Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik azt mondják, hogy a...

Akik azt mondják, hogy a cigányok utálata az előítélet, amit már kiskorunkban belénknevelt a társadalamon, annak volt már bármilyen konfliktusa cigánnyal?

Figyelt kérdés

Nem csak ezen az oldalon, hanem mindenhol mindenki szidja a másikat. Sokan azt mondják, hogy az emberek azért nem kedvelik a romákat, mert előítéletesek.

Én eddig nagyon sokkal találkoztam, de a többség pont olyan volt, akik miatt nem szeretik őket. Volt köztük barátom is, akik tulajdonképpen rendesek voltak, még tanultak is, és nem kötözködtek fűvel, fával, nem loptak. De voltak olyanok is, akik leköpték azt, aki nem adta oda nekik valami személyes tulajdonát (iskola), meg olyat is ismertem, aki külsőleg rendesnek tűnt, csak folyton mindenkitől kölcsönkért, aztán meg nem adta meg. Hogy ki ne felejtsem azokat a 16 éves nyolcadikosokat, akik megverték a negyedikeseket, és elloptak tőlük egy csomó mindent. Vagy a kerékpártolvajok a városban. Ezek tapasztalatok. Akkor én most rasszista lennék? Nekem tök mindegy, milyen színű vagy származású valaki, engem az zavar, ha viselkedni képtelen. Csak éppen tíz lopós gyerekből egy volt nem roma származású, és az is visszaadta az ellopott labdát, miután az anyja megtudta.

Én nem kötözködni akarok, csak keresem a választ a miértekre.

És az is miért van, hogy sokan nyomban a tolvajt kezdik el védeni, egyből a tolvajnak vannak jogai, az meg, akit megloptak, magasra le van ejtve?


2013. febr. 5. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
személyes és másik által beszámolt, látott is. tőlem is el akarták rabolni régen a telefonomat, egy hete pedig az autómat törték fel. Ja és a biciklimet is lopták el már.
2013. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "előítélet" nem alaptalan. Nekem az első élményem egy cigány testvárpár volt, akivel egy suliba jártam. Büdösek voltak és koszosak, pont olyanok, mint amilyennek a cigányokat jellemezni szokták. Elvégeztek kb. 2 osztályt, utána nem láttuk őket többet. Ja, de mégis, pár évvel később, kb. 14 évesen nagy hassal. Azóta már lehet vagy 20 gyerekük. Később cigányok lopták el a telefonomat, és többször is inzultáltak. Én rühellem őket, nem vagyok Teréz anya.
2013. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki tudja,hogy milyenek a cigányok.1000 ből 3-4 ben lehet megbízni kb.
2013. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Csak a buta ballibek , libsik mondják ezt meg hogy a bőrszíín miatt....persze.


A kínaiak sincsenek utálva , mivel civilizáltan viselkednek , nem bűnöznek.


Nem vagy rasszista.

A cigányokat utálni nem rasszizmus hanem tapasztalat.

2013. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik a pofonról akkor hiszik el, hogy létezik, ha kaptak már egyet. És vannak, akik tudják azt is, miért létezik, pedig még nem kaptak.

Vannak, akik a mocsok létezésében kételkednek, amíg bele nem lökik őket. És vannak,akik azt is tudják, hogyan keletkezik, pedig még nem látták.

Vannak, akik abban a két másodpercben tudják meg, milyen a frontális ütközés, amikor megtörtént, és a halálig még van két másodpercük. Vannak, akik tudják, milyen feltételek mellett meg sem történt volna.

A kétféle ember között az a különbség, hogy az egyik a probléma alanyát akarja megszüntetni, a másik pedig a bekövetkezésének okát. Az egyik azért megszüntetni akar, mert összesen ennyi ötlete van a kezelésére. A másik azért az okot akarja megszüntetni, mert ismeri a működési mechanizmust, tudja mit kell tenni, hogy a probléma ne tudjon bekövetkezni.

A sajnálatos az, hogy a gyakorlati megoldáshoz mindkettőnek szüksége van a másikra. Ehhez meg kellene beszélni a teendőket. De az csak akkor megy, ha mindkettő elhiszi és akarja is azt.


Vannak, akik ne hiszik el, hogy egy ember lehet jó, akkor se, ha találkoznak ilyennel. És vannak, akik tudják mitől jó, vagy rossz egy ember, pedig még ők sem találkoztak vele.

Az ellentmondás feloldása itt is csak az előbbi módszerrel lehetséges. Ilyen a világ.


Persze vannak, akik szeretnék elhitetni, hogy az első három példát csak az első módszerrel lehet kezelni. Ehhez első típusú emberre van szükségük, ennek a feltételeit igyekeznek megteremteni. A második típusú az ő számukra rendkívül veszélyes, mert azt is tudja, hogyan kell megszüntetni ezek működésének feltételeit. A kellemetlen az, hogy a kivitelezéshez a fent vázolt együttműködésre van szükség.

2013. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 bumbi02 ***** válasza:
0%

Csak azt nem értem, ha 10 romából 8 olyan amilyen, miért utáljuk egyből a maradék 2-őt is? Ez nem előítélet, ez rasszizmus.


És azt se értem, minek teszitek fel a kérdést - napokba volt már egy hasonló - , ha utána a kaptok olyan választ,amire nem számítotok. Hogy igen volt velük konfliktusom. Fenyegettek meg fényes nappal, az utcán azzal, hogy megkéselnek ha nem adom oda a pénzem. Ettől még nem fogom utálni a cigányokat, csak azt a 90% -ot aki rablógyilkos, és megérdemli az utálatot. De én azért utálom őket mert olyan amilyenek, nem pedig azért mert cigányok.

2013. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

"Ez nem előítélet, ez rasszizmus. "


A cigányság mióta rassz, te félművel idióta?

2013. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bumbi02 ***** válasza:
44%

Nos, te teljesen művelt.


A rasszizmus nem rasszok szerint különböztet meg, hanem külső jegyek alapján (eltérő bőrszín például). Kicsit utánaolvasol, és menni fog nyugi:) Csak addig ne oktass másokat. Nincsenek emberfajok, rasszok.

2013. febr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Én azt szoktam mondani, hogy minden tapasztalat előítéletté válik, de az értelmes ember állandóan kész arra, hogy felülvizsgálja az előítéletét újabb tapasztalatok hatására. Konstruktív előítéletnek tartom azt, ha pusztán tanulok a tapasztalataimból.


Fel lehet tenni a kérdést, miért kéne felülvizsgálni valaha, ha a cigányok túlnyomó többség visszaigazolja ezt..


És meg lehet kérdezni azt is, vajon tényleg a cigányokkal van-e baj, ha a hasonló életkörülmények között élő nem cigányok pontosan ugyanúgy viselkednek, ellenben azok a cigányok, akik kitörtek abból az állapotból, nem...


És vissza lehet kérdezni, vajon miért pont a cigányok élnek olyan körülmények között? Erre kétféle válasz van: vagy ők a hibásak, vagy mások, amiért ilyen helyzetbe kényszerítik őket. És ez egy tyúk-tojás dilemma.


Személyes véleményem szerint az előítélettel nincs baj, de ha úgy érzékelteted ezt egy cigánnyal, hogy ő rád semmilyen veszélyt nem tud jelenteni éppen, ha akar sem, akkor az már egészségtelen.


Továbbá: az sem egészséges előítélet, ha általánosságban utálom őket. Ha azt tapasztalom, hogy bántani szoktak, kialakul bennem az az előítélet, hogy óvakodnom kell, ez így konstruktív. Az utálat viszont soha nem konstruktív.

2013. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a cigányság (al)rassz. mint ahogy az europidon belül is van százféle.
2013. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!