Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ma dühösebbek az emberek, és...

Ma dühösebbek az emberek, és határozottabbak, mint a Szocializmusban?

Figyelt kérdés

Vagy csak akkor nem mertek azok lenni?

Ma azt látom a TV-ben, hogy tüntetnek ezért, tüntetnek azért, az egyetemisták, a kormány ellenzők, stb.

Régen a Szocializmusban nem volt ilyen.

Akkor nem voltak ennyire "kimegyek tüntetni, lássa a kormány, velem nem csinálhatja ezt!" gondolkodásúak az emberek?

Tudom, hogy akkor bekasztliztak ha járt az ember szája, de akkor is háborogtak az emberek, mikor nem tetszett nekik valami, csak kimondani nem merték? Tüntetésről még álmodozni sem szabadott?



2013. márc. 7. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Akkoriban a legtöbb embernek jól ment, akinek meg nem az szó nélkül megszökött Ausztriába.
2013. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Első!Csak szó nélkül,és csak szökhetett.Ma meg mehet okosis-hülyeis.az emberek meg nem dühösebbek,határozottabbak,hanem nagyravágyók,becstelenek,önzők.És lehetőleg gazdagok akarnak lenni.
2013. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kockázatvállalási kedv kimutathatóan átcsúszott az egyértelműen kockázatkerülőtől az egyhén kockázatvállalóig.
2013. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor nem volt miért dühösnek lenni. Mindenkinek volt munkája és megtudott tisztességesen élni. Ha korlátozottan is, de tudott külföldre menni. Nagyon kevesen voltak, akik lázongani akartak.
2013. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerényen éltünk, de nem volt létbizonytalanság. Nem volt annyi árucikk a boltban, nem volt annyi elektronikus kütyü, stb., de nem kellett attól félni, hogy egyszercsak nem tudom kifizetni a rezsimet, nem tudok ennivalót venni, vagy a gyerekem nem talál magának munkát.

A másik meg, hogy nem láttam azt, hogy miközben én éhezek, más olyan autókkal szaladgál, aminek az ára az én húszévi diplomás fizetésem.

2013. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

"az emberek meg nem dühösebbek,határozottabbak,hanem nagyravágyók,becstelenek,önzők."


Ez a kapitalizmus átka. A pénz centrikus társadalom nevelte ki a harácsoló generációt.

2013. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Csak még egyszer lehetne szocializmus én már mindent eltürnék csak lenne biztos megélhetés a bizonytalan helyett(pedig anno én is szidtam)
2013. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

"A másik meg, hogy nem láttam azt, hogy miközben én éhezek, más olyan autókkal szaladgál, aminek az ára az én húszévi diplomás fizetésem."


Hát igen, aki dolgozik, az nem ér rá pénzt keresni, tartja a mondás. :D

De hát ez kellett...

2013. jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem lenne rossz egyáltalán ez a kapitalizmus, ha nálunk is meglenne egy 250-300-as bér havonta az átlagembernek és nem 80-120 ezerből kéne tengődni.


Én is 100-at keresek nettóban, 27-en vagyunk egy építőipari cégnél szintén mindenki 100 körüli fizetéssel és a főnök 2012-es profitja 1 400 millió forint volt. Namármost szerintem abból adhatna nekünk is kicsivel többet, ha már megtermeljük neki az a rahedli pénzt, de hát inkább megtartja magának és csücsül rajta, mint kotlós a tojásokon, aztán otthon arra élvezkedik, hogy ő milyen gazdag.

Annak a pénznek nálunk, melósoknál lenne a helye, hogy elköltsük magunkra és a családunkra, hogy forogjon és nyomassa a gazdaságot, mert így, hogy ki van vonva és csak áll, nem ér semmit.

És ez a probléma Magyarországon, mindenhol ez van, a jól menő, gazdag vállalkozók nem fizetnek rendesen, csak ülnek a halom pénzen, semmire nem költik el, az átlagembernek meg annyi manija van, amiből éppen eltengődik és ettől áll az egész gazdaság...

2013. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Ja és a másik, hogy az ilyen alja vállalkozókból meg csak egyre több lesz, mert ezek élik túl a szelekciós versenyt. Amelyik kevésbé ilyen, annak nincs elég profitja és elszegényedik, a szemét meg felemelkedik a víz felszínére és lenyom minden mást a víz alá megfulladni.
2013. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!