Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Végjáték/Endgame Vélemény?

Végjáték/Endgame Vélemény?

Figyelt kérdés

ENDGAME Alex Jones filmje 14 percben Magyar felirattal:


[link]


2009. aug. 24. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:
sorry 140 percben!!!!
2009. aug. 24. 13:18
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Elkezdtem nézni. Egy összeesküvéselmélet a sok közül, a jól ismert hatásvadász elemekkel. Most ott tartok, hogy történelmi példákat sorol arra, hogy ki mindenki tört már világuralomra a történelem során. És jó nagy hülyeségeket mond. Az ókori görögök pl. kifejezetten NEM folytattak terjeszkedő politikát és NEM álmodoztak a világ meghódításáról.

Ha ebben nem mond igazat - mindegy, hogy szándékosan vagy tudatlanságból - akkor a többit sem tudom komolyan venni.

2009. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Újabb marhaság: VIII. Edwardnak nem azért kellett lemondani a trónról, mert szimpatizált Hitlerrel, hanem a nője miatt, akit nem vehetett volna el, ha király akar maradni. '36-ban még különben sem volt halálos bűn Hitlerrel szimpatizálni, a Time magazin például az év emberének választotta, annak ellenére, hogy már megvoltak a nürnbergi törvények. Persze mindez lehetett egy nagyobb játszma része, szó se róla...
2009. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 24. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lesz még mit mondanom róla, ha végignéztem. :) Most a felénél tartok és egyelőre még mindig meglehetősen felszínesnek tűnik, illetve a globalizáció és általában a politika ocsmányságaira való naiv rácsodálkozásnak. Egy rakás olyan dologgal, amiben számunkra semmi új nincs: Sopánkodnak pl. azon, hogy Texasban egy spanyol - külföldi!!! - cég építhet autópályát gyanús körülmények közt megnyert tender nyomán. De édiii! Települnének át egy picit Budapestre, egy hét múlva csak a vállukat rándítanák meg egy ilyen hír hallatán. :) :(
2009. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

No, a második fele már kicsit érdekesebb volt, bár a felszínesség és a pontatlanság megmaradt, de a rengeteg ellenőrizhetetlen, vagy épp egymásnak ellentmondó állítás között nyilván volt sok igazság is abban, ami elhangzott.

Kinek van kétsége pl. afelől, hogy a világ vezetői manipulálnak bennünket és ahhoz, hogy manipulálni tudjanak, fő céljuk az elbutítás. Ezt hívják úgy, hogy média. :) És igen: céljuk, hogy megszerettessék velünk a rabságot: nem erről szól a fogyasztói társadalom? Eljuttatnak arra szintre, hogy annak örülj, hogy teletömheted a pofád hambival meg kólával és ennél nagyobb igényed ne is legyen se anyagi, se szellemi, se lelki szinten. Illetve anyagi szinten lehetnek igényeid, mert az fontos, hogy fogyassz, ezért magát a fogyasztást teszik örömforrássá, hogy gondolkodás nélkül miden szemetet megvegyél. Szóval szerintem bizonyos szinten máris megvalósult sokminden abból, amiről itt szó van. És igen, ez a verzió, amit a film fölvázol, egy könnyen elképzelhető továbbgondolása mindannak, amit látunk magunk körül.

De azért az olyan kitételeket kétlem, hogy pl. az olajtatalékok kimerülése puszta riogatás volna, minden valóságalap nélkül. Ebben a szén-dioxid adó miatti fölháborodásban inkább az ami mentalitás köszön vissza: Az amerikaiaknak lételemük az autó, elengedhetetlen feltétele az életnek és frankón hozzászoktak ahhoz, hogy a benzin náluk olcsóbb, mint az ásványvíz! De nem csak a benzin, hanem általában az energiaárak hihetetlenül alacsonyan voltak tartva eddig az Államokban, azt hogy ez a jövőben megváltozzon, nagyon nehezen veszi be a gyomruk.

És egy utolsó általános észrevétel: Ez nem dokumentumfilm! A dokumentumfilm alapfeltétele ugyanis a bemutatott tárgytól való valamiféle távolságtartás, objektivitás. Ebben a filmben viszont a fazon saját maga állt megafonnal a saját kamerája elé a tüntetésen üvöltözni. Ettől persze még éppenséggel lehetne igaza, de abban biztos téved - amit az elején kijelent - hogy dokumentumfilmet forgat.

2009. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes elemzést! Nos magam is igy látom nagy vonalakban, azért elgondolkodtató hogy Huxley És H.G Wells is részese lenne e játszmának, de nem lehetetlen. Sok "világrengető" döntésben segédkeztek irók és művészek pl. Filmrendezők, legalábbis az ötlet adásban. Gondolkodtam azon ha én lettem volna ott amikor a sok világ vezető összejött, vajon ilyen távolságból milyen következtetésre juthattam volna, talán csak baráti találkozót tartottak. Azt nem lehetett kideriteni szerintem az utcáról, hogy mi volt a fő ok arra hogy találkozzanak. Az öreget talán személyes küldetés tudata vezette. Az meg hogy védik őket teljesen természetes, egy terrorista csoportnak nagy fogás lett volna. Bábok voltak mindig a vezetők ez nem új, a pénz mindig a háttérből mozgat mindent, évezredek óta. Van hogy nyiltan, és rejtve de a bankárok az igazi urak. Mégegyszer köszönöm a véleményt!
2009. aug. 25. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"Kinek van kétsége pl. afelől, hogy a világ vezetői manipulálnak bennünket és ahhoz, hogy manipulálni tudjanak, fő céljuk az elbutítás. Ezt hívják úgy, hogy média. :)"

Na meg az silány oktatás...

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3783..


Egyébként a filmet már letöltöttem pár hónapja, a történelmi hablatyot átugrottam mivel szinte minden történész máshogy látja a dolgokat, át is írhatták, na meg nem utolsó sorban unalmas. A többi meg nem sok újat mondd és nem szeretem a politikát, úgyhogy kb fél órát láttam belőle, de szerintem is lesz új világrend.

Én sem vagyok tagja a bildelberg csoportnak de nem érdekes hogy összejárnak és ennyire titkosak az ott elhangzottak? Körbe 100 méterrel fegyveres őrök, minden évben más helyszín... Ugyan már, terroristák miatt:D Nem mainstream médiából kell informálódni.

2009. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!