyébként én a cigit is betiltanám, a tököm tele van, hogy ha emberek közé megyek, folyamatosan füstöt kell szagolnom, mert akármelyik váróban/utcán vagyok, mellettem szívják a krva bagót.


Az alkoholfogyasztást is szigorítanám természetesen. Akinek nem elég heti/havi egy alkalommal berúgni(kikapcsolódni), az függő.

2011. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
45%

Mitől lenne több degenerált? A marihuána miatt? Hm. Figyelj már, a kora reggeltől as pultot támasztó, kis üveges ízesített szeszes italt és koccintós/tablettás/kannás bort vedelők szerintem rosszabbak, mintha valaki elszív egy füves cigit. De az nem baj, nem hát mert az alkeszokat megszoktuk, meg mi az azok vagyunk csak fű ne legyen mert az lesz a bűn melegágya...


Engem csak álszent viselkedés zavar.


Persze, a dohányzás az megy, a piálás az megy...de ezzel baj van?


Gondolkozóó meg megint buta mint mindig. Fingod sincs az egész témáról. Lefogadom még csak nem is láttál ilyesmit. De azért beledumálsz ebbe is.

2011. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%

Fingod sincs az egész témáról. Lefogadom még csak nem is láttál ilyesmit.



Ebben viszont részben igazad van. Én valóban nem drogos körökben mozgok, így tényleg fingom sincs róla, hogy hogyan csapjátok szét magatokat apuci pénzén, tanulás helyett.

2011. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.


Nocsak, feltűnt egy díler is? :D Tudod, akinek nem inge...

2011. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

Épp egy munkatársam győzködött néhány hete, hogy a marihuána szívásnak semmi káros hatása nincs, és be is ismerte, hogy ő rendszeres fogyasztó. Mivel nem régóta ismerem, azt hittem, hogy alapból egy kicsit lassabb gondolkodású, és az arckifejezése picit bambább az átlagnál és erről nem tehet. Mikor ezt elmondta nekem, megvilágosultam. :)

Nem lett hülye, normálisnak tartom így is, de szerintem nem így nézne ki, ha nem szívta volna a füvet rendszeresen. De ez csak az én szubjektív véleményem.


Az emberiségnek szüksége van bizonyos szerekre, hogy egyáltalán elviselhetőbb legyen az élet. Ez a szer már évezredek óta megvan, alkoholnak hívják, a francnak kell megint újabbakat kitalálni. Az alkohol egy olyan szer, amit megfelelő mértékkel fogyasztva csak pozitív hatásai vannak, károsak pedig nincsenek. Sajnos sok ember erre képtelen, és az ő számukra ez káros, ezt nem lehet kivédeni.

A marihuána hasonló, bár jóval vitatottabb dolog. Van pozitív hatása is, de jóval kártékonyabb már kis mennyiségben is (füves cigiként elszívva mindenképp). De kérdem én, aki lazulni akar, annak miért nem elég az alkohol? Az emberiségnek pedig nem elég csapás, hogy ennek a szernek is vannak betegei, még legyenek most marihuána függők is rajtuk kívül? Ha megengednék, rögtön jönnének a droglobbisták, hogy engedélyeztetessék a következő szert, de a mi a sz@rnak?! Miért nem jó, úgy ahogy most van? Aki lazulni, szórakozni akar, meg van rá a lehetősége most is, szenvedélybeteg függőkből meg ígyis túl sok van, miért kéne még több?!

2011. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Sikoltó ***** válasza:
87%

Nem érné meg.


A cigarettán is atom adó van mégis veszteséges mert a tüdőrákosok kezelése többe kerül mint ami az adóbevétel. A "mari-hónalja" is ilyen szitu, jó adóbevétel lenne, de amikor a beszívott hülyegyerekek keresztülrongyolnának 220-al a testvéreden akkor nem gondolnád te se h megéri.


A drog legalizáció ékes példája a 1890-es évek kínája ahol a világ 3. legadzagabb államából (kína) egy visszamaradt országot generált az ópium és a hozzá kötődő történelmi események.


MAgyarán a drog/cigaretta rövidtávon megéri az államnak, hosszú távon nem.

A tudatmódosítók pedig(ilyen téren az alkohol nem ér a nyomába a drogoknak) olyan társadalmi hatásokkal járna ami már elviselhetetlen lenne.

Gondolj bele: Az emberek 80%-a nulla önuralommal rendelkezik, na mármost, ha ők rászoknának a marihónaljára "fél éven bellül lsd > egy éven bellül ópium > 2 év múlva hulla" eseménysort produkálnák tömegesen.

2011. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Sikoltó ***** válasza:

Ellenben a prostitúció teljes legalizálása megérné, mert a kupiban dolgozó, orvosi ellenőrzésre járó és ADÓT fizető kurwák minden szempontból elönyösebbek lennénének az adót nem fizető, mocskos, fertőzött repedtsarkúakhoz képest.


(a kurwa mért trágár szó a gyik szerint? a prostikra ez a magyar szó, vagy a parsztot is mostantól csak mezőgazdasági szakalkalmazottnak lehet hívni? wtf?)

2011. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!