Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez igaz? (Kérdésed túl rövid,...

Ez igaz? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom hol, de a neten olvastam, hogy a Trianoni békeszerződés 50 évre szólt. Ez igaz? Ha igen, akkor hogyhogy nem kaptuk vissza az elveszett területeinket 1970-ben?

(Bocsánat ha rossz a kategória, de nem tudtam, hogy ez a témakör hova illik.)


2013. jan. 7. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Úgytudom nem kértük. Hivatkozván hogy nem akarjuk elszakítani Romániától erdélyt. Mivel már belenöttek az ottani dolgokba.
2013. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj értem. Köszönöm ment a zöld
2013. jan. 7. 19:48
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, milyen időtartamra szólt a trianoni békeszerződés, de bizony 1970-ben már nagyon nem volt érvényes. A békeszerződés több pontját is felmondtuk a II. világháború előtt, aztán 1947-ben a párizsi békeszerződések rendezték újra a helyzetet itt, a mi vidékünkön. 1970-ben már ezek voltak érvényesek, tehát nem kérhettük volna vissza az erdélyi területeket a trianoni békeszerződés feltételeire hivatkozva.
2013. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
nem tudom hogy igaz-e ez a sokat hangoztatott 50 év, de 1970-re már rég a II. VH-t lezáró békerendszer volt érvényben.
2013. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Trianon szerződés nem is élt 50 évet. A II.vh után a párizsi békeszerződés lépett a helyébe.
2013. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor csak az az oka annak, hogy nem kaptuk vissza a területeket, mert már a többi ország (és az ott élő emberek) "megszokták" a helyzetet?
2013. jan. 7. 20:01
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem kérdező, nem az az oka, hanem az, hogy a párizsi békeszerződés megerősítette a trianoni határokat.
2013. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj értem.:) köszönöm szépen. Egyébként mindenkinek ment a zöld. Bocsánat a tudatlanságomért, a saját országom és nem tudom az ilyet, épp ma tanultuk az iskolában a 2. vh-s dolgokat, onnan jutott ez az eszembe, hogy régebben olvastam valami ilyesmit. :) köszönöm még egyszer
2013. jan. 7. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted - gondolkodj józanul - köthetnek olyan szerződést, amiben területrendezés szerepel, és azt időkorláthoz kötik?

Szerinted ennyire hülyék voltak a nagyhatalmak? Mi lett volna ennek az értelme, gondolkozz már. Itt nem megszállásról volt szó (ami mondjuk gazdasági jóvátételként mondjuk "zálog" lett volna) hanem azokat a területeket elcsatolták. Szerinted akartatak volna a nagyhatalmak maguknak egy válságot és egy konfliktushelyzetet kreálni (így is sikerült, bár pont az ellenkezőjét akarták) azzal, hogy majd 1970-ben bekopogtatnak a román parlamentben és mondják, hogy Mr. Ceaucescu (akiről persze azt sem tudták hogy létezett) , lejárt az 50 év, kérjük 3 hónapon belül ürítse már ki a szerződésben szereplő területeket, és adja vissza a magyaroknak azt a 100 000 km2-t. Te ezt eltudod képzelni, vagy bárki? :)

2013. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak én ebbe nem gondoltam bele. Hogy így leírtad már világos a dolog, köszönöm szépen. Ment a zöld :)
2013. jan. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!