Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a készpénz elfogyott és...

Ha a készpénz elfogyott és csak Erzsébet utalványom van, de nem vehetek belőle hasfogót, akkor töröljem ki az utalvánnyal? Esetleg jobb ötlet?

Figyelt kérdés

Ez csak egy példa..és félreértés ne essék, a készpénz nem vécépapírként fogyott el, hanem mivel hó vége van.

De teszem azt, ha valaki hasonlóképp jár és mondjuk hivatalos ügyben muszáj lenne bebuszoznia valahova, de ugye utalvánnyal nem vásárolhat buszjegyet, akkor menjen gyalog, vagy b@ssza meg szerencsétlent a hivatal, mert nem ment be?

(Kib@szás felső fokon!)

És mielőtt egyesek pampognának, én vagyok a gyerek, akinek szülei utalványt kaptak és nekem adták, csak épp az uzsonnámon kívül amúgy xart nem tudok venni belőle!


2012. nov. 29. 07:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Igen, mindenkivel kicseszés, mert apámnak például ma kéne jelentkezni a munkaügyön, de csak busszal tudna bemenni.Gyalog, biciklivel messze van.Ha nem jelentkezik, kihúzzák az ellátásból, és még azt sem fogja kapni.Nagyon jól kitalálták az "okosok", köszönjük!
2012. nov. 29. 07:41
 2/13 anonim ***** válasza:
A szüleid munkáltatójának nem volt kötelező adnia az Erzsébet-utalványt. Ha nem kapták volna, most még kajád se lenne. Igaz akkor legalább hasfogó sem kellene.
2012. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Gyermekvédelmi támogatásként kapta, apám.
2012. nov. 29. 07:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Elso, nem biztos, hogy a munkáltató adta. Novembertől ugyanis a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény eddigi készpénzes kifizetése helyett is utalványt adnak.....
2012. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak a pénz kiváltó fizetőeszközöknek (helyi pénz, csekk, utalvány) hátrányai, de ezeket össze sem lehet hasonlítani a gazdasági hasznával.

Ugyanis mivel nem konvertibilisek ezért nem gerjesztik az inflációt, és sokkal nagyobb számban értékben nyomtathatóak mint a pénz. Ha valaki érti mekkora ennek a jelentősége annak eszébe sem jut hogy ekkora előnnyel szemben ilyen kritikákat állítson.

2012. nov. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5/5. Ennek az utalványnak semmi gazdasági haszna nincs. Csupán annyi, hogy a kibocsátó Fideszes, és jól keres rajta!

Az utalványokat nem ingyen csinálja az állam, hanem kifizeti a forgalomba hozójának. Tehát ugyanugy pénz van mögötte.

2012. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1.Az utalvány előállítása sincs nyilván ingyen.

2.Ha olyan hasznos, akkor nem a kispénzüek szemét kellene kiszúrni vele, hanem a milliós költségtérítéseket és jutalmakat fizetni belőle, ha olyan sokat hozna az országnak is mindenkinek hű de jól jönne, nyilván ezt csinálnák, nem?

2012. nov. 29. 09:04
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Azt hiszem, sokan kezdenek átesni a ló túloldalára...


Most tekintsünk el attól, mi a létjogosultsága az utalványnak! És a többi politikai témától is... csak az alapot nézzük!


Bizonyos jövedelem alatt a családok támogatást kapnak... ennyi.


Én nem kapok, mert nem vagyok rászorult. Ugyanis az senkit nem érdekel, mennyi a havi törlesztőm, mennyi adósságom van... a kutyát sem érdekli, hogy annyi tüzelőm van összesen, hogy ma este még be tudok gyújtani, ahogy az sem, hogy sorban felmondták a hiteleimet, és hamarosan a házamat is elveszíthetem.. Csak az számít, mennyi az az egy főre eső jövedelem... Ha a két szülő minimálbért keres, és csak egy gyerek van, már nem jár.. meg lehet nézni, mekkora összegről van szó.


Tudom, ha valaki hozzá van szokva, hogy pénzhez kapja, annak nehéz a gondolatot megszokni...


De mennyi pénzről is van szó? 5-6000 ft havonta / gyermek?


Tehát a család jövedelme mellett egy kis plusz, amit utalványban adnak. És ha megszüntetik? Megtehetik... csak egy törvénymódosítás...


Sőt, a jelenlegi szabályozás szerint tartós élelmiszercsomag osztásával is fedezhetnék az összeget, csak az gondolom macerásabb lenne.


Én speciel a popsimat verném örömömben a földhöz, ha valaki havonta "csak úgy" hozzám vágna 5-6000 ft értékű Erzsébet utalványt (ami egyre több helyen beváltható), de ha még ilyen értékű élelmiszercsomagot kapnék, akkor is...


Más lenne a szitu, ha minden létező támogatást (gyes, családi, munkanélküli) ilyen formában, akkor meg is érteném a felháborodást, hisz számlákat nem lehet belőle fizetni, és sorolhatnám...


De ez egy támogatás! Biztos vagyok benne, hogy ennek a többszöröse elmegy a családban ételre. 1-2 hétvégi bevásárlást el lehet ebből intézni, és akkor a pénzben kapott jövedelem/támogatások/egyebekből ennyivel több marad, amit el lehet költeni olyan dolgokra, amire az utalványt nem!

2012. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Beosztással és ésszel kell élni. Mikor hó elején megkapjátok az utalványt, a nagy bevásárlásra azt költeni, hó végére hagyni a kp-t. Az én környezetemben rengetegen kapnak gyermekvédelmit, a kifizetés napján a nagy bevásárlóközpontok tele vannak a támogatott családokkal.Olyan megrakott kocsikkal jönnek ki, hogy én is csak nézek, pedig, szerencsére nem kell minden fillért megnéznem. De a kocsik kólával, chips-ekkel, rengeteg olyan dologgal van tele, ami egyáltalán nem szükséges a megélhetéshez. És persze, alkohollal. A gyerekeknek szánt pénzt a kedves szülők elisszák, felelőtlenül elköltik.(tisztelet a kivételnek, 10-ből 8 esetben) Ha valaki szól emiatt, gyámügyes, ifjúságvédő, stb, hőbörögnek.

Egy hét után pedig sírnak, hogy kajára sem telik.

Ja, és a hab a tortán, hogy aki gyermekvédelmit kap, annak a gyereknek INGYENES az óvodai, iskolai étkezés , valamint a tankönyv is. Egyél az iskolában, ott ingyen kapsz uzsonnát is. Ne az utalvánnyal töröld a hátsódat, inkább add oda olyannak, aki valóban rászorul.

Hasfogónak pedig egyél sárgarépát, azt utalványra is vehetsz.

2012. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ennek az utalványnak semmi gazdasági haszna nincs. Csupán annyi, hogy a kibocsátó Fideszes, és jól keres rajta!"


A korábbi(ak)nak volt haszna? A legtöbbet továbbra is a munkáltatók adják. Megtehetnék, hogy nem adják. Akkor mégtovább csökkenne a forgalom, mégkevesebb "pénz" jutna az embereknek. De lehet utálni csak azért, mert Fideszes.

2012. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!