Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy helyes, mohamedán vagy...

Hogy helyes, mohamedán vagy iszlám/muzulmán?

Figyelt kérdés

[link] "Mohamedánok szent városa"

most ne a cikkre koncentráljatok hanem a könyvre, én úgy tudtam hogy helytelen a mohamedán jelzés, sőt a muzulmánok nem díjazzák ezt a megjegyzést. szóval egy földrajz könyvnek pontosabban a szerzőnek ezt tudni kéne.

sokan nem szeretik a muzulmánokat de azért ezt helyesen kellene tanítani nem?


2013. márc. 17. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A vallás az iszlám, a követői a muszlimok. Az iszlám mint melléknév szintén alkalmazható, amikor államalakulatokról, városokról vagy akár ünnepekről van szó - tehát élettelen dolgokról.
2013. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pàrom Muszlimnak vallja magàt.ÉS minden egyes hasonlo embertöl is azt hallom,hogy muszlim kifejezest hasznaljak.
2013. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

En elore hangsulyozom, hogy messze nem vagyok tudor a temaban. DE: akikrol beszelunk, azok MOHAMED kovetoi. Miert ne lehetne oket mohamedanoknak nevezni?


Ez epp olyan, ahogy a keresztenyekre is igaz lehet az, hogy "Jezus-hivok".

2013. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Muszlim az arab eredeti szó, ennek a törökös formája a muzulmán ami megragadt a nyelvünkben. Azért nem Mohamedánok vagyunk, mert mi Allahot követjük, nem pedig Mohamedet (saw) nekünk nem ő a vallás alapínótnk, míg a keresztényeknek Krisztus, tehát a nevünk sem tőle ered,hanem vallásunk, fő értékéből, az Allahnak való alárvetetségből.
2013. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kifejezetten TÉVES, ha Mohamedánoknak neveznek bennünket. Mi nem Mohamedet, saws hanem Istent követjük, nem az az iszlám lényege, hogy Mohamedet saws imádjuk, hanem Istent, a Próféta saws egy Próféta, akit messzemenőleg elismerünk, de pl nem ünnepeljük a születésnapját. És még valami. Az iszlámban nem létezik hogy "SZENT". Nincs szent város, mert a keresztényégnek van szentje (vagy talán 1-2 más irányzatnak is? nem tudom, bocs), az iszlámnak nincs és nem is lesz. A Korán sem szent Korán-ként mondjuk. Tehát mi nem tartunk szenteket, soha nem is tartottunk, nem az ember áll a vallás központjában, ezért nem Mohamedizmus vagy ilyesmi. A muzulmán kifejezés általánosan használatos, de a muszlim szó a legjobb, az jelzi, pontosan, hogy "Isten/Allah swt akaratába való belenyugvás". ...Igazad van, én sem szeretek sok dolgot, de azért illik a "nemszeretem" dolgokról is alapszinten tudni. Remélem, tényleg nem sértettem meg senkit a válaszommal.
2013. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!