Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szabadkőművesek miért...

A szabadkőművesek miért raknak minden hova rejtett jeleket?

Figyelt kérdés

pl. a Nemzet aranya című filmben is meg más filmekben is vannak rejtett jelek, tárgyak, kódok, és itt van még sok reklámban is pl a telenor reklámban a piramis.

ha világ uralomra törnek ezt miért tudatják velünk? vagy nem vágom ezt az egészet


2012. dec. 19. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez a mániájuk.
2012. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Építészként annó ez az önkifejezés egyik formája volt. Egy afféle aláírás, ha így tetszik.
2012. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert megtehetik. Nem tudsz ezek ellen tenni semmit.
2012. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
A szabadkőművesek már régen elérték a céljukat, a szabadon gondolkodó világot. Felvilágosodás... gimis anyag... hogy lehettek ilyen ostobák?
2012. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is egy egyfajta "meme". Csak azért váratlan, furcsa ez tőlük, mert szuperintelligens, jéghideg, számító embereknek képzeljük el őket, nem pedig ezoterikus hippiknek vagy divatoló tiniknek.


A szimbólumok elrejtése és megtalálása, meg utalások mindig is szórakoztatták az értelmiségieket. Gondolj pl a versekre, főleg az ilyen latinos meg arisztokratikuskodó írók verseire.


Ezen kívül egy időben nagyon nagy divat volt a titkos társaságok alapítása, meg a titkos rituálék, beavatási szertartások gyakorlata. Gyerekek is szoktak ilyet játszani néha, kitalálnak saját titkosírást, meg szabályokat, még akkor is ha értelmetlen, lásd: Pál utcai fiúk, és a gittegylet pl. De az úgy mégviccesebb ha csak elsőre tűnik értelmetlennek, és elrejtenek benne olyan dolgokat amiknek csak a belső kör tagjai értik a jelentését pl. A 19. vagy nemtom hanyadik században ugyanezt csinálták a befolyásos emberek is (sőt, annyi ilyen páholy meg ilyesmi volt, hogy a kevésbé befolyásosak is, csak azok jelentéktelenebb köröknek voltak a részei).

2012. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Ez csak egy ostoba összeesküvés-elmélet. Szomorú, hogy ennyien bedőlnek neki.
2012. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Kirakják, mint Oriza Triznyák a halszálkát. Rejtett világuralomra törnek, de a telenor reklámba berakják a jelüket. Hihető. Párszáz éve a villámlástól féltek a parasztok, most ettől. Valamitől félniük kell, mert nem értik a világot.
2012. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Az Illuminátusokat ne keverd össze a szabadkőművesekkel!
2012. dec. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én nem tanúltam semmit a szabadkőművesekről még ne is mondtak semmit róluk bár most vissza gondolva valami utalásokat mondtak de nem merték ők se kimondani a dolgokat vagy nem toom miért nem beszéltünk róla de a 9.es töri könyvet végig lapoztam és benne vannak a szabadk. és mége tanúltunk róluk
2012. dec. 20. 19:19
 10/14 A kérdező kommentje:
kihagytam hogy a tanárok nem mondtak semmit
2012. dec. 20. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!