Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted is ehetetlen a...

Szerinted is ehetetlen a téliszalámi?

Figyelt kérdés

Ez csak részben gasztronómia kérdés. Most beszél ugyanis Torgyán József a Klubrádióban, és azt mondta, hogy a kis nyugdíjából csak pár deka téliszalámira futja, amiből fiatalabb korában még több rúddal is megvehetett, és ami mára ehetetlenné vált. Ebből is látszik, hogy Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.


És itt jön be a politika. Mert szerintem is ehetetlen a téliszalámi, egy zsírtól csepegő, emészthetetlen vacak, pedig régen finom volt. És ezt én is összefüggésbe hozom Magyarország közállapotaival. Mindennek romlik a minősége, mindenből kispórolják az anyagot és vegyszerekkel, térfogatnövelővel, zsírral pótolják. Nekem legalábbis ez a benyomásom. Régen a kenyér lisztből volt, és finom volt. Ma egy térfogatnövelővel felfújt, galacsinná összenyomható vacak, a sajtban nincs tej, és igen a szalámikban meg csak zsír, vér, toll,és ilyesmik vannak. És ez régen nem így volt. Jól látja ezt Józsi bácsi és én?



2012. nov. 22. 22:49
1 2 3 4
 21/39 Pro Patria ***** válasza:
31%
És azt még hozzátenném, hogy előreszeletelt szalámit tényleg sosem szabad venni. Az valóban gumiszerű, és drágább is, hiszen előre van szeletelve.
2012. nov. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért én megnézném Torgyán Józsi bá kis nyugdíját. A dolgok valóban rossz irányba mennek, de amikor Magyarországon nagyon sokaknak pár szelet párizsira sem futja, akkor valahogy nem tudom Józsi bát sajnálni, mert nem tudja a szalámit rúdszám megvenni.
2012. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Csak most tudtam elolvasni a válaszokat. Köszönöm mindenkinek. Tényleg sokat tanultam, és jól szórakoztam.
2012. nov. 23. 12:31
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezért vásárolok húst meg eféléket maszek hentes barátomnál, akinél tudom, hogy valódi húst kapok.
2012. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 mustafa33 ***** válasza:

A szomszédasszony háborgot múltkor, hogy tanonc unokáját kérdezte mit csináltak egész héten a gyakorlaton, válasz az volt hogy egész héten lisztet szitált. Azon háborgott a mama, hogy lehet ez ha az unoka hentesnek tanul nem péknek?

Akár mit mond Pro patria, de valaha a párizsiban sem volt liszt. Sőt a virsli kimondottan húsból készült. És a tepertő olcsó melléktermék volt, ma viszont drága luxuscik. Sajnos. Mint ahogy a festett sertés bélszín. Ez utóbbival pedig besorolták magokat a magyar szálítók Szlovákiában és Csehországban a lengyelek rosz csaló hírneve mögé.

2012. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Pro Patria ***** válasza:
37%

Ma is van baromfiból készült párizsi, ma is van sertésből készült szalámi.

El kell olvasni az összetevőket. Ha bármivel is kevesebb vagy több lenne benne a leírtaknál, nagyon komoly büntetést szabnának ki rájuk, az ilyet rendszeresen ellenőrzik a fogyasztóvédelmisek.

Aláírom, hogy sokak nem tudják megfizetni, és valóban csak a szójás dolgokat eszik, de hogy nincs igazi szalámi és párizsi ma már, az egyszerűen nem igaz állítás.

2012. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 mustafa33 ***** válasza:
Ja, van. csakhogy annó szója nem volt. Akkor kétféle párizsi volt , háromféle virsli, négyféle szalámi, de az mind húsból volt. Az olcsó is. Az összetétel nem: mechanikusan szeparált baromfihús, ipari szalonna, bőrke, víz, állományjavító anyag, emulgátor, ízfokozó, mesterséges szinezék, természetazonos aroma, só, tartósítószer. Hanem: sertéshús, marhahús, szalonna, fűszerek, só.
2012. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 mustafa33 ***** válasza:
Ja még a maiból kihagytam: növényi fehérje, szója liszt, búza list, állati protein.
2012. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Pro Patria ***** válasza:
29%
Most is van ilyen. Hangsúlyozom: megértem, ha ez sokak számára megfizethetetlen, de ne essünk át a ló túlsó oldalára, hogy ma már csak hulladékból és szójából csinálnak felvágottakat. Az olcsóbbak ilyenek. A minőségiek ma is jók. A Rákóczi téliszalámi pedig kifejezetten magas minőségű étel.
2012. nov. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Pick Rákóczi szalámi midi (kb. 600 g) csípős termékleírása, ismertetője. Rákóczi szalámi csípős. Összetevők: sertészalonna, étkezési só, fűszerek, csípős pirospaprika, cukor, tartósítószer (E-250).
2012. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!