Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarokról miért szabad...

A magyarokról miért szabad sztereotípiákat terjeszteni?

Figyelt kérdés

Bár mostanában vannak reakciók a magyarellenességre, itt beszélhetünk főként - az általam megvetett - kuruc.info-ról, ami sokszor még túlzásokba is esik, bolhából csinál elefántot. De alapvetően a magyarokat nyugodtan lehet kritizálni sőt akár szidni, kigúnyolni is, emellett széles körben elterjedtek a magyar sztereotípiák. Ehhez hozzátartozik, hogy "magyarok" is szidni tudják a saját hovatartozásukat, ami szerintem külön misét érdemelne, meg az is, hogy aki állandóan sír, hogy milyen sz*r országba született, meg milyen sz*rok a magyarok, az mennyire tekinthető magyarnak.


Mindezek mellett pedig ha valaki véletlen szól egy rossz szót valamely más népről, kisebbségről (példát nem is merek mondani), vagy esetleg kritizálni mer bizonyos csoportokat, akkor egyből rasszistanáczifasisztaneohorthystaemberilényeketdunábalőnigázkamrábaküldeniakaró lesz. Ez egy picit hipokrita hozzáállás, édeseim, nem gondoljátok?



2012. jún. 22. 09:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Ez így van ahogy írod, de emögött az áll, h meg kell nézni kikre is jellemző ez a hozzáállás.

Bumbi, Sz1u meg a többi "pártatlan" megmondó emberre, ők meg köztudottan nem magyar emberek, legalábbis max papíron, szerintem hamarabb bővítik a zsidó vagy roma tábort.

Bár Bumbi inkább roma, egy múltkori beszélgetésünk alkalmával eléggé levehető volt, h a higiénia messze áll tőle.

2012. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztereotípiákat minden népről terjesztenek, miért épp a magyarokról ne terjesztenének? Nem zavar, ha azt terjesztik, hogy csikós meg gulasch, de az nagyon, ha külföldön kiírják egy boltba magyarul, hogy "ne lopj!" Magyar vagyok, ráadásul nem cigány, nem zsidó, nem színesbőrű, de azt határozottan vallom, hogy minden népnek csak akkor szabad egy rossz szót is szólnia egy másik népre, ha előbb a saját portáján kisöpört és a saját nemzetének hibáját felismeri, szóvá teszi, tesz ellene! Akkor lehet majd más népeknek is "beszólogatni", ha már van erre valami erkölcsi alapunk.
2012. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy más népekről nem terjesztenek sztereotípiákat, csak azt, hogy a magyarok szidása az széles körben elfogadott, tűrendő. De vehetjük példának azt a gusztustalan, humortalan, magyargyalázó "Hungarikum" c. rajzfilmet a romániai Cool TV-ből, az árja Jáksó László szinkronhangjával, ott is ment a relativizálás.
2012. jún. 22. 09:57
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Amíg ilyen olvasott marad a kurucinfo, addig van alapja a kritikának.
2012. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"De vehetjük példának azt a gusztustalan, humortalan, magyargyalázó "Hungarikum" c. rajzfilmet"


Menj már az tök jó volt :D Nem tudom miért kell mindent ilyen komolyan venni, nem minden készül eleve politikai tartalommal, semmi magyargyalázás nincs benne szerintem, sőt kifejezetten jó, hogy készülnek ilyen animációs filmek is a történelmünkről és a magyar kultúráról. Aki már elmúlt 18 annak is el kell valahogy adni a magyarságot - ez meg Magyar Népmesék és tankönyvek segítségével ebben a korban már aligha menne. Minden népnek tudnia kell bírálnia önmagát és tudnia kell, min kell nevetni, szomorkodni vagy tisztelegni.

S hogy a kérdésre is válaszoljak, a magyarokról miért szabad sztereotípiákat terjeszteni? Azért, mert szólásszabadság van, mindenki azt terjeszt amit akar - van aki hitgyülis Bibliát osztogat, van aki reklámújságokat, van aki meg sztereotípiákat a magyarokról. Nem egy nyilas rendszerben élünk, ahol a magyar felsőbbrendű fajnak van kikiáltva és csak dicsőíteni lehet - ha akarod csinálhatod persze, de ugyanúgy megfogalmazhat kritikát is aki akar. Sztereotípiákat pedig általában azokról terjesztenek, akikről alappal lehet terjeszteni. Sok magyar ment ki külföldre dolgozni az elmúlt évtizedekben és hát...elég sok helyen csak a szerb/román/török vendégmunkásokkal tudták őket egy lapon említeni. De mint tudjuk a cigányokról sem azért van annyi sztereotípia, mert olyan szorgos, dolgos, rendes nép lennének.

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Oké, nem is jogilag kérdőjelezem meg, hanem az emberek hozzáállását tartom visszásnak. Pl. a négerekről azt tudni lehet, hogy harminc centis farkuk van és jó a ritmus érzékük, de aki azt mondja, hogy az USA-ban tízszer akkora az esélye annak, hogy fekete az elkövető mint fehér, vagy, hogy mennyivel alacsonyabb az intelligencia szintjük, az egyből rasszista. Szerintem ez picit álszent attitűd.


A magyargyalázó rajzfilmmel kapcsolatban, úgy tűnik, nem értünk egyet. Oké, a fiatalok számára úgy kell átadni a tudást, hogy meg is értsék (tudom, mivel én is fiatal vagyok), de azt ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ennek a sz*rságnak valóban van valami értéke? Először azt mondod, hogy nem kell komolyan venni, utána meg azzal állsz elő, hogy milyen jó, ismertető rajzfilm. Most úgy őszintén, ha mondjuk a zsidókról készült volna egy hasonló típusú rajzfilm szerinted azért nem sípoltak volna heteken keresztül?

2012. jún. 22. 11:59
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Tökéletesen egyetértek, kedves kérdező. Ezt úgy hívják, hogy kettős mérce, de addig, amíg - mint ahogy te magad is fogalmaztál - a magyar emberek is lenézően tekintenek az egész országra illetve nemzetre, addig semmi nem fog változni.
2012. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"USA-ban tízszer akkora az esélye annak, hogy fekete az elkövető mint fehér,"


Statisztikát tudnál erről mutatni ?


"vagy, hogy mennyivel alacsonyabb az intelligencia szintjük, az egyből rasszista"


A pontosság kedvvért egy rosszul(ha egyáltalán oktatott )

etióp kisgyerekkel aki soha büdös életben még csak tesztet sem látott kitöltenek egy IQ tesztet és meglepődnek hogy szar az eredmény ,az szerintem nem korrekt.


És bárkiről lehet magánbeszélgetésben sztereotípiákat terjeszteni, viszont nagy nyilvánosság előtt s nem fogja tolerálni többség akár a bantukat vagy a magyarokat szidod.


U.I nemcsak negatív sztereotípia létezik.

2012. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

Ha ha ha:D


Nem tudunk mutatni mivel tilos készíteni, persze ha gondolod készíthetünk, de gondolom akkor már nem is érdekli, nem kell, nehogy aztán valami turpisság kiderüljön igaz?

Nem is olyan rég készítettek itthon, 92% a romák javára.

Persze pont az ilyen statisztika követelők voltak a legjobban fellázdva.

2012. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2012. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!