Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Te miként értékelnéd jelenlegi...

Te miként értékelnéd jelenlegi helyzetedet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre inkább kezdek elkeseredni. 26 éves vagyok. Érettségivel, szakmával, diplomával, középfokú és szakmai nyelvvizsgával. 2 éve vagyok kisebb-nagyobb megszakításokkal munkanélküli. Folyamatosan pályázom a lehetséges munkahelyekre, de kevés sikerrel. Lassan már kezdek totálisan reménytelenné és pesszimistává válni. ? Mitől lehet pozitív változást várni? Miben láttok lehetőséget? Mivel tartjátok magatokban a lelket? Kérem, hogy a műveletlen alpári stílusú kommentárokat hanyagoljuk.
2013. márc. 31. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 vagyok, eddig összvissz 4 hónapig voltam munkanélüli 18 éves korom óta.. viszonylag "szerencsés" vagyok. Viszonylag.. mert ki tudja meddig tart? 50 évesen hol leszek? Kellek-e majd valahol valakinek? Szomorú, hogy ez van... :( Én is félek itthon a jövőtől. Sokan kérdezik tőlem, miért csak egy gyermekünk van... Hát ezért... Itt nem lehet tervezni sajnos. :(
2013. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ja még annyi, hogy az utóbbi 10 évben 3x váltottam m.helyet. Jelenleg 60 ezer nettóval keresek kevesebbet, mint 10 évvel ezelőtt.
2013. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én katasztrofálisnak értékelem. Többször kifejtettem már részletesebben is, ha valakit érdekel, megtehetem újra...
2013. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Jó, gabona ára magas, napra forgóé még magasabb, hát a kukorica veszteségét meg behozza a kettő előző. Az évi 150ezer euró megvan, igaz vagy 30ezer eurót leadózok, a szerencsétlenek szociális védelmére, de ezen kívül minden fasza egy kulcsos adó rendszer az jó. Jó hely ez!
2013. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 100% tuti biztos melóm van, de ezért a nettó 120-ért igencsak meghajtanak, tehát ki van töltve a munkaidő rendesen.. Na meg ebből nagy dolgokra sajnos nem futja.

Poén amúgy, mert idősebb munkatársak szóról szóra ezt mondták pár napja!! "Nézd meg, a másik helyen 2000-ben kézhez kaptam 180-at, most meg keresek 120-at."

Én lassan 4 hónapja tanulom a németet, ebben látom a lehetőséget. Szerencsére van kint ismerős.

2013. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diplomád van, mert az is azért számít.


Én jelenleg elég jó helyzetben vagyok, informatikát tanulok, most csinálom az MSc diplomámat (már csak 1 év ha minden jól alakul), van 2 nyelvvizsgám és most csinálok még CEH vizsgát is, de ezekért persze elég keményen megdolgoztam, szerintem 21 évesen nem olyan rossz teljesítmény ez.


Feladni sosem szabad, keresni kell, előbb-utóbb csak összejön valami.

Ha pedig nagy-nagyon nem találsz semmit, akkor nézz körül esetleg akár külföldön, hátha, "rosszabb" nem nagyon lehet.

2013. ápr. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közgazdasági diplomám van és gazdasági szaknyelvből van a második nyelvvizsgám. A műszaki és az IT szakmáknak most nagyon megy, az látszik. Gondolkoztam ilyen irányú tanulmányokon, de gyakorlati tapasztalattal már többre mennék.
2013. ápr. 1. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez szerintem szerencse kérdése.


De sztem egy munkahely sehol sem egy biztos befeketetés, ha van jó ötlet, vállalkozásra kell spórolni, azzal milliárdokat is lehet kaszálni nagyon szélsőséges esetben. Nagyobb a kockázat, de a nyereség is. Csak egy egyedi ötlet kell! (Pl IKEA - fantasztikus az összeszerelhető bútorok ötlete, mert olcsóbban lehet eladni, és nagyobbat keresni vele, mert több ember tudja megvenni ezeket a termékeket)

2013. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szar
2013. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!