Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Új forint...

Ez most komoly? Új forint sorozat?

Figyelt kérdés

Most bukkantam erre az egyik oldalon:


[link]


Matolcsyék új forint sorozatot akarnak kiadni, nem tudom mi a baj a mostanival, az viszont gyomorforgató hogy ilyen vitatható személyeket akarnak rá rakni.



2013. ápr. 23. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez miféle "hírportál"?


Szerintem kamu.


Tele lenne vele a média hogyha Horthy Miklós képével ellátott ezer forintost akarnának kiadni.


A 20 ezresen meg ki lenne?Orbán?

2013. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Hát nagyon remélem hogy kamu. Ezekből még azt is kinézem hogy Szálasyt raknák rá. Meg ebben a helyzetben szimpla pazarlás lenne egy új sorozat.

2013. ápr. 23. 22:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kamu. Csak az igaz,hogy az MNB a készletében levő papírpénzeket már nem helyezi forgalomba, hanem nyomtattat újakat, amin már Matolcsy aláírása van.
2013. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez milyen "hírforrás"? Ennyire hiszem ezt el! Legalább is remélem nem akarnak variálni rajta!
2013. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Szerintem se kellene ilyen vitatható személyeket rárakni.

[link]

2013. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Photoshop :) Ez itt az eredetije, még a sorszám is azonos:


[link]

2013. ápr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu, de hadd kérdezzem meg: Mi bajod lenne vele, ha Horthy szerepelne egy papírpénzen? Ja, hogy a ballibek lenácizzák folyton...
2013. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Azért én nem szeretnék egy olyan embert sem bankjegyen látni akinek a nevéhez ártatlan emberek lemészárlása fűződik. Van elég nagy történelmi személy, hogy a nácikat komcsikat, meg egyéb tömeggyilkosokat kihagyhassuk.

2013. ápr. 24. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor máris dobd el az összes ezresedet, meg a tízezreseket is, mert hogy Mátyás és Szent István király idejében is haltak meg ártatlan emberek. Képzeld egy háborúban mindig vannak civil áldozatok. Ennek ellenére lehet mondani egy vezetőre, hogy jó vagy rossz. Mátyás jó vezető volt? De még mennyire! Szent István példaértékű király volt? Hát hogyne!

Ennek ellenére az ő uralkodásuk alatt is haltak meg ártatlanok. Horthy kormányzóságának mindössze az utolsó 3 éve volt háborús időszak, előtte 21 éven át békében kormányzott. De még ez se pontos kifejezés, hiszen nem ő kormányzott, hanem a miniszterelnökök. A háborút pedig nem Horthy hozta a nyakunkra, hanem Hitler. És ha tanultál volna egy kis történelmet, akkor tudnád, hogy igazából teljesen kényszerpályán mozogtunk, a magyar politikai elitnek nem sok választása volt.

És ami a holokausztot illeti azért Horthy próbálta húzni-halasztani a dolgot. Persze egy idő után már lehetetlenné vált, főleg amikor idejött Eichmann.

Viszont az igazán durva dolgok azok Szálasi alatt folytak. Igen, ő már tényleg szélsőséges és Hitler-barát vezető volt. De a nyilasmozgalom Horthy alatt korlátozva volt! Sőt olyan is volt, amikor kis nyilasgyerekek bementek egy épületbe, és ott elfogadhatatlanul viselkedtek, és Horthy odament és lepofozta őket. Ő derék katona ember volt. Nem véletlen, hogy Hitler elmozdította őt a helyéről (merthogy a Hitler mozdította el).

Aztán persze külföldre ment, de mielőtt bárki legyávázná: a kommunisták kinyírták volna, ha itthon marad.

És most nézzük a tényeket: A nürnbergi perekben amikor a náci háborús bűnösöket elítélték, Horthy nem állt a vádlottak padjára. Horthyt soha, de soha nem állították háborús bűnök miatt nemzetközi bíróság elé. Ne legyenek kétségeink afelől, hogyha bármi bizonyíték lett volna ellene, megteszik. Az izraeli titkosszolgálat, a MOSZAD a háború után számos náci háborús bűnöst fogott el. A mai napig állítanak embereket bíróság elé, ráadásul olyan vádakkal, amik nem mindig megalapozottak. Érdekes módon a nagy szélsőségesnek, fasisztának, háborús bűnösnek nevezett Horthyt sosem állították bíróság elé, és nem is ítélték el soha.

2013. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


Horthy idején zajlott a fehér terror ahol többezer ártatlan embert mészároltak le. Ilyen tömeggyilkosok azért más besorolás alá esnek mint Mátyás aki ha sanyargatta is a népet de felvirágoztatta a birodalmat vagy Szent István aki államot alapított. Horthy semmivel nem volt jobb egy Rákosinál vagy Szálasinál. Véreskezű diktátor volt. Mint írtam nem is ez a lényeg hanem az hogy van egy csomó királyunk, politikusunk, írónk, költőnk, festészünk, zenészünk, valóságshow celebünk akik nem köthetők össze mészárlásokkal, faji villongásokkal stb, inkább vegyük őket előre a listán. Aztán ha mindenki elfogy akkor jöhet szálasy meg horthy.

2013. ápr. 25. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!