Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Helyes dolog a politikát a...

Helyes dolog a politikát a vallással keverni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem, a vallás eleve egy olyan dolog, ami már kevés embert érdekel és csak ürügynek használják.
2012. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem!!

A két dolog mondhatni kizárja egymást, minden szempontból.

2012. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen számos politikai eszme mondhatni "vallásos" jelenség is egyben. A fanatizmus, az egy adott eszmében, annak képviselőiben, az adott párt vezetőjében való hit, vak buzgósággal való áhítatos, megingathatatlan azonosulás. Főként a szélsőséges eszmékre jellemző ez elsősorban. Sztálin "személyi kultusza" mintegy "új istenképet" faragott a bajszos grúzból. A kommunista "népiskolákban" hasonlóképp verték bele az emberek fejébe a "helyes eszmét" mint ahogy egy szektás iskolában csinálják. Minden, az övékével ellentétes nézetet ördöginek tüntetnek fel, sőt elpusztítják, kizárják az emberek fejéből, mintha nem is léteznék, mintha csak egyetlen "helyes út" lenne, lásd pl. Mao példáját. Vagy az észak-koreai diktátort, akit mint élő istent követnek fanatikusan a "hívek".
2012. dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csakis akkor, ha a Fidesz teszi.
2012. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Természetesen nem helyes!

De itt az előző hozzászólásokból kiderül hogy van egy kis szemantikai zűrzavar is a fejekben a vallással kapcsolatban.Akármilyen hihetetlen is a vallás és a kereszténység közel s távol sem ugyanaz! E között az emberek rendre nem képesek különbséget tenni, és nem az ő hibájukból, hanem az általános materiális világnézet miatt, egyébiránt az olyan szó mint "vallás" : ez sokak fejében kissé túl misztifikált,sokszor pejor színezetet kapott megfoghatatlan jelenségnek tűnik.Erről lehetne konferenciát is tartani, de maradjunk annyiban hogy a vallás mint olyan az egy szigorú dogmarendszer ami nélkülözi a meggyőződést, és a fundamentuma a vak hit!Erre mondjuk hogy bigott.Az -izmusok(szocializmus,kommunizmus,nácizmus,fasizmus)mind vallások. Az emberiség megközelítőleg 90%-a hisz valamiben vagy valakiben amit többnyire egy náluknál magasabb avagy szellemi lénynek tulajdonítanak. A keresztényeknél köztudomás hogy Istenre gondolnak ilyenkor.

A politikusok tele vannak vallásos emberekkel, viszont annál kevesebb keresztény van közöttük.Konstantin óta tudjuk hogy a vallás összefonódott a politikával."keresztény" Konstanitin azonban sosem volt keresztény, még csak vallásos sem,mivel ő volt az első ismert személy aki a vallást csakis politikai hatalmának felduzzasztására és biztosítására használta.Erről sokat lehetne diskurálni, de a lényeg: A kereszténység konzervatív, morális és szellemi alapokon alapuló közösség.Nem keverhető bele kül. politikai nézetekbe, áramlásokba mert ezek mind és mindig változnak!Ellenben hogy van e létjogosultága a politikában, az teljesen más kérdés...

2012. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A politika nyíltan a hatalom megszerzéséről és gyakorlásáról szól. A vallás pedig csak burkoltan szól erről.

A vallás nyíltan megmondja, hogy hogy mi a helyes cselekedet és mi nem az, miről mit gondolj, hogyan élj.

A politika pedig csak burkoltan mondja meg.

Mindezzel együtt jobb politizálni, mint háborúzni.

És jobb hinni valakiben vagy valamiben, mint hitetlennek lenni.

És nem szerintem nem helyes a politikát a vallással keverni.

2012. dec. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

politika, és vallás!


gratulálok, sikerült összehoznod azt a két fogalmat, aminek az ég világon semmi köze nincsen a jövőbeni boldog élethez, (életedhez) mégis, legjobb barátok, rokonok, munkatársak, kollégák, egy életre össze tudnak veszni, ha a két fogalom közül valamelyik szóba kerül.

az én szemszögemből:


Vallás: nagyon jó téma, kezdeném azzal, hogy a mindenkori egyházak több embert gyilkoltak meg a történelemben, mint amennyit a náci Németország, és a fasiszta Oroszország együtt! A vallás, legális keretek között folyó szélhámosok csoportjának népbutítása arról, hogy a halál után (van élet) vannak életek, ennek megfelelően vannak különböző vallások. A fő szempont, hogy tartozz valahova, és oda, amíg élsz nyújts ANYAGI támogatást, egyház adó, perselypénz, egyszer, többszöri felajánlás, esküvő, temetés, keresztelő, stb, stb stb és majd tök jó lesz neked a halálod után.


Politika: Magyarországon ez jelenleg orbán viktorról szól, már 20 éve! Mindegy, hogy ellenzékben van, vagy kormányon, egyes szűk látókörű fanatikus hívei a kisujjukat adnák érte. A valláshoz hasonlóan, egy szűk (társadalmi) csoport érdekeiről szóló humbukk.


Tök mindegy, hogy ki van kormányon, vagy hogy van-e vallásod. A jövőbeni egészségedhez, a szabadságodhoz, az anyagi jólétedhez, csak TE kellesz.


szóval a kérdésed kb. annyi, keverjük-e a Hupikék Törpikéket, a Kacsamesékkel? Miért ne, ha az úgy érdekesebbnek tűnik, és 10x annyi embert meg tudunk szólítani vele.

2012. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés megtévesztően rosszul van feltéve. Azt sugallja, mintha valaki rossz szándékkal keverné, de íme, mi felfedeztük a turpisságot és szépen kitárgyaljuk.

Helyes-e ? Erre nem is lehet mást mondani, mint azt, hogy nem. Éppen úgy, mint amikor valakit megkérdezel, hogy szereti-e a háborút ? Mindenki azt válaszolja, hogy nem... ztálin és Hitler is azt mondta volna, hogy nem szereti, de mégis rá van kényszerülve...

A lényeg az, hogy a politikát nem lehet még a vallástól sem elválasztani, hiszen minden, ami van és létezik, a politika része. Ha pl. Teréz anya bírálja a szgénység kialakulását és sürgeti annak megszűntetését, akkor ő beavatkozik az illető ország szociálpolitikájába, le is lehetne tartóztatni lázadásra való felbújtás miatt...

Ha azt mondom, hogy a sarki fűszeresnél lehet sárgarépa-főzeléket kapni, ezzel véleményt mondtam a közellátásról, a szomszédom visszakérdezhet: áhá, jaj de jó, melyik párt is irányítja a kereskedelmet ? Akkor jövőre is megválasztjuk...

A válaszom erre: Helyes dolog a politikát a vallással keverni? - az, hogy ez hülyeség, a vallás is éppúgy a politika része, mint az oktatás, honvédelem, kultúra.

Amikor egy pap azt mondja a templomban, hogy ne avatkozzunk bele a politikába, akkor azt érti, hogy ne bonyolódjunk bele a napi politika kusza zűrzavarába (mert amúgy is van éppen elég bajunk). Ugyanakkor az illető pap püspöke politikai kérdésekről tárgyal az ország vezetőivel.

2012. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem helyes.

teljesen különbözik.

De mind2 nagy biznisz mert az ostoba emberek mind2-ben elhatározzák magukat elvakultan....

2012. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!