Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért volt a kommunizmus...

Miért volt a kommunizmus idején az egyetem foxi-maxi? Honnan jött ez a név? A rajzfilmhez mi köze?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Nem volt foxi-maxi egyetem.
2013. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De volt foxi-maxi, mert sokan mondják a tv-ben!
2013. febr. 18. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Sokan mondták az EZO TV-be hogy a pénzenergia a 11.dimenzióból jön, akkor igaz ?:D
2013. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
marxista egyetem volt anno, innen van a foxi-maxi név. semmi köze a rajzfilmhez, illetve annyi, hogy ugyan úgy hívták a szlengben.
2013. febr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Komplikato ***** válasza:
83%

na jah, de a Marxista Egyetem sok esetben pár hónapos gyorstalpaló volt és valódi diplomát vagy tudást nem adott.


Jelzem most is van ilyen gyorstalpaló bizonyos szimpatizánsoknak, amivel sima érettségivel közép, diplomával felső vezetők elehetnek zéró tapasztalattal és tudással. Majd utókor ezt is elnevezi valahogy.

2013. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
valóban. de attól még így hívták.
2013. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

tessék, kikerestem nektek:

[link]

2013. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Marxista-Leninista Egyetem volt. A név meg onnan van, hogy kb annyira volt komoly egyetem, mint a Foxi-Maxi rajzfilm, ill hogy mindkettőnek ilyen dupla neve volt (kvázi szójáték).
2013. febr. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

A link nem egészen igaz.

A Marxista-Leninista egyetemet eredetileg azért hozták létre, mert voltak olyan beosztások, ahol követelmény volt a felsőfokú végzettség. Vállalati főkönyvelők, mérnökök stb., akik régen töltötték be ezt a tisztséget, és volt érettségijük. Ha elvégezték a kétéves tanfolyamot, akkor egyetemi végzettségnek felelt meg. A tananyag a politikai gazdaságtan rövidített változata, és párttörténet volt.

Később már ezeket a beosztásokat csak olyanok tölthették be, akiknek volt valódi diplomája.

Ezután ez az "egyetem" csak politikai végzettséget adott.

Már nem azok végezték el, akik "szabadságharcosok" voltak, vagy így akartak előbbre jutni a munkahelyükön. Hanem azok, akiknek a főnökeik javasolták. Természetesen nem lehetett nemet mondani.

Amikor én jártam, a csoportunkban vállalatigazgatók, kórházigazgató, főorvosok is voltak. Mindenki legalább középszintű vezető volt.

Senki nem önként ment, és nem is vette komolyan az egészet. Éppen ezért lett a köznyelvben Foxi-Maxi a neve.

2013. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!