Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az oktatási rendszer megszegi...

Az oktatási rendszer megszegi a személyes szabadság jogait?

Figyelt kérdés

Általános ,és középiskolákra értem például ,hogy : Nem engedik ki ,a tanulót az iskolából csak tanítás után,nem engedik ki wc.-re órán stb... értem ,hogy mindenek van egy rendje ...

oké ,hogy van házirend(Ha védi egyáltalán jogszabály)


A személyes szabadság az ember életét végigkísérő, állandó eleme az emberi létezésnek, a cselekvések, választások, tevékenységek során manifesztálódik. Így beszélhetünk

tartózkodási hely

lakóhely

foglalkozás

hivatás

oktatás

gondolatközlés

bírálat

véleménynyilvánítás

szabad mozgás

szexuális élet

szabadságáról, szabad alakításának jogáról.


Szóval lényegében az érdekelne ,hogy-hogy van ez ?!



2013. febr. 2. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem akadályozza meg a tanulót, hogy fogja magát és kimenjen az óra közepén... csak számolnia kell a következményekkel.


De ez így van egy munkahelyen is. Nem értem, hogy ebben mi a probléma.

2013. febr. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 lindmayer ***** válasza:

próbálj meg egy gyártósor mellől elmenni wc-re amikor a kedved tartja

ígérem neked, többet nem is kell visszamenned

na ez a személyes jogok megsértése, az iskolában csak egy eknye-bejnyét kapsz

2013. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendkívül egyszerű, egyensúlynak hívják. Minél több személyes szabadságra van igényed, annál több önfegyelem, felelősség kívántatik meg érte cserébe.

A pici gyerek személyes szabadságát azért korlátozzák a járókába tétellel, mert nincs elegendő önfegyelme és csak úgy kimászna a hatodik emeleti ablakon. De nem tud repülni és ezt még nem tudja.

Az általános iskolai tevékenység normális elvégzésének vannak objektív feltételei. Például, ha a gyerekek jönnek-mennek, beszélgetnek, mert az jobb, nem lehet olvasás és írásórát tartani. Ezért korlátozzák a gyerekeket, amíg meg nem tanulják, hogy maguktól nyugton maradjanak.

Oda mehetsz, ahová akarsz. De ha leesel, elgázolnak, agyonvernek, mert nem tudtad, hogy azt mégse kellett volna, akkor a saját érdekedben korlátoznak. Hogy megtanuld és felelősséget vállalj.

A szexuális életedbe senki sem szól bele (ha már képes vagy rá). De azt tudnod kell, hogy ha fogalmad sincs a gyerek fogantatásának, születésének körülményeiről, attól még neked kell ellátnod, ha megszületett. Ha nem teszed, megbüntetnek, mert nem vállaltál felelősséget a tetteidért.

Valahogy így megy ez. Röviden: bármit megtehetsz, de ha olyan teszel, amit mástól nem fogadnál el magadra nézve, szembesülni fogsz azzal, hogy más se fogadja el tőled. És kényszerít rá, hogy ne tedd. Ez nem a szabadságmegsértése, hanem az élet feltétele.

2013. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló !

Korrekt válasz volt :)

Csak akkor sem értem ,hogy akkor most az iskolának ez a nem mehetsz ki a tanítási idő alatt(Szünetbe) sem az iskola elé ,hogy ez akkor most hogyvan

2013. febr. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!