Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A németek, franciák, belgák...

A németek, franciák, belgák és hollandok tényleg egyre jobban európaiként tekintik magukat, nem franciának, németnek? .

Figyelt kérdés
A történelem könyvem fedőlapjára ez az állítás volt leírva és kíváncsi vagyok vajon igaz lehet-e

2013. márc. 10. 09:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%
Pontosan. A magyarok hülyék.
2013. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szeretném határozottan leszögezni, hogy nincs olyan balga belga, aki jobban európainak tartaná magát, mint én, a magyar. És azt is határozottan kijelentem, hogy vagyok annyira büszkén magyar, mint akármely francia francia.


Mert aki ezt a két dolgot összekeveri, az nem tudja, miről beszél. Nem szeretnék homogén Európában élni, és kikérek magamnak ilyen törekvést. Viszont szeretnék egy olyan egységes Európában élni, ahol bárhová mehetek az Uraltól a Cabo de Sao Vicente-ig (Portugália legdélnyugatibb pontja), mindenhol barátságosan fogadnak (ha nem élek vissza a vendégjoggal), kiismerem magam, mert a fő szabályok azonosak, és jól érzem megam, mert mind más, bárhová megyek.


Azt gondolom, Nyugat Európában, de Magyarországon is sokan így értik, ami a tankönyvben van. És jó dolgunk akkor lesz egyre inkább, ha ezt minél kevesebben értelmezik félre.

2013. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 szántóvető ***** válasza:
0%
12-es ezt nem értem.mi változott nyugat-európai szempontból a 30 évvel ezelőtti európához képest?mindig is nyugat-eu. volt a világ közepe,ők voltak a legfejlettebbek,nem véletlen hogy tudták gyarmatosítani(és kiírtani) a fél világot.pont most éreznék úgy hogy beilleszkedtek európába?
2013. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pro Patria ***** válasza:
66%

Ez egy propagandisztikus céllal írt mondat. Nyugaton pontosan ugyanannyira öntudatosak a nemzetek, mint mi, csak az ellen szólalnak fel, hogy mi ne legyünk azok _az ő érdekeikkel szemben_, ez az egyetlen problémájuk a "nacionalista Európával".

Franciaországban például nem közölnek etnikai adatokat a népszámlálásokkor, felfogásuk szerint nincsenek nemzeti kisebbségek, mindenki, aki Franciaországban él, az francia, legyen elzászi német, vagy breton, vagy baszk, még elméleti síkon is megtagadják a létezésüket. Ez ma a haladó nyugat 2013-ban. Az, amit olyan bőszen szemükre olvasnak a liberálisok a '48-as magyar kormánynak és Kossuthnak...

2013. márc. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!