Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miben szoktak csalódni az...

Miben szoktak csalódni az emberek akik jobb megélhetés céljából kimennek külföldre élni, dolgozni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csalódni? Talán abban, hogy azt hiszik, ott "kolbászból van a kerítés". Hogy pikk-pakk elhelyezkednek, akár nyelvtudás nélkül is, és akkor majd övék lesz Dagobert bácsi minden aranya. Hogy ott bizony dolgozni kell, kemény kapitalizmus van, és nem lehet elmismásolni a dolgokat. Hogy sok esetben csak a bevándorlót látják bennük az ottaniak, és úgy is kezelik őket. Hogy ha esetleg sikerül is anyagilag megkapaszkodni, a külföldiek között az élet nem olyan, mint itthon, és hiányozni fog a magyar szó, a túró meg a töltött káposzta.
2012. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ismerek egy tanárnőt, most egy New Yorki egyetemen tanít. Ő például a szilvapálinkáért sír mindig.
2012. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem hianyzik semmi.Az USA-ban elek , ezen a kornyeken sok a magyar , naponta hallok magyar szot,beszelek magyarokkal , és a magyar eteleket is eltudom kesziteni mivel van itt 2 magyar bolt is , tudok turorudit venni.


Nekem egyedul a csaladom hianyzik Magyarorszagrol.

2012. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki csalódik, annak a nagy része nyelvtudás, szakma nélkül jön külföldre és azt hiszik, hogy idekinn kevés munkával is gazdagok lesznek. Aki reális célokkal, felkészülten érkezik, megfelelő nyelvismerettel, szakmával, szaktudással, az kevesebb eséllyel csalódik.
2012. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!