Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gyermekvédelmi kedvezmény!...

Gyermekvédelmi kedvezmény! Hogyan lehet kiszámolni a jogosultságot?

Figyelt kérdés

Anyám egyedül nevel kettőnket, ugyan nem vagyunk már kiskorúak, de én még nappalin tanulok és a 20-at se töltöttem még be.


Nettó keresetünk átlagban 80.000 ft.

A bruttó kb 115.000 Ft.


Azt írja, egy főre jutó kereset nem haladhatja meg a 40.000Ft-ot.


Ezen kívül kapunk még családi pótlékot, meg árvaságit (ezt csak én), de ezek nem számítanak jövedelemnek (hivatalnok szerint).


Viszont a jegyző 12 éves korom óta elutasította a támogatást, miközben akkor még 4-en voltunk családban, kb 80.000 Ft összeggel.


2013. máj. 20. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne számítana?

A család és az árvasági is számít. Ha nem számítanak akkor te sem számítasz bele a felosztásba. Akkor anyukádnak egy magára van 80. ezres keresete azért utasítják vissza.

2013. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de az akkori 80.000-et ha elosztod 4-el az 20.000 ft volt /fő.
2013. máj. 20. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad anyukád egyedül nevel kettőtöket, akkor miért kellene négyel osztani?

A tesód nem tanul felnőtt ember így nem számít. Anyukád 80 ezre családi árvasági 40. ezer körül akkor 120/2 az 60. ezer Ft. Bőven a határ felett vagytok.

2013. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

na akkor érthetően:


régen 80.000 ft-ot kaptunk (csak árvasági segély), mert anyám munkanélküli volt. Ez 4 főre vonatkozott! (még mind tanultunk + anyu).


Erre nem adták meg a gyermekvédelmit. Ez volt 2008-ban utoljára.


Azóta anyám rendszeresen tanul, ő 80.000-et kap nettóban, és a bátyám is tanul, csak levelezőn. Ezért írtam hogy nem, mert nem nappalis.

2013. máj. 20. 19:22
 5/5 A kérdező kommentje:
dolgozik* nem tanul :D
2013. máj. 20. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!