Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha európaiként elköltöznék...

Ha európaiként elköltöznék Japánba, akkor tényleg "kinéznének", kiközösítenének az emberek?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert Japán nagyon zárt ország.

Hogy viselkednek a "bevándorlókkal"?


2013. febr. 24. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen megtanulnék japánul.
2013. febr. 24. 17:55
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul ebben a videóban minden benne van: http://www.youtube.com/watch?v=tJBhJ9yYjxk
2013. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És még a Magyarokra mondják, hogy rasszista!
2013. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi van a videóban?

Nem tudok jól angolul az a gond...

2013. febr. 26. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

A lényeg az a videóban, hogy Japánban nincs nagyobb rasszizmus, mint bárhol a világon. Nagyvárosokban szinte egyáltalán nincs, az emberek meg sem fognak nézni az utcán. Falukban, vidéken viszont előfordulhat, de a csaj is azt mondta, hogy igazából minden ország minden kis falujában megnézik azt az embert, aki eltér az ő rasszától.

Még azt is mondja, hogy az egy általános félreértés, mikor ki vannak írva a boltok ajtajára kis táblára, hogy "Japanese only" mindenki persze egyből húú de rasszista stb. de ez igazából NEM azt jelenti, hogy aki nem japán az nem mehet be, hanem, hogy a személyzet CSAK japánul beszél.

Még azt mondja, hogy idézem "se én, se senki akit ismerek nem találkozott rasszista japánokkal, hogy hívhatsz egy egész országot rasszistának, mikor csak egy egész kis réteg az, aki tényleg gyűlölködik? és amit az emberek a japánokban rasszistának hívnak, az egyáltalán nem rasszizmus, mint például, hogy megbámulnak. Én Tokyoban lakok és soha nem bámulnak meg"

Kb. ennyi a lényege. Japán egyáltalán nem rasszista ország, legalábbis annyira biztos nem amennyire lefestik. Menj el egy arab országba, na ott rasszisták vannak.

2013. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én most egy arab országban élek, igaz szupermodernben, de az emberek egyáltalán nem rasszisták, inkább kedvesek. (Dubaiban lakom)
2013. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, nyilván nem minden országra igaz :)
2013. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Japán egy hagyománytisztelő ország, nem rasszista. Szerintem sokat tanulhatnánk a japánoktól :) (technológia, gondolkodásmód)
2014. nov. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!