Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretnétek kommunában élni?

Szeretnétek kommunában élni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 20:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
76%

"Ahol mindenki dolgozik, képességei szerint arányosan"


És ha valaki nem akar dolgozni, mert pl már korábban megérdemelte (pl egy 50 éves élsportoló, aki fiatal korát feláldozta a csúcsteljesítményért, amit a piac sok fizetéssel jutalmazott - Lásd Dzsudzák Balázs?)



"A gyerekeket korcsoportokban nevelik."


Mint most az óvoda, iskola? Együtt? És ha a szülő együtt szeretne lenni a gyerekével (ahelyett, hogy a képességeihez mérten dolgozzon?)



"Mindenki közösen étkezik, a családoknak külön, egyforma háza van."


És ha nem akarok együtt enni? És ha kék házat szeretnék, nem zöldet? És nagyobbat! És cserébe hajlandó vagyok többet dolgozni. Vagy kisebbet és akkor nem kell annyit dolgoznom.



"Művészettel, sporttal foglalkoznak szabadidejükben."


Én inkább játszanék vagy szexelnék.



"Nincs vallás, csak logika és igazságszeretet."


Eddig logikát nem találtam abban amit írsz, sem igazságot Mi az igazságos abban, hogy dolgoznom kell, ha nem akarok, hogy akkor is kell ha korábban sokkal többet dolgoztam mint más, és miért igazságos hogy nem lehet akkora és olyan házam amilyet akarok és fenn tudok tartani? Vallásnak még csakcsak elmenne..



"Természetesen vegetáriánusok."


Azt hittem az a természetes, hogy ami fogyasztható és finom, azt megehetem. Pl a rántott húst.



"Egyfajta ideális világ."


Ez inkább szívatás a köbön, motivációgyilkos lét.



Ezt gondolom róla.

2013. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Ellenben, ha most hirtelen bevezetnének a fizetős oktatást (általános iskolától), a családi pótlékot és az "ingyenes" egészségügyet befagyasztanák kíváncsi vagyok ki mit csinálna.
2013. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Ahol mindenki dolgozik, képességei szerint arányosan, érdemtelen előmenetelek nélkül, jogtalan tisztelet vagy lenézés nélkül. A gyerekeket korcsoportokban nevelik. Mindenki közösen étkezik, a családoknak külön, egyforma háza van. Művészettel, sporttal foglalkoznak szabadidejükben. Nincs vallás, csak logika és igazságszeretet. Természetesen vegetáriánusok. Egyfajta ideális világ. "


Ha ideális világ, akkor lényegében ezt nem is lehetne kivitelezni, nem? Na de azért lássuk...


"Ahol mindenki dolgozik, képességei szerint arányosan, érdemtelen előmenetelek nélkül, jogtalan tisztelet vagy lenézés nélkül."


Egy marha rövid ideig ez még működhetne is, de aztán elkerülhetetlenek lennének a hatalmi harcok, bizalmi megingások, amik végül belső konfliktushoz vezetnek. Valamint ha nincs tisztelet, meg ilyesmik, ki legyen a vezető? Ki határozza meg, hogy ki mit és mennyi ideig dolgozzon?


"A gyerekeket korcsoportokban nevelik."

Okééé, hát szerintem nagyjából ez megvalósult már. Nem?


"Mindenki közösen étkezik, a családoknak külön, egyforma háza van."


Nekem ez túl rideg. Az egyéni, individuális ízlést miért kéne kiirtani? És mi van akkor, ha valakinek ételallergiája van? Vagy akkor a kommuna külön bánásmódban részesíti, vagy kitagadja...


"Művészettel, sporttal foglalkoznak szabadidejükben."

Oké, ezt el tudom fogadni, bár nem úgy, hogy szankcionálva van, és aki nem foglalkozik művészettel, sporttal szabadidejében legalább 2 órát, azt megbüntetjük.


"Nincs vallás, csak logika és igazságszeretet."

Még ezzel se lenne bajom, mert én se vagyok nagy vallásszerető. De az igazságszeretetnél szerintem pontatlanul fogalmaztál. Ezalatt mit értesz? Mi van akkor, ha 2 egyénnek más-más "igazsága" van? Vagy esetleg ha a kommuna 2 részre oszlik, és mindkettő a saját igazságát hirdeti? Ezt hogy lehetne áthidalni?


"Természetesen vegetáriánusok."

Miért??? Ez mennyiben segíti elő a világ ideális voltát? Mi történik, ha beüt egy hideg tél, és nyárra nem lesz semmi zöldség? Vagy mi van, ha elromlik a talaj és nem alkalmas zöldségtermelésre?



Röviden tömören tehát amit leírtál, az körülbelül egy kártyavárhoz hasonlítható. Szép, és látványos, de a legkisebb érintéstől összedőlhet az egész.

2013. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Az igazságszeretet úgy gondolom annyit jelent, hogy az igaz, ami érdekektől függetlenül csak a logika alapján létezik.


Azért kell vegetáriánusnak lenni, mert szerintem az is egy alapigazság, hogy nem gyilkolhatunk halomra állatokat csak azért, hogy megehessük őket, amikor tudjuk, hogy betegek is leszünk tőle! (Szív- és érrendszeri betegségek, emésztőrendszeri betegségek, elhízás, köszvény, mozgásszervi betegségek.......)

2013. márc. 3. 19:42
 25/38 anonim ***** válasza:

"Az igazságszeretet úgy gondolom annyit jelent, hogy az igaz, ami érdekektől függetlenül csak a logika alapján létezik."


Na ilyen nem nagyon van. Mert vélemények vannak, illetve érdekek amik ütköznek. Egyik embernek ez "logikus" a másiknak meg lehet hogy az ellentéte.



"Azért kell vegetáriánusnak lenni, mert szerintem az is egy alapigazság, hogy nem gyilkolhatunk halomra állatokat csak azért, hogy megehessük őket"


Pont ez is egy olyan eset, hogy másnak ebben a kérdésben más a logikus. Te magad mondtad ki, hogy "szerintem".

Például az állat érdekei fontosabbak az enyémnél? Én szeretnék húst enni, akár olyan áron is, hogy legyilkoljuk őket.



"amikor tudjuk, hogy betegek is leszünk tőle! (Szív- és érrendszeri betegségek, emésztőrendszeri betegségek, elhízás, köszvény, mozgásszervi betegségek......)"


Ami vagy igaz vagy nem. Tévedtek már nagyobbat is az orvosok. Az egyik orvos azt mondja a tej erő egészség, a másik szerint méreg. Hasonlóan vagyunk a hússal is.

Ráadásul ezek a hatások hosszú távon keletkeznek vagy észlelhetők (nem lesz holnap koszorúered ha ma megeszel egy húst), míg a hús előnyei (pl hogy nem leszel éhes evés után vagy a finom őzgerinc-íz) pedig azonnal.


Számomra pont az a logikus, hogy együnk húst! (Pedig volt már vegetáriánus barátnőm és jártam is olyan társaságba, ahol kb egyharmad nem evett húst.)

2013. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Ezért lenne nehéz létrehozni azt a bizonyos "kommunát"!!! :)
2013. márc. 3. 20:14
 27/38 anonim ***** válasza:

"Azért kell vegetáriánusnak lenni, mert szerintem az is egy alapigazság, hogy nem gyilkolhatunk halomra állatokat csak azért, hogy megehessük őket, amikor tudjuk, hogy betegek is leszünk tőle! (Szív- és érrendszeri betegségek, emésztőrendszeri betegségek, elhízás, köszvény, mozgásszervi betegségek......)"


Ezek csak hosszú távú kockázatai a húsfogyasztásnak, és szerintem csak akkor kell ilyenekkel számolni, ha mértéktelen húsfogyasztásba kezdünk. De ez a "betegek is lehetünk tőle" érv eléggé gyenge talajon áll. A víztől is meghalhatunk, ha sokat iszunk belőle (!), azt mégsem tiltanád be. A mértékletesség a legfontosabb.


Plusz ki garantálja azt, hogy a permetezett, esetleg műtrágyázott zöldség nem tartalmaz valamiféle veszélyes vegyszert?

2013. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Egy garancia van: előbb-útóbb úgyis mindenki meg fog halni valahogy, ez az élet rendje. Addig amíg élünk próbáljunk meg minnél kevesebb kárt okozni!
2013. márc. 4. 11:07
 29/38 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy logika alapján?

Sokféle logika van.

2013. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Logika = a természet szabályai szerint.


(Nem ember alkotta szabályok.)

2013. márc. 5. 05:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!