Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted is ehetetlen a...

Szerinted is ehetetlen a téliszalámi?

Figyelt kérdés

Ez csak részben gasztronómia kérdés. Most beszél ugyanis Torgyán József a Klubrádióban, és azt mondta, hogy a kis nyugdíjából csak pár deka téliszalámira futja, amiből fiatalabb korában még több rúddal is megvehetett, és ami mára ehetetlenné vált. Ebből is látszik, hogy Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.


És itt jön be a politika. Mert szerintem is ehetetlen a téliszalámi, egy zsírtól csepegő, emészthetetlen vacak, pedig régen finom volt. És ezt én is összefüggésbe hozom Magyarország közállapotaival. Mindennek romlik a minősége, mindenből kispórolják az anyagot és vegyszerekkel, térfogatnövelővel, zsírral pótolják. Nekem legalábbis ez a benyomásom. Régen a kenyér lisztből volt, és finom volt. Ma egy térfogatnövelővel felfújt, galacsinná összenyomható vacak, a sajtban nincs tej, és igen a szalámikban meg csak zsír, vér, toll,és ilyesmik vannak. És ez régen nem így volt. Jól látja ezt Józsi bácsi és én?



2012. nov. 22. 22:49
1 2 3 4
 11/39 Malats ***** válasza:
90%
Mintha csak magyarországon futnának a turbozott termékek.
2012. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a téliszalámit. Külföldön élek, amikor hazalátogatok, mint most is, mindig felpakolok belőle rendesen, mert sokkal olcsóbb. Nyilván van benne valami, hogy romlik a színvonal, de azért túlzás, hogy ehetetlen.
2012. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 mustafa33 ***** válasza:
100%
Ehetetlen. Ha igazi téliszalámit akarok enni, olyat amilyen a 60, 70-es években volt, akkor a cseh Kostelecký uherák-ot veszem (koszteleci magyar szalámi). Nem magyar de úgy nevezik és valóban olyan mint a régi "békebeli" Pick. És húsból van, alig van benne szalonna, szója és liszt pedig semmi.
2012. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az említett hentes a nagybátyám. Jó kis elmélet volt, te vásárolj a tescóban, az a neked való. Én biztos nem akarlak meggyőzni semmiről.
2012. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem kell ebbe belekeverni a politikát. Én emlékszem, hogy gyerekkoromban még sokszor került téliszalámi az asztalra, és bizony igencsak finom étel volt. Például nekem ez egy pozitív kicsengésű szó volt nagyon sokáig, és örültem, ha ehettem egy kis téliszalámit.

De ma már olyan silány minőségűeket gyártanak, hogy az tényleg ehetetlen. Van egy-két nívósabb márka (aminek az ára is megvan), ha azt megfizeted, akkor finomat eszel, de ha nem, akkor bizony rosszat kapsz. A legtöbb íztelen, zsíros, és szinte kiköpöm. Mondom én, aki gyerekkoromban nagyon szerettem a téliszalámit. Ma már kerülöm...

2012. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
68%
Én csak 22 éves vagyok, de sosem ízlett a téliszalámi, mert túl erős ízű nekem, viszont mintha rémlene, hogy a 90-es években finomabb volt, de lehet, csak azért éreztem annak, mert akkoriban nem tudtunk olyan változatosan étkezni, mint manapság (kb. tizedennyi féle termék volt a boltokban)
2012. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Na ebből is látszik, hogy Józsi bá' nem ebben a világban él. Téliszalámi. Akár ehető akár nem ezresekben van kilója tehát 10 dkg több száz forint. A párizsi is közelít a 7-800 forinthoz de láttam már 1000 körül is. Az olcsó rúdban kapható párizsi meg májas rúd van még megfizethető áron. Szeretném én látni azt a kisnyugdíjast, aki téliszalámiért áll sorba.
2012. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkoriban nem tudtunk olyan változatosan étkezni, mint manapság"


Manapság még annyira sem tudsz. Akkoriban még előfordult hogy a baromfi párizsi baromfiból készült a sertés pedig sertésből. Ma már mindegyik szalámi csak vegyszereket tartalmaz a szóján kívül. Bármit eszel mindig ugyanazt eszed más vegyszerekkel.

2012. nov. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
100%

Nem tudom hol romlott el a világ, és bárki bármit mond is, régen MINDEN más volt és jobb. Nekem nagyon hiányzik, főleg mikor nem volt "semmink".

Nem vagyok öreg. 18 éves vagyok még csak és mégis emlékszem milyen is volt mikor lementem játszani az udvarra...udvarra?:D utcára a bérház mögé vagy mellé...és kaptunk 100-200 forintot és tudtunk venni magunknak 2 literes innivalót, meg kukit( nálunk ez volt a sláger):D és tényleg...hogy nem telefonáltam vagy net, hanem felkiabáltam a szomszéd bérházba a barátokért...vagy ha nem voltak ott tudtam hol kell keresni őket:)

ez hiányzik, de piszkosul....dehát vagy megszoksz vagy megszöksz... vagy mehetek éhbérért melózni...egy kitűnő érettségim van ami sz@rra se jó,és most gürizek újjabb 4 évet, és nem tudhatom lesz e munkám, de maradnom kell, mert köt az állami szerződés:(

2012. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Pro Patria ***** válasza:
41%

Erről ez jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=ml8ceHj641M

Általában igaz, hogy az idő mindent megszépít. Régen sokkal jobb volt ez, régen sokkal jobb volt az, ma már tök rossz minden és semmi nem olyan. Ez a hozzáállás. És ha megkérdezitek az előző előtti generációt, ugyanezt fogja mondani. Ha az utánunk lévőt, ugyanezt.

Tipikusan mint a "bezzeg az én időmben a gyerekek", pedig régen is szemtelenek voltak a gyerekek, régen is utálták az iskolát, régen is volt házasság előtti szex.


A téliszalámi nagyon finom. Imádom, szinte azon élek. bármennyit meg tudok belőle enni; ha téliszalámi, sajt, vaj, és kenyér van, bármit túlélek.

Persze, nem az olcsóbbak, mint ahogy a cipők esetében, vagy bármi mással kapcsolatban sem.

Én magam Rákóczit veszek (a Kométát én sem szeretem), és semmi baj nincs a minőségével. Sőt, azon kevés termékek közé tartozik, ami természetes összetevőkből áll (sertéshús, sertésszalonna, só, cukor, fűszerek, tartósítószer). Tartósítószer pedig mindenben van, a mama is tesz a lekvárba, pedig az aztán igazán házi.

Másik ilyen kedvencem a Sió. Persze abban is a drágább a jobb minőségű, például a gyümölcsnektár (50% gyümölcs, 50% víz, cukor, tartósítószer). Semmi színezék, semmi ízfokozó, csak ennyi. Ha pedig ennél töményebb gyümölcstartalmú lenne, nem is lenne élvezhető, szóval számomra teljesen jó.

Most is vannak jóminőségű termékek, csak a pénztárca az, ami korlátot szab.

2012. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!