Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szabadkőművesek miért adják...

A szabadkőművesek miért adják tudtunkra a dolgokat amit titkolni akarnak?

Figyelt kérdés
a filmek tele vannak legalább is sok film tele van szabadkőműves jelképekkel, plussz valóságos dolgokkal és olyan dolgokkal is amit el akarnak titkolni még is a filmekben benne vannak ezek a dolgok. szeretem a filmeket sok filmet nézek de miután a neten rengeteg a szabadkőművesek elleni/leleplező videót láttam így észreveszek sok rejtett dolgot.
2013. febr. 24. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
NEM a szabadkőmüvesek adják tudtodra, hanem a filmek rendezői! Nem kell mindent elhinni, amit a filmekben látsz.
2013. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A filmek nem feltétlenül a valóságot tartalmazzák, nem is ez a céljuk. Onnan vett információkat kész tényként használni értelmetlenség.


Semmi közöd ahhoz, hogy valakinek milyen titka van mindaddig, míg igazolni nem tudod, hogy az ellened irányul és neked tényleges károkat okoz.

2013. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan kérdés, amin sok összeesküvés-elmélet hívő elgondolkodhatna, a kontextus megfelelő megváltoztatásával :D
2013. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bizonyíték arra, hogy a "szabadkőműves jelképek" valójában mára a popkultúra része lett, a jelképek jelentős részének köze sincs a szabadkőműveseknek. Olyan ez, mintha a Louvre előtti üvegpiramisból azt a következtetést vonnád le, hogy az egyiptomiak uralkodnak a franciák felett.
2013. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

"Ez a bizonyíték arra, hogy a "szabadkőműves jelképek" valójában mára a popkultúra része lett"


Jaja, honnan tudod, hogy egyáltalán azoknak a "jelképeknek" bármiféle jelentése is van?

Mert egy másik videóban azt mondták? Ugyan már. :)

2013. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Jaja, honnan tudod, hogy egyáltalán azoknak a "jelképeknek" bármiféle jelentése is van?

Mert egy másik videóban azt mondták? Ugyan már. :)"


Hol mondtam, hogy jelentésük van? Én azt mondtam, hogy a popkultúrában megjelenő jelképek egy részét a szabadkőművesekhez kötik. Arról, hogy ezeknek köze van-e a szabadkőműveseknek nem nyilatkoztam semmit. Például ezen jelképek nagy része egyszerűen a "Nemzet aranya" című filmhez köthető, nem a szabadkőművesekhez.


Javaslom, hogy kicsit gyakorold a szövegértést :D

2013. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Te nem is, de a kérdező igen.

Valóban az idézet így kicsit félrevezető volt, de neki címeztem a mondatot.

2013. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. :) Az is vicces amúgy, hogy a világ egyik "legtitkosabb összeesküvéséről" kb. mindenki tud, a segédmunkástól a diplomás orvosprofesszorig, és persze mindenkinek határozott véleménye is van a dologról.
2013. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyen tisztázhatnák magukat a szabadkőművesek, ha nyilvánosságra hoznák a páholyok tagjainak névsorát és minden rendezvényük nyilvános lenne + feltennék a netre az összejöveteleik videofelvételét.


Legyen 100% transzparens a működésük.


Akinek tiszta a szándéka, nincs titkolnivalója.

2013. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Komplikato ***** válasza:

5-ös nem idióta összeesküvés videókat néz a jóember, hanem a szimbológiát tanulmányozza, mondjuk van egy "ismeretlen" Umberto Eco a témában és sokan mások, akkor lehet érti is a jelképeket vagy azok kialakulását, nem?


9-es marhaság szerintem. Az, hogy miket akarnak és kiket támogatnak, nem volt igazán titok soha. A tagság nem nyilvános okának meg bizonyára köze van azon aprósághoz, hogy a történelemben időről időre egyesek ki akarták irtani őket, úgy jártak volna mint a templomosok ...

2013. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!