Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért háborodik fel a legtöbb...

Miért háborodik fel a legtöbb ember, ha Észak-Korea megvédi magát és érdekeit?

Figyelt kérdés
A múltkor is egy provokáció miatt nyitottak tüzet,mégis rájuk haragudtak a külföldiek,nem a provokátorokra.

2013. márc. 6. 20:12
1 2
 1/18 Vadkan01 ***** válasza:
50%
Mert ő az ellenség.
2013. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem Irán a főellenség,de azokra mostanában mintha nem haragudnának annyira.Egy ideje Szíria is rossz amúgy.
2013. márc. 6. 20:25
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

Kerdezo, ami EK-t illeti, tevedsz. Szerinted kik voltak azok, akik EK-t provokaltak?

Ami pedig Sziriat illeti: MAMA a szir felkelok 20 ENSZ megfigyelot raboltak el - semmi logikus ok nincs az emberrablasra.

2013. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Haragudtak? Hány éves vagy kérdező? 10?


Külpolitikában csak hatalmi érdekek vannak.

2013. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A déliek szándékosan egy olyan szigeten tartottak hadgyakorlatot,ami vitatott hovatartozású,az északiak szerint pedig néhány lövedékük északi vizekre hullott.A helyszín választás miatt is provokációnak tűnik,miért nem lehetett saját területükön gyakorlatozni? Pl.Ha én tudom,hogy a szomszédom nem szereti ha a feljárójára parkolok,és máshol is van hely,az provokációként értelmezhető. Nem csoda ha Szíria most nyugat ellenes,hiszen hetek óta kígyót-békát mondanak rá a nyugati médiában,egyesek szerint küszöbön áll ellene egy nyugati-izraeli támadás.Ennek fényében nem csoda ha ellenségesek.Nem ők kezdték.Még az is lehet,hogy ez egy ál elrablási akció,nem lepődnék meg rajta,láttunk már hasonlókat.
2013. márc. 6. 20:42
 6/18 A kérdező kommentje:
4 Rendben,de akkor miért nem mondják ki nyíltan miért akarnak itt vagy ott háborút kezdeni? Bázisokért,olajért,felvásárló piacért,bábkormány odaültetéséért,fogysztói társadalom bevezetéséért stb.Ilyesmikről soha nincs szó,csak a diktátorok,elnyomás stb.Mikor Milosevics diktátor volt egy időben semmi miatt nem szóltak rá,aztán egyszer csak rossz diktátor lett,holott ő maga és politikája nem sokat változott.Szaddammal detto ez volt.Irak esetén jöttek a tömegpusztító fegyverekkel,miért nem lehetett azt mondani:Kell nekünk az olajuk és Irán hátában kellenek bázisok,terjeszkedni akarunk? Ez érthetőbb és igazabb beszéd lett volna.Most mindenki tudja már,hogy a tömegpusztító fegyveres jelentések hamis ürügyek voltak,jobb nekik így?
2013. márc. 6. 20:51
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem kerdezo, sajnos te csak frocsogni akarsz.

Ugyanis a nyugat a sziriai KORMANY ellen van, azaz a felkelok MELLETT.

Az ENSZ megfigyeloket pedig pont a felkelok raboltak el.

Az meg, hogy Izrael Sziriara tamad vegkepp hulyeseg. (Csak kozlom, hogy az utobbi hetekben Sziriabol a felkelok tobbszor lottek Izraelre. Es Izrael mindossze egy tiltakozast nyujtott be. Es meg oket akarod tamadonak nevezni?! )

Torold ki a homokot a szemedbol, oregem!

2013. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én nem akarom őket támadónak nevezni,valahol a neten olvastam,nem a kurucon.
2013. márc. 6. 20:54
 9/18 rémuralom ***** válasza:
51%
Nem gondolod, hogy ez a "nem mi kezdtük, ők kezdték" dolog kicsit óvodás? A vitatott hovatartozású szigeten bátran tarthatnak hadgyakorlatot, az nem Észak-Koreáé - csak Észak-Korea szeretné, ha az övé lenne. Erre támadással válaszolni olyan, mint - ha már az óvodát hoztam példának, maradjunk ennél - amikor az oviban az egyik kölyök megkérdezi a másikat, hogy "látom, már nem játszol ezzel a kisautóval, elviszem, jó?", a másik meg erre se szó, se beszéd, hasba rúgja szegény gyereket. Aztán, amikor az óvó néni meghallja a hasba rúgott gyerek sírását, és kérdőre vonja a tagot, arra azt azt mondja, hogy "de hát ő kezdte, ő provokálta ki".
2013. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vadkan01 ***** válasza:
38%
Nemcsak Irán és Szíria az ellenség, mindenki aki nem velük van és ebbe beletartozik É-Korea is.
2013. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!