Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy négytagú család negyedik...

Egy négytagú család negyedik tagját miért nem számítja bele az önkormányzat a rendkívüli gyermekvédelmi kedvezménybe?

Figyelt kérdés

A családunk négytagú, 3 felnőtt és egy kiskorú. Én, a férjem (aki munkanélküli, ellátást már nem kap), a fiam, aki 19 éves passzív féléves egyetemista, jövedelme nincs, és egy kiskorú óvodás gyerek. Kérelmeztem a rendkívüli gyermekvédelmi kedvezményt, mert az egy főre jutó havi nettó (32.200) nem haladja meg a törvényben meghatározott limitet (34.200)és súlyos anyagi gondokkal küzdünk, sok a lakástörlesztés, a rezsi, és még be is törtek hozzánk nemrég. Mégis elutasító határozatot kaptunk, azzal indokolták, hogy az egy főre jutó jövedelmünk 38.200. Ezek szerint nem számolták bele a 19 éves fiamat. De a rendkívüli gyermekvédelmi kedvezményt én csak a kiskorú gyermekemre kértem, viszont a család négy emberből áll. Mit kell tennem, hogy a 19 éves fiút is beleszámítsák az egyfőre jutó havi nettó kiszámításánál?

Előre is köszönöm a válaszokat. Nagyon fontos lenne tudnom a kiutat ebből a helyzetből.



2013. márc. 4. 09:26
 1/9 szántóvető ***** válasza:
google kereső:ingyenes ügyvédi tanácsadás.
2013. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezért - "passzív féléves egyetemista"


"Mit kell tennem, hogy a 19 éves fiút is beleszámítsák az egyfőre jutó havi nettó kiszámításánál?" - szerintem iratkozzon be az aktuális félévre

2013. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:

A nagyfiú bejelentett lakhelye is nálatok van? Akkor fellebbezzétek meg a határozatot.

" A (2) bekezdésben meghatározott összeg számításánál - a kérelem benyújtásának időpontjában - közös háztartásban élő közeli hozzátartozóként (gondozó családként) kell figyelembe venni106


a) a szülőt, a szülő házastársát vagy élettársát,


b) a 20 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező gyermeket,


c) a 23 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, a nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató gyermeket,


d) a 25 évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató gyermeket,


e)107 korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, illetőleg a fogyatékos gyermeket,


f) az a)-e) pontokba nem tartozó, a Csjt. alapján a szülő vagy házastársa által eltartott rokont."


1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról

2013. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért mert a nagy passzív féléven van.Így nincs tanulói jogviszonya elmúlt 18. éves és jogilag önfenntartó. A nagy ugye fizeti maga után a TB, mert passzívosnak azt sem fizeti az állam.
2013. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi az összes bevételetek?

Mert az általad megadott számokkal nem egyeznek a számítások.

Azt írod, négyeteknél az egy főre jutó 32.200; 4*32.200=128.800

Ha ezt háromfelé osztom, az nem az önkormányzat indoklásában szereplő 38.200, hanem 42.933 forint.

2013. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mennyi az összes bevételetek?

Mert az általad megadott számokkal nem egyeznek a számítások.

Azt írod, négyeteknél az egy főre jutó 32.200; 4*32.200=128.800

Ha ezt háromfelé osztom, az nem az önkormányzat indoklásában szereplő 38.200, hanem 42.933 forint.


Erre a kérdésre szeretnék válaszolni. A fizetésem 101.000 ft (ami fix fizetés) a csp 13.300 a kicsire. Ez összesen 114.300 ft. Ha ezt elosztom 3,5-el (mert az embereket fogyasztási egységként kezelik nem csak energiatámogatás szempontjából, hanem amikor kiszámolják az egy főre jutó havi nettó bevételt csak egy ember számít egy egésznek, a többi 0,9, 0,8 és így tovább), tehát elosztom a 114.300 3,5-tel és 32.657 az eredmény. A limit pedig 34.200. Tehát ezek szerint én úgy értelmeztem, hogy nem számították bele a fiút a családba. Pedig az egyetem fizeti utána a TB-t is (külön megkérdezte) még ha passzív féléves is.

2013. márc. 5. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de így sem stimmelnek a számok.

Ha nem számolták a nagyobbik gyereked, akkor a 114.300-at 2,7-tel osztották (1+0,9+0,8) ennek az eredménye pedig szintén nem az indoklásban szereplő 38.200, hanem 42.333.

A férjed mennyit keres? Egyéb jövedelmetek van?

2013. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A férjem nem keres egy lyukas garast sem, még közmunkára sem tud menni, mert letagadják, hogy van egyáltalán olyan. Nem értem ezt a számítást. Tényleg visszaosztottam 2,7-tel (ha nem számították be) és 42.592 jött ki az egy főre jutó havi nettó, de akkor honnan vették a 38.200-at? Mert ha viszont beleszámítják a fiút akkor úgy jön ki, hogy 1 + 0,9+ 0,8 + 0,8 = 3,5. Most kerekítve az összes nettó jövedelem fizetés+családi pótlék = 115.000. Ha 115.000 elosztom 3,5-tel = 32.857. Vagy nem jól számolom? Már teljesen belekavarodtam. :-(
2013. márc. 6. 09:15
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Most kérdeztem rá az önkormányzatban az illetékesre, nem fogyasztási egységre számolják, mindenki 1 egész főnek számít.
2013. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!