Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A palesztin az egy emberfaj,...

A palesztin az egy emberfaj, úgy értem úgy mint arab vagy zsidó, vagy esetleg maga a palesztin arab vagy zsidó?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 10:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
A palesztinok arabok, de csak nagyon kevesen gondolják őket más fajnak. Ők viszont kiirtanák.
2012. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
A szó a filiszteus szóból jön, ami arámiul kb. annyit jelent: 'az a nép aki távolról jön - tengeri nép'. Igazán származásukat senki biztosan nem tudja megmondani. Egy mohamedán elarabosodott nép, amely a zsidók elűzetésével Jeruzsálem térségben telepedett le. És Palesztináról kapta a nevét.
2012. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Tehát a palesztinokat a zsidók és arabok egyaránt utálják vagy ellenségnek tartják?

2012. nov. 17. 10:50
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Miért utálnák az arabok mohamedán testvéreiket?

Sőt ha jól tudom a Palesztin-fennhatóság az Arab-liga tagja.

2012. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A palesztinok arabok es muzulmanok.

Amig a terulet a Torok Porta Palesztina nevu vijaletje volt, a kornyezo arab orszagokbol (Sziria, Libanon, Egyiptom, Irak) muzul,anok vandoroltak be a teruletre, mert a shaira torvenye szamukra - a zsidokkal szemben - csaknem adomentesseget jelentett. Kesobb, az europai zsidok hazateresevel es a fejlodo ipar meg a mezogazdasag altal kinalt munkalehetosegek miatt jottek.


1964-ben a teruleten elo arabok felvettek a tartomany nevet, igy keletkezett a palesztin nep.


A filiszteusok az egeszen mas teszta, semmi kozuk a mai palesztinokhoz.

2012. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 bumbi02 ***** válasza:
76%
Az a palesztin, aki palesztinai származású. Legalábbis a statisztikai adatokból (83% arab,örmény,kurd 17% zsidó) ez jön le nekem.
2012. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A Palesztina területén, vagy onnan származó arabokat mondják palesztinnak. Inkább területi alapon különülnek el a többi arabtól (mint például az Ausztriában élő németek az osztrákok, a Montenegróban élő szerbek a montenegróiak, a Moldovában élő románok a moldovánok), a kultúrájuk azonos a környező országok arabjaival.

És nem minden arab muzulmán, vannak keresztények is, például Betlehem lakosságának közel 40%-a keresztény.

2012. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 bumbi02 ***** válasza:

(mint például az Ausztriában élő németek az osztrákok, a Montenegróban élő szerbek a montenegróiak, a Moldovában élő románok a moldovánok


Azért ezt az osztrákok kikérnék maguknak. Ők nem németek. Ők osztrákok, egyszerűen csak németül beszélnek ők is. (ez olyan, mint hogy amerikában is angolul beszélnek, mégsem angolok).

- erre tényleg érzékenyek az osztrákok, míg fordítva arra, hogy arabnak titulálsz egy palesztint kevésbé, legalábbis palesztin haverom sose kérte ki magának, hogy ő palesztin, nem pedig arab. -

2012. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A moldávok nagy része is elutasítja, hogy ők románok lennének, és a montenegróiak is próbálják megkülönböztetni magukat a szerbektől.

A ciprusiak is görögök, de úgy tudom ők ez ellen nem tiltakoznak.

Szerintem ezek, valójában egy nép, csak a történelem során elkülönültek egymástól.

2012. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Bumbi, nem tudom MIKORI az a statisztika, amire hivatkozol. Es azt sem tudom, mit ertesz Palesztina alatt-

Az eredeti brit mandatumteruletre SEM igaz mar amit irsz, bar lehet, hogy az adatok kozeliek a valosaghoz. Ime a terkep

[link]


Eredetileg az volt az elkepzeles, hogy a Jordan jobb partja lesz Izrael (Zsido Palesztina), a bal part pedig Arab-Palesztina. Az angolok azonban megszegtek a megegyezest, es Arab-Palesztinat atadtak egy beduin torzsfonoknek, ez a terulet ma Jordania.


[link]

Most a palesztinai arabok - akik kozben felvettek a palesztin nep nevet - a zsidok jobb partjat kovetelik maguknak. Mint ismeretes Izrael haj;ando esetleg megosztozni veluk a teruleten, de az arabok az EGESZET kovetelik.


A MAI statisztika Izraelre mindenesetre:

75% zsido

20% arab

5% "egyeb" (pld druzok, cserkeszek).

2012. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!