Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kommunizmusban nincsenek...

A kommunizmusban nincsenek nemzetek, országok, hanem az emberi faj képvisel egy "nemzetet"?

Figyelt kérdés
Elnézést,ha hülyén fogalmaztam meg,ha nem értitek,nyugodtan szóljatok!

2013. jan. 24. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
csak nem faji alapon, hanem munkási alapon játszódik a történet
2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Tulajdonképpen ez az egész lényege, ugyanakkor ezt már én is, aki hiszek a kommunizmusban (ha utána olvasol, egy gyönyörű eszme, csak szegény bolondok kihagyták belőle az emberi mohóságot, hülyeséget, stb.) elvetem, mivel a nemzeteket nem lehet eltörölni ennyi év után. A kultúrákat, stb, de a lényeg az lenne, hogy minden ember képes egymásmellett élni minden probléma nélkül, mert intelligens és elfogadja a másikat, és a közösből (minden közös, ez fontos) csak annyit vesz, amennyire éppen szüksége van...

F17

2013. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"csak nem faji alapon, hanem munkási alapon játszódik a történet"

Nincsenek kasztok, rasszok, osztályok. Osztály nélküli, teljesen egyenlő társadalom van!!

Egyébként az egész lényege az individualizmus elvetése, és ez helyes... csak megvalósíthatatlan

2. válaszoló voltam

2013. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És még megjegyezném, a világon sehol sem volt, sehol sincs, és szerintem nem is lesz (egy jó ideig) kommunizmus... Csak elfajzásai, még a szocializmusnak is csak elfajzásai...
2013. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, kb. erről van szó. Jefremov is ilyen utopisztikus világról ír (pl. Az Androméda-köd, A Kígyó szíve c. regényeiben). Egy az egész emberiség, nincs háború, stb. Csak hát ez sci-fi kategória.
2013. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A komcsi az tetű lenne,ha lenne.De Kinek a bőrén?
2013. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kommunizmus lényege a kommuna, a csoport, ebből van a neve is. A fő ideológia az, hogy elveti a magántulajdont, a tőkét és az ehhez kapcsolódó magánérdeket, mindezeket a csoportos érdekeknek rendeli alá, értsd a tulajdon közös, a társadalom fenntartásához és fejlődéséhez mindenki a képességei szerint járul hozzá, a javakból mindenki szükségletei szerint részesül. Ennyi. Emberidegen, utópisztikus gondolat. Nem keverendő a szocializmussal.
2019. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!