Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet élni személyigazolvány...

Lehet élni személyigazolvány nélkül?

Figyelt kérdés
Vagy vannak olyan ügyek amelyben nélkülözhetetlen h legyen személyi?
2008. máj. 29. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet élni amélkül. Már ha az utcán is sétálsz, akkor is vinned kell magaddal, mert bármikor igazoltathat a rendőr, aztán jól megbüntet, ha nincs nálad. Meg egy csomó fontos ügy intézéséhez is elengedhetetlen az igazolványszámod. Ha nem lenne személyigazolványod, akkor nem lenne személyazonosságod sem.
2008. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ellopták az irataimat egy az egyben. Személyi, lakcím, diák, TAJ, adó, bankkártya, kollégiumi kártya, mindent. Ennek az lett a vége, hogy a bankban nem foglalkoztak velem, megmondták, hogy miután nincs személyim, nem tilthatom le a kártyámat. Az okmányirodában bármilyen személyes okiratot elfogadtak volna, hogy újat állítsanak ki, de nem volt. A koliban nem hitték el, hogy valóban ott lakom, nem akartak beengedni az épületbe. A rendőrségen felvettek egy jegyzőkönyvet azzal, hogy "bejelentő személyazonossága nem bizonyított", majd közölték, hogy amíg nem rendezem a helyzetem, azaz nem mutatom be az ellopott okmányaimat, nem tudnak nyomozást indítani az ellopott okmányaim ügyében. :) TAJ-kártyát szintén nem csináltathattam. Az akkorra már egy hónappal korábban lejárt útlevelemet is csak személyi alapján tudták volna meghosszabbítani. Végül egy kedves rendőrségi alkalmazott vágta a képembe: "Maga hivatalosan nem létezik." Így lehet élni személyi nélkül. :P
2008. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem írtad le, hogy mégis hogy oldódott meg a problémád! Pedig rettentő kíváncsi vagyok. Meglettek az elveszett íratok vagy mi?
2008. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ún. kártya formátumú jogosítványod nem kell kiváltani személyit, el kell fogadniuk azt is!

Az útlevél+lakcímkárty kombó is jó kell, hogy legyen mindenre!

Mindentől függetlenül lehet hogy elhajtanak, ha hitelre akarnál vásárolni valamit! :-(


Elveszett iratokat az okmány (ocsmány :-)) irodában pótolnak, azért van benne az adatbázisban a fényképe az embernek! Egy születési anyakönyvi kivonat csak van otthon eltéve! A bankkártyát szerencsére netbankon, vagy telebankon keresztül is le lehet tiltani, ahhoz csak kód kell!

2008. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha felnőtt ember vagy, akkor igen, ha az életet nem a vegetálás szinoním szavának tekinted. Nincs személyid=nem tudsz elhelyezkedni. A hajléktalanoknak nincs szükségük személyire:)
2008. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ellopott iratos válaszoló vagyok: a történetnek végül is jó vége lett, hiszen az eset után egy héttel felhívtak egy szupermarketből, hogy megtalálták a pénztárcámat a bolt előtt elhelyezett kukában. :) Így végül is nem kellett tovább szenvednem a hatóságokkal, de ez a hét örökké emlékezetes marad számomra.

Egy másik válaszolónak: Igen, a születési anyakönyvi kivonatom megvolt, be is mutattam az okmányirodában, de ott megmondták, hogy ha nincs bármilyen arcképes igazolványom, nem tudnak kiállítani új személyi igazolványt. Erre állítól ag azért van szükég hogy a visszaéléseket elkerüljék. Nem értették meg, hogy én nem visszaélni, hanem pusztán élni szeretnék az irataimmal...

2008. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
89%
Nekem is eltűnt minden cuccom. Ennek ellenére nálam nem volt semmi galiba. A bankkártyámat letiltattam telefonon. Utána bejelentettem az ügyet a rendőrségen. Simán csináltak személyit is + mindent.
2008. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
az elsö hozzászólónak üzenem, hogy ha sétálsz az utcán akkor nem kötelelző magadnál tartani! Ezért nem büntethet meg senki!
2008. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó válaszoló: hülyeséget beszélsz. Szerinted miért pattant ki a Zsanett-ügy? A lányt megállították, igazoltatták, és miután nem voltak nála az iratai... Tudjuk, mi történt.

A BTK szerint 20.000 forintig terjedő bírságot lehet kiszabni arra, aki nem tudja felmutatni igazoltatáskor a személyi igazolványát!

2008. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha érvényes az útleveled, akkor az is jó személyi helyett, én két évig azzal mászkálam, amikor elhagytam a személyim. És az útlevélben az volt a poén hogy lakcímkártya nélkül is érvényes, így a BKV ellenőröknek sem volt mit a büntetésre írni (illetve mindig kamu címet mondtam). Ha rendőr igazoltat, akkor is teljesen érvényes.
2008. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!